Close

Strona 38 z 39 PierwszyPierwszy ... 2836373839 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 388
  1. #371

    Domyślnie

    @cybulski: zdecydowanie odmawiam, a to już nie pierwsza prośba w tej kwestii. Jestem nowy na forum ale z tego co tu czytam (a czytam dużo) to niezależnie od tego co bym napisał, zostałbym pożarty żywcem przez 1/3 użytkowników forum. Przez którą cześć - to już zależy od tego co bym napisał. Dowiedziałbym się też że moje subiektywne wrażenia z używania tego sprzętu są niewłaściwe i powinienem mieć inne Zresztą zauważyłem że na tym forum wiele osób i tak wie lepiej nawet jeżeli nie miało danego sprzętu w ręku więc moja opinia jest po prostu zbędna
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #372

    Domyślnie

    @mag używasz sigmy art 35 1.4 z canonem r5?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    @mag używasz sigmy art 35 1.4 z canonem r5?
    Akurat tej nie. 35 f1.2 mam w Sony. Sigmy 85, 105, i 135 z R5 a i owszem.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #374
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    m_a_g w kilku miejscach porównywał topowe aparaty. Tu i na forum Olympusclubu. Opinia taka bardziej z pozycji robiącego zdj ptaków (nie tylko, ale głównie). Przy czy w tych opiniach co do wyborów rolę grała też optyka.
    Aha - Dlaczego Sony A7R, topowy do porównania z Z9 byłby A1.
    m_a_g nie martw się. Dyskusje będą, ale bez obrażania. Też byłbym ciekawy. Szkoda, że nie masz R3
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    m_a_g w kilku miejscach porównywał topowe aparaty. Tu i na forum Olympusclubu. Opinia taka bardziej z pozycji robiącego zdj ptaków (nie tylko, ale głównie). Przy czy w tych opiniach co do wyborów rolę grała też optyka.
    Może inaczej: zdjęcia ptaków wstawiam na fora, inne mniej, może dlatego tak się wydawać że głowie ptaki. W przyrodzie nie trzeba prosić zwierzaków o pozwolenie na wykorzystanie wizerunku
    Masz 100% racji że optyka grała tu dużą rolę przy wyborze.
    Cóż, założyłem temat zobaczymy

    PS. R3 moim zdaniem odpada w przedbiegach matryca 24mpx dla mnie to zdecydowanie za mało.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #376
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Gdyby kto szukał tematu to proszę https://forum.nikoniarze.pl/threads/...atora-hobbysty
    Czuwam i tam Dodałem go do obserwowanych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @cybulski: zdecydowanie odmawiam, a to już nie pierwsza prośba w tej kwestii. Jestem nowy na forum ale z tego co tu czytam (a czytam dużo) to niezależnie od tego co bym napisał, zostałbym pożarty żywcem przez 1/3 użytkowników forum. Przez którą cześć - to już zależy od tego co bym napisał. Dowiedziałbym się też że moje subiektywne wrażenia z używania tego sprzętu są niewłaściwe i powinienem mieć inne Zresztą zauważyłem że na tym forum wiele osób i tak wie lepiej nawet jeżeli nie miało danego sprzętu w ręku więc moja opinia jest po prostu zbędna
    I to chyba najlepiej podsumowuje sens realizacji takich "próśb" ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #378

    Domyślnie

    Po całkiem długich przemyśleniach, zdecydowałem się na Lumixa S5II. Potrzeba lepszego AF jednak przeważyła. Odebrałem go kilka dni temu. Rozmawiając ze sprzedawcą, powiedział że jest bardzo duże zainteresowanie tym aparatem. I póki co, ciężko o kolejne dostawy. Czyżby w końcu aparat, dzięki któremu zdobędą większą część rynku?
    Wrażenia prosto z pudełka jak najbardziej pozytywne, solidnie wykonany, dobrze się go trzyma. Choć trochę mały jest. Podpiąłem do niego natywne, zaktualizowane szkła. I ciężko to powiedzieć: Dobry AF w panasonikach! AFC jest w stanie śledzić obiekt bez pulsowania tła. Choć jak to Japończycy, zastosowali kilka dziwnych rozwiązań. W AFS, nadal korzysta z AF kontastowego. Widać to przede wszystkim po pulsowaniu tła. Choć działa lepiej i szybciej niż w takim S1. Ale można wymusić fazowy w AFS. Wystarczy pomniejszyć punkt ostrzenia. Zyskujemy wtedy znacznie więcej punktów, ponad 700. Jak również przyjemniej ustawia ostrość i lepiej radzi sobie w różnych warunkach.
    Stabilizacja jak zawsze, wysoka półka. Z trybów nagrywania jest 6k w formacie 3:2 i 17:9. Wizjer w porządku, rozdzielczość jest wystarczająca. Brakuje czasami górnego wyświetlacza, nawet by wiedzieć ile jest baterii.
    Na pewno będę dalej go testował, by zobaczyć co jeszcze ciekawego można nim robić, jak sprawuje się AF.
    Mam do dyspozycji również Nikona Z6II, ale tylko z obiektywami tamrona przez FTZ, więc ciężko porównywać który ma lepszy AF.

  9. #379

    Domyślnie

    Na temat panasonica (niestety- na inne tematy tez) nie mam nic do powiedzenia, ale jak większość mądrych inaczej bucow mam potrzebę pisania- napisze, ze bardzo się cieszę, ze można znaleźć thread i posty, w których userzy, nie piszą o mojej mojszosci, która jest mojsza niż twojsza lub (będąc posiadaczami D70 + kitowy objektywik) o mądrościach z internetow.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #380

Strona 38 z 39 PierwszyPierwszy ... 2836373839 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •