Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Softbox + lampa, mały pokój

    Witam,
    Posiadam nikona d5300 + nikkora 50 mm 1.8
    Jestem w trakcie budowania studia, które będzie używane w celach głownie portretowych wczoraj kupiłem tło i statywy do tła i lampy.

    Nad lampami i wielkością softboxa chciałbym się zastanowić, wczoraj miła Pani w sklepie powiedziała, że nie wie czy quadralite up! 200 wystarczy do softobxa 80x100.
    Taki zestaw zostal mi doradzony przez innego fotografa. Mam oczywiście małe zamieszanie ponieważ nie znam się i mogę polegać tylko na opiniach.

    Chciałbym zadac pytanie jaki w tym przypadku zestaw byłby najlepszy do pokóju 3m-4m, chciałbym lampkę błyskową w sofboxie, łaczny koszt 500-600 zł.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    A czy w tym wypadku bardziej byś może polecał inny zestaw?
    Inne rozmiary softboxa, zastanawiałem się również na Quadralite 300W.
    Czy na tym można robic zdjecia obejumujące całego czlowieka? Zakładając, że po drugiej stronie będzie doswietlony czymś co odbija swiatło?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możesz też zerknąć na softbox 40x180, a czy wystarczy ta w/w lampa to raczej tak bo portret robisz na mocno otwartych przysłonach przecież, jednak co do mocy lampy niech napiszą inni praktycy.

  5. #5

    Domyślnie

    Czemu polecasz taki softbox? Sprawdza się lepiej do portretów?

  6. #6

    Domyślnie

    Do całych sylwetek to masz raczej za mały pokój.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy grid jest w takim małym pokoju konieczny?
    czy warto zainstewsotwac w lepszego sofboxa? spotkalem sie opinia, ze tak, ale to tylko bialy kolor.
    Ostatnio edytowane przez Daminx ; 31-01-2019 o 20:28

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie wybrałbym 3-4szt reporterskich chińskich lamp co by wyszło tyle co jedna bieda studyjna lampka.
    Mitoya to tylko nazwa na chińskim szmelcu, quadralite jest troszkę lepszy bo to godox, który doszedł z jakością już do wyższego poziomu.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z lepszym softboxem. Softbox to softbox. Fajnie jak ma warstwę dyfuzyjną w środku i srebrne wnętrze. Niektóre mają łatwiejszy sposób rozkładania (Phottix chyba głównie). Bardziej martwi mnie ilość miejsca u Ciebie. 3-4 m to mega mało na całą sylwetkę. Do portretu wystarczy, ale do sylwetki raczej nie.
    Grid ogranicza sianie światłem, ale przy małej ilości miejsca i dużym softboxie raczej imo nie ma sensu. Bardziej do stripów albo jakichś mniejszych modyfikatorów jak wrota, czy nie za duży beauty dish.

  10. #10

    Domyślnie

    Softbox to softbox, ale to jak ze zwierzętami, wszystkie są równe, ale są te równiejsze (była taka książka).
    Do najtańszych nie założysz grida. Jeśli kolega ma studio "na stałe", nie musi się przejmować łatwością rozkładania gratów, ale jak to będzie pomieszczenie w którym sprzęt będzie rozkładany tylko na zdjęcia, to softbox "szybki montaż" oszczędzi czasu (i paru "kwiecistych wiązanek" podczas rozkładania).

Podobne wątki

  1. Lampa dla początkującego + softbox
    By sebisster in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2018, 23:36
  2. Lampa systemowa + softbox 30x140
    By jacq in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 15:42
  3. DIY mały softbox
    By jacek_wozniak in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 19:09
  4. Aurora MBS. Duży dyfuzor albo mały softbox
    By Modron in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:47
  5. SB-600 i mały softbox z Allegro
    By asche in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •