Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tez mam pare chrztow za soba po rodzinie i znajomych. Czesc za jakas tam kase.
    Daruj sobie odbijanie swiatla lampy, bo pewnie nie bedziesz mial od czego odbic. Takie sytuacje ze chrzcielnica stoi a obok jest piekny bialy filar do odbijania, to tylko w erze.
    Lampa plus mydelniczka i koniecznie raw+jpg. Najwyzej powalczysz troche w postprocesie z odblyskami na skorze.

    Uzywaj lampy blyskowej. Kupowanie nowego obiektywu i jeszcze wysylanie go na kalibracje to zly pomysl. Masz miec pewny i sprawdzony sprzet, ktory znasz.
    Koniecznie przyjdz godzine wczesniej i zobacz jakis chrzest przedtem, zebys wyczul tempo jak i co sie dzieje.
    Do samego momentu chrztu raczej 18-105, w koncu to reporterskie ujecie niepowtarzalnego momentu. Ma byc z bliska i jak najwiecej osob (rodzice, chrzesni) plus zblizenie na dziecko jak je polewaja.
    Ze stalka mozesz sie bawic jak beda sieziec w lawce przed chrztem, albo po chrzcie jak ksiadz bedzie blogoslawil czy przy zapalaniu swieczki.

    Jak wszyscy beda podchodzic do chrzcielnicy, to ty juz masz wiedziec gdzie bedziesz stal zeby jak najlepiej to zlapac. Zlapanie momentu chrztu jest mz trudniejsze niz zakladania obraczek na slubie. Tam masz pare mloda i ksiedza.
    Tu masz dziecko, rodzicow chrzesnych, ksiedza i koscielnego przewaznie i wypada zebys sie wpasowal w to towarzystwo, zeby jak najlepiej to zlapac.

    Taki skrocony plan na chrzest.
    1. Podpisy.
    2. Jak siedza w lawkach troche zdjec.
    3. Moment chrztu, blogoslawienstwo, zapalenie swieczki.
    4. Znowu jak siedza w lawkach, ale ze swieczka i tym stroikiem.
    5. Grupowka przed kosciolem (powiedz rodzicom dziecka zeby przekazali gosciom, ze takie cos bedzie) i koniecznie robisz to na seryjnym trybie bez lampy, z 5 zdjec bo zawsze ktos zrobi glupia mine albo zamknie oczy.
    6. Jesli bedzie przyjecie to juz na luzaka, zeby tort byl, troche wystroju sali i minigrupowki.
    Dzieki - garść przydatnych informacji.

    PS. Tak się najarałem, że jadę za chwilę do Białegostoku po zakup nowej Sigmy 17-50. Sklep cyfra.eu czy ktoś korzystał?
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Upewnij się że będziesz miał ewentualną darmową kalibracje w sigmie bo jak towar z innej dystrybucji to będziesz płacił.

  3. #13

    Domyślnie

    Cyfra.eu wedle moich obserwacji sprzedaje w większości sprzęt foto spoza oficjalnej dystrybucji. Zdziwię się, jeśli Gdynia skalibruje Sigmę w ramach gwarancji.

  4. #14

    Domyślnie

    No i stało się pojechałem z Body, podpiąłem w sklepie wykonałem kilkanaście zdjęć z bateryjkami i na chwilę obecną wygląda to cudownie.

    cyfra.eu daje gwarancję sprzedawcy gdzie przez 24m-ce przysługuje mi jedna kalibracja z body za darmo. Dziś nie widziałem sensu zostawiania body do kalibracji bo trafiała w punkt jak trzeba.

    Niestety jak już wróciłem było ciemno i znów nie zdążyłem do kościoła na próbne zdjęcia.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Zdjęcia chrztów? Bardzo przyjemne są... czego często nie można powiedzieć o matkach wariatkach którym jeszcze hormony się nie ustabilizowały
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-2.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	864,1 KB
ID:	20617
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16

    Domyślnie

    Ale Ci się chyba jasny kościół trafił
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  7. #17

    Domyślnie

    tak, mi tak
    było tyle światła że nie potrzebna była lampa, poleciałem na zastanym co czasami nawet powodowało jakieś tam miejscowe przepały...
    w ciemnych kościołach, lampa potrzebna i miejsce od którego można odbić światło
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aż wrzuciłem do Lr zerknąć na WB bo myślałem że mi się monitor coś wajchnął bo takie zimne te zdjęcia.

  9. #19

    Domyślnie

    Dziś pojechałem do docelowego kościoła i się wku.......m na maxa okazuje się że kościół jest zamknięty i w tygodniu otwierają go tylko na msze o 8.00 i 18.00 - jakaś katastrofa, zabrałem się do domu

    Byłem dziś również w restauracji w której odbędzie się poczęstunek - świetna wymalowana na biało, duże okna, cała stylizowana na retro styl, w rogu pianino ..itp więc muszę już sobie w głowie ułożyć kilka fajnych kadrów.

    Problem jakie szkła zabrać mam już rozwiązany - w końcu mam upragnioną Sigmę i dzięki temu w stosunku do Kita będę mógł zejść z czasem o 3 działki.

    sokolnik - kapitalne zdjęcia i zazdraszczam nadmiaru światła.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Dziś pojechałem do docelowego kościoła i się wku.......m na maxa okazuje się że kościół jest zamknięty i w tygodniu otwierają go tylko na msze o 8.00 i 18.00 - jakaś katastrofa, zabrałem się do domu

    Byłem dziś również w restauracji w której odbędzie się poczęstunek - świetna wymalowana na biało, duże okna, cała stylizowana na retro styl, w rogu pianino ..itp więc muszę już sobie w głowie ułożyć kilka fajnych kadrów.

    Problem jakie szkła zabrać mam już rozwiązany - w końcu mam upragnioną Sigmę i dzięki temu w stosunku do Kita będę mógł zejść z czasem o 3 działki.

    sokolnik - kapitalne zdjęcia i zazdraszczam nadmiaru światła.
    dzięki

    tylko tam bez lampy lepiej nie idź
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Chrzciny
    By pgaik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 22:23
  2. Chrzciny
    By meharis in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 00:32
  3. chrzciny
    By gutek68 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 02:09
  4. chrzciny
    By jacek.gold in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 22:41
  5. Chrzciny, po raz pierwszy...
    By yakoop in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •