Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja obrabiałem niedawno zdjęcia z ślubu w kryptach irlandzkiego kościołka, nie wolno oczywiście błyskać, ISO 6400, końcowy efekt po obróbce genialny, nie mogę wklejać nic ale uważam że jakby tam ktoś doświetlał lampą nawet delikatnie to zniszczyłby efekt, ja osobiscie jestem wielkim wrogiem błyskania w kościołach, obecny sprzęt pozwala na wiele i dziwi mnie strach przed wysokim ISO.
    Oczywiście na aps-c to inna sprawa.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja obrabiałem niedawno zdjęcia z ślubu w kryptach irlandzkiego kościołka, nie wolno oczywiście błyskać, ISO 6400, końcowy efekt po obróbce genialny, nie mogę wklejać nic ale uważam że jakby tam ktoś doświetlał lampą nawet delikatnie to zniszczyłby efekt, ja osobiscie jestem wielkim wrogiem błyskania w kościołach, obecny sprzęt pozwala na wiele i dziwi mnie strach przed wysokim ISO.
    Oczywiście na aps-c to inna sprawa.
    Nie każdy klient zrozumie piękno w ciemnych zdjęciach z ostrym szumem ludzie oczekują by wszystko było widać, by było ostro, kolorowo itp. bokeh ? Nie wszyscy widzą piękno w papierowej ostrości na 1.4
    Do tego rozmycia... jak za bardzo wydłużymy czas migawki...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij sobie na zdjęcia ślubów w kryptach Christ Church Cathedral Dublin lub w Saint Patrick Cathedral Dublin, tam raczej nikt nie błyska, a tak pięnych i klimatycznych pomieszczeń nawet jakby można błyskać to bym nie niszczył błyskiem.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    (......) a tak pięnych i klimatycznych pomieszczeń nawet jakby można błyskać to bym nie niszczył błyskiem.
    Mialem nic nie pisac, bo sa rozne gusta.
    Ale prezentujesz skrajna opinie, krzywdzaca dla swiatla blyskowego.
    Otoz umiejetne blyskanie to co innego niz widok sarny zlapanej przez swiatla samochodu, chwile przed potraceniem w nocy. Co niektorzy utozsamiaja z lampa blyskowa.
    Przede wszystkim diabel tkwi w mieszaniu swiatla zastanego z blyskowym w odpowiednich proporcjach. Nawet w sloneczny dzien mozna doswietlic blyskiem i niejako wyjac dodatkowo z tla postac.
    W najbardziej klimatycznym kosciele z przeswiatami swiatla od witrazy, mozna to wszystko uzyskac i dodatkowo zaakcentowac na zdjeciu pare mloda, lekko doswietlajac lampa.
    I w zadnym razie nie chce sie kreowac na eksperta. Ale nawet ja amator, potrafie mieszac blyskowe z zastanym w zadowalajacym mnie stopniu.
    Ale caly czas sie tego ucze takze.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej miałem na myśli że ktoś w takich pomieszczeniach albo zadbał o oświetlenie, które tworzy nie tylko klimat ale własnie nadaje styl i nie warto to psuć.
    Cała sztuka właśnie zrobić to umiejętnie ale nie jest to łatwe i trafiają potem paczki zdjęć gdzie bez opamiętania ktoś błyska albo tak doświetla że staje się to wszystko sztuczne.
    Na szczęście w wielu miejscach nie ma zgody na błyskanie i to ratuje często zdjęcia bo szum obecnie to nie jest problem, no chyba ze ktoś pstryka canonem albo fuji

  6. #26

    Domyślnie

    I bardzo fajnie, ze ktos zadbal o oswietlenie i jest nastrojowo i klimatycznie.
    I delikatne doswietlenie lampa (tutaj PM w kosciele) wcale tego nie musi psuc.
    Kwestia proporcji blyskowe-zastane i wywazenia tego.

    Mysle ze robimy maly OT.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #27

    Domyślnie

    Spokojnie kościół ten nie ma jakiegoś fajnego klimatu, który można by zabić - ot takie dziwaczne "arcydzieło" ówczesnych czasów.

    To czy z lampą czy bez jest przesądzone bez lampy nie dam rady, kwestia tego czy z palnikiem w górę i odbłyśnikiem czy przez mydelniczkę prosto w scenę. Niestety w mojej puszcze już od ISO 1000 zaczyna się robić nieciekawie.

    Niestety myślałem, że w tygodniu dam radę zrobić kilka zdjęć jak się okazało bym musiał tam być o 7 rano żeby zrobić zdjęcia w dzień.
    Jak tylko uda mi się cyknąć zdjęcia w dzień to wrzucę tutaj parametry dla prawidłowego naświetlenia wg drabinki.

    Tak czy siak dzięki za słowa wsparcia - że może się jednak udać
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  8. #28

    Domyślnie

    pamiętaj na początku, strzelić kilka fotek próbnych i posprawdzać różne "ustawienia"... to najlepszy moment... bo widzę że masz możliwości próbnego fotografowania w tym kościele.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    pamiętaj na początku, strzelić kilka fotek próbnych i posprawdzać różne "ustawienia"... to najlepszy moment... bo widzę że masz możliwości próbnego fotografowania w tym kościele.
    Dzisiaj się doczekałem o 12 był pogrzeb więc do kościoła wbiłem się o 11:30 - fakt nie było zaświeconych wszystkich świateł (na moje oko połowa) ale to co zastałem to KATASTROFA wydaje mi się, że bunkrze poniemieckim jest więcej światła.

    Poniżej JPG prosto z puszki bez ingerencji w światło czy odszumianie - zmniejszony do 2400px

    Tryb manual zdjęcie naświetlone na zero wg drabinki ISO 1250 i czas 1/15s oczywiście z lampą ;( ;( ;(
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2911.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	2,32 MB
ID:	20657

    Tutaj tryb A chyba mam gdzieś ustawiony minimalny czas 1/60 bo poniżej tej wartości mi nie schodzi ISO 1000 1/60s
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2910.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	2,16 MB
ID:	20658

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2909.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	2,36 MB
ID:	20659

    A ja marzyłem, że może uda się na ISO 800 polecieć .... ;( ;( ;(
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  10. #30

    Domyślnie

    W kościele z zasady nie powinno się błyskać.
    D90 iso 1600 powinien mieć jeszcze całkiem spoko. 3200 to już taki max. Najważniejsze, aby dobrze naświetlić klatkę.

    Przede wszystkim nie przejmuj się, skoro idziesz to robić po koleżeńsku za darmo. Nikt Ci za to nie płaci, żebyś się pocił. Jakby znajomym bardzo zależało, to by zapłacili komuś.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Chrzciny
    By pgaik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 22:23
  2. Chrzciny
    By meharis in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 00:32
  3. chrzciny
    By gutek68 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 02:09
  4. chrzciny
    By jacek.gold in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 22:41
  5. Chrzciny, po raz pierwszy...
    By yakoop in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •