Close

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 388
  1. #101
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Ludzi ktorzy moga wydac 50-80 tys. zl na sprzet jest naprawde DUZO.
    Jest, przyznaję. Ale czesto oni wybierają markę, która da im wszystko - np ptasiarze i lotnicy supertele. Gdzie to kupią do panasa?

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Chodzi mi tutaj o to, ze wysoka cena nie oznacza ze system nie bedzie mial klientow a dla wielu i tak ta cena nie bedzie grala wiekszej roli...
    Będzie miał klientów, ale ilu?
    Panas nie będzie konkurencją, tak jak konkurencją nie jest Leika. Niby formalnie to nią jest, ale ... sami wiemy jak jest w realu.

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Oczywiscie, ale w tym przypadku czynnikiem blokujacym bedzie zdrowy rozsadek a nie brak funduszy .
    Czyli jak coś jest super to kupują/
    Mam watpliwości czy Hasel i Leica są popularne choć sa to "niezłe" systemy.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Z tego co do tej pory zaprezentowało N/C/P, w mojej ocenie szklarnia Nikona jest najsłabsza po tym co widać na samplach.
    ? na zachodnich forach ktoś gdzies napisał źle o nowej 50/1.8 i go zjedli, bo nie widzieli ostrzejszego szkła, jest ostrzejszy od ARTów.
    Trochę się dziwię, że dxo dprev itp portale jeszcze nie maja testów kompletów tych szkieł od Canona i Nikona.
    Redakcji optyczne sugeruję kupno (aktualnie) Z7 i testowanie wszystkich systemów na jednym body, takim z najbardziej upakowaną matrycą FF, ale to groch o ścianę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-02-2019 o 00:20
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #102

  3. #103

    Domyślnie

    Oraz przelotka z EFowych Sigm na L (MC-21). Ale z tymi Sigmami przez przelotkę nie działa AF-C więc pewnie nie zadziała też z innymi Canonami podłączanymi do Panasa. Szkoda, wygląda na to, że system będzie dość hermetyczny. Plus z tej współpracy z Sigmą dla Panasa jest taki, że na tak dużym body nawet te przyspawane tuleje jakoś nie rażą
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 26-02-2019 o 10:32

  4. #104

    Domyślnie

    A co tutaj taka cisza?
    Pojawiły się już ceny zestawów i szkieł w sklepach PL.
    S1 - 10899 PLN
    S1 + 24-105 F/4 - 14799 PLN
    S1R - 15999 PLN
    S1R + 24-105 F/4 - 19899 PLN
    Do tego na start drobne rabaty w okolicach 800 PLN
    Jest drożej, ale bez tragedii. Powiedziałbym nawet, porównywalnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w wyższej cenie u Panasonica dostajemy więcej niż u konkurencji. Na papierze nowe puszki zjadają, to co zaproponował Nikon i Canon. Zobaczymy, jak będą sobie radziły podczas jakichś konkretnych testów. Do tego dochodzi świetna szklarnia Sigmy, którą możemy nazwać śmiało systemową ponieważ Panasonic zamiast utrudniać życie Sigmie, jak robią to Nikon czy Canon, postanowił połączyć z nią siły.

    I powiedzmy sobie szczerze. Wejście w bezlustra, nawet tego samego producenta, którego użytkujemy, to wejście w nowy system. OK, są przelotki do starych obiektywów, ale poza używaniem małych stałek robi się średnio ergonomicznie. Ja uważam, że wbrew pozorom 22 marca na rynek wejdzie czarny koń bezluster FF. Jeśli w praktyce wyjdzie, to co na papierze, może potrząsnąć trochę rynkiem foto.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  5. #105

    Domyślnie

    Czekamy. Zapowiada się ciekawy rok 2019.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #106
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Panas to nie canon, wiec trzęsienia nie będzie bo jednak klient lubi na pasku logo canona bardziej niż inne, dobrym przykładem jest sprzedaż canona bez lustra aps-c, nic ciekawego, a jednak nr1 na świecie w sprzedaży.
    Cena tego S1 przyzwoita jak na start, kwestia n aile ich stać w akcjach promocyjnych.
    Co do adapterów to mit i legendy bo jak przychodzi do praktyki to bardzo mało ludzi decyduje się na zakup tak drogich adapterów i nadal drogich obiektywów lustrzankowych, które robią gabarytowe pokraki z zestawu, więc jeśli to tworzą z sigmą to wielki plus bo przy dobrej sprzedaży sigma może się koncentrować na szkłach do panasa, a nie tam gdzie ich nie chcą i im utrydniają.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do adapterów to mit i legendy bo jak przychodzi do praktyki to bardzo mało ludzi decyduje się na zakup tak drogich adapterów i nadal drogich obiektywów lustrzankowych, które robią gabarytowe pokraki z zestawu, więc jeśli to tworzą z sigmą to wielki plus bo przy dobrej sprzedaży sigma może się koncentrować na szkłach do panasa, a nie tam gdzie ich nie chcą i im utrydniają.
    Te Sigmy do Panasonika nie są gabarytowymi pokrakami?
    https://www.sigma-global.com/en/lens...rvice/l_mount/

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    I powiedzmy sobie szczerze. Wejście w bezlustra, nawet tego samego producenta, którego użytkujemy, to wejście w nowy system. OK, są przelotki do starych obiektywów, ale poza używaniem małych stałek robi się średnio ergonomicznie. Ja uważam, że wbrew pozorom 22 marca na rynek wejdzie czarny koń bezluster FF. Jeśli w praktyce wyjdzie, to co na papierze, może potrząsnąć trochę rynkiem foto.
    Ceny przyzwoite, za kitowe szkło w zestawie też (o ile jest dobre). Chociaż z6 + 24-70 jednak zamiata pod względem cenowym.

    A co do czarnego konia to ja prędzej bym obstawiał, że będzie to jednorożec - gdzieś się tam o nim mówi, ktoś niby widział, podobno niezłe toto, a w praktyce to będzie raczej jak legenda. Mnie osobiście odstraszają takie egzotyczne wynalazki i systemy, bo nie patrzę na samą specyfikację, ale na wszystko co się wiąże z wejściem w taki sprzęt i tym co jest dostępne jako akcesoria. Czy np nie będzie problemu z kupnem choćby wyzwalaczy/lamp które są zwykle dedykowane do danych systemów (wszelkie ttl/hss itp), z dostępnością podstawowych dodatków jak akumulatory (bo w byle sklepie z foto pewnie do nikona/canona/sony coś będzie), jak wygląda rynek wtórny (czy mogę kupić/sprzedać coś używanego czy użytkowników jest tak mało, że to graniczy z cudem - choć tu wiadomo, że to świeżynka więc w sumie tym gorzej), czy po 2-3 latach ten aparat będzie można sprzedać za jakieś przyzwoite pieniądze czy za dosłownie ułamek ceny (bo właśnie malutki rynek wtóry i zainteresowanie), czy mam wśród znajomych kogoś z podobnym sprzętem (bo czasem trzeba coś pożyczyć/poratować się nawzajem).
    Niestety z mojej perspektywy ten system to taka ciekawostka do pooglądania w necie, nawet jeśli w niektorych aspektach będzie lepszy niż obecna trójca (a pewnie będzie lepszy), to całe tło takiego wejścia w system jest mocno nie zachęcające. I jakoś tak czuje (ale mogę się oczywiście mylić, nie mam nic przeciwko), że większość osób będzie miało takie wątpliwości i raczej zaufają markom mocno osadzonym na rynku.

  9. #109

    Domyślnie

    Co do adapterów - 100% racji. Jeśli chodzi o system. Osobiście mam dwie Sigmy, które bardzo lubię. Niestety przez nie, nie zrobiłem upgrade D7100, żeby mi AF nie przestał działać Gdy nadejdzie czas, że moje lustra przestaną robić zdjęcia a ich następcy pójdą drogą wytyczoną przez D7500, lub odejdą w niebyt, nie będę miał żadnych oporów, żeby się przesiąść na Panasa. Patrząc na aktualne wypusty, nie spodziewam się w przyszłości czegoś bardziej sensownego, poprawionego, niewykastrowanego od Nikona czy Canona. Tutaj ewentualnie może, lub musi zaszaleć Sony, ale z obecnych informacji najbliżej mi właśnie do Panasonica.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #110

    Domyślnie

    Przyspawana do każdego obiektywu dupka jest lepsza od adaptera?

    https://www.optyczne.pl/13518-news-T...ter_MC-21.html

Strona 11 z 39 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •