Close

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 388
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    No zobaczymy ile to będzie kosztowało. Trzymam kciuki, zawsze lepsza większa konkurencja, choć i tak raczej jestem pesymistą, że cokolwiek to zmieni na rynku foto.
    A Panasonic mówi, że coś zmieni? Pokazali super sprzęt, naładowany ficzerami i tyle. Kto ma kupić ten kupi. Nie od dziś firma ta bardziej liczy na filmowców niż foto. A ci w dużej mierze korzystają też z manuali i pewnie za chwilę z adapterami podepna co tylko będą chcieli. Ja się cieszę, że kolejna firma pokazuje środkowy palec betonom spod znaku C i N

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    A Panasonic mówi, że coś zmieni? Pokazali super sprzęt, naładowany ficzerami i tyle. Kto ma kupić ten kupi.
    No pewnie nie mówi, ale jako klient tego rynku foto ubolewam, że się właśnie nic nie zmieni, pomimo wypuszczenia fajnej puszki. Dla C i N i S to żadna konkurencja, bo pucha i szkła w cenie takiej że udział w rynku będzie w granicach błędu statystycznego. Więc niewiele wyniknie z tego fakola dla betonu.

  3. #33

    Domyślnie

    Podejrzewam że to będzie coś w rodzaju GH5 w pełnej klatce. Ceny mordercze. System prawie nie istnieje. Panas ma specyficzną politykę i raczej nie wygląda żeby chcieli mocno wejść na rynek (a szkoda bo konkurencja im większa tym dla nas lepiej).
    Ogólnie to ziew.pl ta premiera .....
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #34

    Domyślnie

    Cenowo to już niewiele brakuje do średniego formatu... Jak by ta premiera była z 5 lat temu to byłoby coś ale teraz to szału nie będzie szczególnie w tak zaporowych cenach.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 01-02-2019 o 23:06
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #35

    Domyślnie

    Nie patrzcie na ceny przez polski rynek i polskie zarobki. Borat mówisz średni format ? A co masz na myśli ? hasela , phaseOne , Leica S ? To nie ta półka cenowa bo na fuji GFX świat się nie kończy.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Nie patrzcie na ceny przez polski rynek i polskie zarobki. Borat mówisz średni format ? A co masz na myśli ? hasela , phaseOne , Leica S ? To nie ta półka cenowa bo na fuji GFX świat się nie kończy.
    Wiadomo, że dla PL te ceny są zaporowe, ale generalnie proporcja cen szkieł do innych systemów jest tak sama wszędzie. Oprócz Fuji z "budżetowych MF" jest jeszcze Pentax 645z.

  7. #37

    Domyślnie

    Hmm D850 w dniu premiery kosztował ok 15 tys? . A S1R dopiero w marcu do kupna. Leika już wypiściła nowy firmware do SLki aby móc podpiąć panasowe obiektywy. A na forum Leiki chcą podpinać S-obiektywy do panasa i odstawić w kąt S006 i S007.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Hmm D850 w dniu premiery kosztował ok 15 tys? . A S1R dopiero w marcu do kupna.
    Pucha puchą, ale myślę, że bardziej chodzi o zestaw body + szkło (coś "normalnego" nie supertele), który zahacza o ceny podobnego zestawu MF.
    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Leika już wypiściła nowy firmware do SLki aby móc podpiąć panasowe obiektywy.
    To akurat dość zrozumiałe

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    A na forum Leiki chcą podpinać S-obiektywy do panasa i odstawić w kąt S006 i S007.
    A to dla mnie kompletnie z czapy znaczy, że ktoś chyba nie do końca rozsądnie i w pełni świadomie (zgodnie z potrzebami/wymaganiami) kupił MF od leici skoro teraz zadowoli się przesiadką na FF... Wiadomo, kto bogatemu zabroni, nic mi do tego, ale staram się patrzeć na to jakoś w miarę racjonalnie i nie mogę się w tym dopatrzeć sensu

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Pucha puchą, ale myślę, że bardziej chodzi o zestaw body + szkło (coś "normalnego" nie supertele), który zahacza o ceny podobnego zestawu MF.


    To akurat dość zrozumiałe



    A to dla mnie kompletnie z czapy znaczy, że ktoś chyba nie do końca rozsądnie i w pełni świadomie (zgodnie z potrzebami/wymaganiami) kupił MF od leici skoro teraz zadowoli się przesiadką na FF... Wiadomo, kto bogatemu zabroni, nic mi do tego, ale staram się patrzeć na to jakoś w miarę racjonalnie i nie mogę się w tym dopatrzeć sensu
    I tak i nie. Do krajobrazu to może mieć sens. Szkła od S są super a po podpięciu do S1R w trybie HiRes może być ciekawy efekt.

  10. #40

    Domyślnie

    W tej chwili S1/S1R są chyba najbliżej definicji sprzętu "wszystkomającego" a za to niestety trzeba zapłacić. Naładowane technologią i ficzerami, hybrydowe, ergonomiczne. Ogromny wizjer, ogromna bateria, można je ustawić pod siebie jak w chyba żadnym innym aparacie. Za to też trzeba dopłacić. Poza tym to narzędzia można powiedzieć profesjonalne a za to oczywiście także trzeba dopłacić. Dopłacić trzeba także za to, że zbudowane są jak małe czołgi. Oraz za szkła z ogromnymi elementami korygującymi, dwoma silnikami AFu, zminimalizowanym efektem "oddychania" oraz pierścieniem, który wyłącza focus by wire. W świecie filmu za coś takiego dopłaca się niemało. Niestety za vloga i 10bit też trzeba będzie dopłacić, ale to już znamy u Panasa. Moim zdaniem ta premiera niczego nie zmieni. Panas nie zagrozi tym Nikonowi, Canonowi i Sony i nikomu nie pokazuje fakera. To sprzęt prawdopodobnie skierowany do profesjonalistów i "profesjonalnie" wyceniony. Dla małych żuczków jak większość z nas, za drogi, za wielki itd. Jak dla mnie jedyną niewiadomą w tym sprzęcie (oprócz tego ile będzie kosztował ten płatny firmware) jest to jak w modelach finalnych będzie zachowywał się AF. W zdjęciach pewnie poprawnie a może i bardzo dobrze, ale z tego co widziałem przy wideo to śledzenie jest sporo gorsze niż u C,S,N. Może nie jest to wielkie zaskoczenie, ale jednak chyba nie wszystko w tym sprzęcie jest naj. 4K60p w aps-c to chyba też jest jakiś zawód. Myślałem, że akurat tu Panas pójdzie na całość.

Strona 4 z 39 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •