Close

Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 388
  1. #111

    Domyślnie

    Zanim się zaczną fanfary ja bym poczekał jak wygląda kwestia np. AF, bo tu podobno nie ma rewelacji.
    Przy tym tu jest jedna bardzo istotna sprawa. Ja np. mogę kupić za 6 tyś. gołego gównianego RP i podpiąć do niego obiektywy które już mam - to jest siła starych systemów. Szczerze mówiąc mam gdzieś pitolenie o ergonomiczności jak mogę za grosze (w stosunku do grubych tysięcy za sigmy) kupić stare systemowe zupełnie przyzwoite szkła. Tutaj na start trzeba wydać 15 tyś. i każde kolejne szkło to kolejne grube tysiące. Do tego wszystko wielkości wiadra. Ok, może znajdą się na to chętni ale ja dziękuję postoję ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Przyspawana do każdego obiektywu dupka jest lepsza od adaptera?

    https://www.optyczne.pl/13518-news-T...ter_MC-21.html
    Dokładnie. Osobiście bardzo liczyłem na to, że sigma jednak wypuści pod ML nowe szkła, bo pewnie wtedy wyszłyby pod wszystkie systemy. A tak mamy takie niepotrzebnie wydłużone pokraki. Przy szkłach typu tele nie ma to znaczenia, ale te z zakresu 35-85 mogliby zaprojektować od nowa.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #113
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Co do adapterów - 100% racji. Jeśli chodzi o system. Osobiście mam dwie Sigmy, które bardzo lubię. Niestety przez nie, nie zrobiłem upgrade D7100, żeby mi AF nie przestał działać Gdy nadejdzie czas, że moje lustra przestaną robić zdjęcia a ich następcy pójdą drogą wytyczoną przez D7500, lub odejdą w niebyt, nie będę miał żadnych oporów, żeby się przesiąść na Panasa. Patrząc na aktualne wypusty, nie spodziewam się w przyszłości czegoś bardziej sensownego, poprawionego, niewykastrowanego od Nikona czy Canona. Tutaj ewentualnie może, lub musi zaszaleć Sony, ale z obecnych informacji najbliżej mi właśnie do Panasonica.
    Można tez przypuszczać że sigma zrobi sobie dobrze działające adaptery do swoich obiektywów canon/nikon żeby podpiąć do panasa, bardzo mnie to ciekawi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Przy tym tu jest jedna bardzo istotna sprawa. Ja np. mogę kupić za 6 tyś. gołego gównianego RP i podpiąć do niego obiektywy które już mam - to jest siła starych systemów.
    No widzisz jest to argument ZA, a jak pisałem o tym dawno temu w Zetkach to twierdzono że to żaden argument bo tylko szkła natywne do systemu itd.

    -------------

    Jak panas zrobi tanie naleśniki f/2.8 to będzie atrakcja, jeśli armaty z wyśrubowanymi rozdzielczościami i kosmicznymi cenami to nadal wielu będzie wolało na pasku logo canona albo sony, czasami nikona.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-03-2019 o 13:26

  4. #114

    Domyślnie

    Te Panasoniki będą mniej popularne od Sony A900/A850.

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Można tez przypuszczać że sigma zrobi sobie dobrze działające adaptery do swoich obiektywów canon/nikon żeby podpiąć do panasa, bardzo mnie to ciekawi...
    Nie jest to wykluczone, ale moim zdaniem szanse na to są znikome. Do tej pory powstała jedna taka przelotka, do mocowania, które jest elektroniczne więc potencjalnie mniej problematyczne (i to w czasach gdy Sigma nie robiła jeszcze obiektywów z natywnym mocowaniem do Sony). Do Nikona trzeba dodatkowo zrobić silniczek do popychacza i kilka innych rzeczy więc po co Sigma ma się w to pchać? Tym bardziej, że bagnety EF i F ma rozkminione na zasadze zgaduj zgadula więc nie będzie to działało tak dobrze jak obiektywy Sigmy z mocowaniem L. Po to Sigma spawa te dupki by już nie trzeba było stosować przelotek, które są potencjalnym źródłem kłopotów.

    A wracając do Panasów to te ceny na start są niższe niż się spodziewałem. Mimo to wydaje mi się, że potencjalnych nabywców tego sprzętu znajdzie się jedynie wśród filmowców (przynajmniej jeśli chodzi o S1). Podobnie jest z resztą z serią GH Panasa. Większość z posiadaczy GH5 pewnie nawet nie wie, że to robi zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-03-2019 o 13:50

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mimo to wydaje mi się, że potencjalnych nabywców tego sprzętu znajdzie się jedynie wśród filmowców (przynajmniej jeśli chodzi o S1). Podobnie jest z resztą z serią GH Panasa. Większość z posiadaczy GH5 pewnie nawet nie wie, że to robi zdjęcia.
    Mam podobne odczucia.
    Fajnie, ze pojawił się następny gracz na rynku FF ML, jednak chyba trochę za późno. Gdyby wystartowali rok / dwa lata po pierwszym Sony A7 to by pewnie mieli jakiś udział w rynku. Teraz jak weszli dwaj najwięksi gracze będzie im ciężko wyrwać kawałek swojego tortu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #117

    Domyślnie

    Ja jestem optymistą i uważam, że wszystko zależy od tego, Co S1 i S1R pokażą w praktyce. Jeśli pokażą wyższość nad konkurencją, z pewnością wszyscy nie rzucą swoich dotychczasowych gratów i nie przesiądą się na Panasa, ale Panas może trochę urwać tortu, przyszłościowo powiększając swój udział w rynku. Obecnie chyba jedna z nielicznych marek, która w swoich nowościach dodaje, a nie zabiera. Z podwórka m4/3. Jak Panas wypuścił następcę G7, czyli G80, to we wszystkim jest lepszy od poprzednika. Jak Olympus wypuścił E-M10 MK3, dali 4k bez złącza mikrofonu, obudowa metalowa została zastąpiona plastikową.... Idiotyzm do potęgi, pewnie się nauczyli od speców z Nikona i Canona... W końcu ludzie, a przynajmniej znaczna część (mam nadzieję) debilami nie są i podziękują firmom, które chcą ich głównie wyrąbać....
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Ja jestem optymistą i uważam, że wszystko zależy od tego, Co S1 i S1R pokażą w praktyce. Jeśli pokażą wyższość nad konkurencją, z pewnością wszyscy nie rzucą swoich dotychczasowych gratów i nie przesiądą się na Panasa, ale Panas może trochę urwać tortu, przyszłościowo powiększając swój udział w rynku. Obecnie chyba jedna z nielicznych marek, która w swoich nowościach dodaje, a nie zabiera. Z podwórka m4/3. Jak Panas wypuścił następcę G7, czyli G80, to we wszystkim jest lepszy od poprzednika. Jak Olympus wypuścił E-M10 MK3, dali 4k bez złącza mikrofonu, obudowa metalowa została zastąpiona plastikową.... Idiotyzm do potęgi, pewnie się nauczyli od speców z Nikona i Canona... W końcu ludzie, a przynajmniej znaczna część (mam nadzieję) debilami nie są i podziękują firmom, które chcą ich głównie wyrąbać....
    Wiesz to są wszytko takie opowiastki, a realnie jak przychodzi do zakupów następuje wielkie ekonomiczne sprawdzam i liczy się cena, dostępność, walory użytkowe. Tu nie ma zlituj się i to działa w tej kolejności niezależnie od tego czy ktoś jest pro sro czy cokolwiek innego .
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #119

    Domyślnie

    Panasoniki w mojej świadomości to są "wszystko mające aparaty", bez ściemy i przykrych niespodzianek, którym do pełni szczęścia brakowało tylko porządnej matrycy, czy to apsc czy też ff. Może i właśnie dobrze, że od razu jest ff.
    Jest to firma którą zamierzam obserować w segmencie ff.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #120

    Domyślnie

    Póki co w tym systemie są (z AF): 3 obiektywy Panasonic, 7 (dość drogich) Leica i niebawem 10 stałoognikowych Sigm -ale one są również dostępne do bezlusterkowców Sony i lustrzanek.
    https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4196380428&

    Sytuację ratować będzie adapter Sigma MC-21 -szczególnie jego wersja dla obiektywów Canon EF (no bo raczej nie ta do Sigm SA

    Ciekawe ilu Canoniarzy wybierze Panasonika a nie bezlusterkowiec Canona.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 11-03-2019 o 16:10

Strona 12 z 39 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •