Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jednolite kolory z różnych aparatów.

    Witam serdecznie,

    szukam osób którym udało się wykonać profile kolorystyczne dla różnych aparatów i dzięki temu zdjęcia wykonane w tym samym oświetleniu mają tę samą kolorystykę.
    Chodzi mi o to żebym miał profile dzięki którym np zdjęcia colorcheckera wykonane różnymi aparatami (jedno po drugim) i z tym samym balansem bieli wyglądały tak samo.
    Teoria mówi że należy wykonać zdjęcia, przerobić na DNG, użyć DNG profile editor-a, ustawić taki sam WB dla obu profili/zdjęć i powinno działać.
    Niestety nie działa
    Uprzejmie proszę o zabranie głosu tylko i wyłącznie osób które tego dokonały.
    Dziękuję.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #2

    Domyślnie

    Balans bieli nie będzie ustawiany taki sam. Cała reszta teorii słuszna, choć czasem jednak trzeba nasycenie dominującego koloru odjąć, na przykład w D700 żółty na - 5, zielony na - 5, a w D500 pomarańcz i czerwony na - 5. W D610 właściwie nic już nie trzeba poprawiać. Rola takich profili jest ogromna w zakresie nasycenia kolorów, szczególnie na zdjęciach w słońcu, czy z błyskiem lampy

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze sie wysłowiłem.
    Z tego co wiem można fotografowac różnymi aparatami (ja mam d700 i d750 ) i po ustawieniu tego samego wb i zastosowaniu odpowiednio 'ustawionego profilu" w LR chciałbym mieć takie same kolory dla zdjęć z różnych aparatów. Oczywiście trzeba do tego użyć colocheckera i adobe dng profile editor.
    Innym wychodzi a u mnie lipa ;(
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba tylko DR5000 mają takie magiczne profile. Ja swoich używam do wyrównania kolorów, mam je zrobione color checkerem, ale balans ustawiam inny dla każdego aparatu.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam władcę barw ale w niczym mi nie pomógł
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    szukam osób którym udało się wykonać profile kolorystyczne dla różnych aparatów i dzięki temu zdjęcia wykonane w tym samym oświetleniu mają tę samą kolorystykę.
    Chodzi mi o to żebym miał profile dzięki którym np zdjęcia colorcheckera wykonane różnymi aparatami (jedno po drugim) i z tym samym balansem bieli wyglądały tak samo.
    Teoria mówi że należy wykonać zdjęcia, przerobić na DNG, użyć DNG profile editor-a, ustawić taki sam WB dla obu profili/zdjęć i powinno działać.
    Niestety nie działa
    Uprzejmie proszę o zabranie głosu tylko i wyłącznie osób które tego dokonały.
    Dziękuję.
    Nie dostaniesz identycznych zdjęć przy identycznym WB, ten będzie się lekko różnił w zależności od puszki. Reakcja oprofilowanych zdjęć na suwaczki w LR także się będzie różnić.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 30-01-2019 o 00:30

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli podsumowywując DR5000 zrobili mnie (i innych) w konia mówiąc że można mieć różne puszki i ten sam materiał wyjściowy ?
    Czy ktoś wie gdzie mogę kupić jakąś dobrą książkę na temat rejestracji obrazu przez aparat. Chodzi mi o "technikalia" zapisu w formacie raw.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Generalnie ja radzę sobie tak że obrabiam zdjęcia z problematycznym kolorem na tej zasadzie że jak jedno skończę zostawiam je na ekranie PS i dobieram drugie. Spoglądam i staram się dobrać je takie same. Oczywiście są to tylko zdjęcia kończące i zaczynające "daną partię" Bo potem przerzucam ustawienia pomiędzy zdjęciami. Gdy kończy sie i zaczyna następna partia powtarzam ten zabieg. W ten sposób staram sie zgrywać D700 i D4

  9. #9

    Domyślnie

    Masz takie same szkła podpięte do puszek? Bo ja np pracuje na dwóch takich samych aparatach ale rożnych szkłach i efekt jest podobny.

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dwa takie same szkła na różnych puszkach? No nie nie stać mnie na taki komfort.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Testy aparatów
    By zkrzysztof in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 00:12
  2. Wykaz aparatów dla WKU
    By bartasck in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 09:14
  3. Strona z zdjęciami różnych aparatów i obiektywów
    By Maly.Psikus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 13:04
  4. Ustawienia kolorów, kolory w internecie, kolory na papierze...
    By grzybecki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 21:05
  5. Kolory i jasność foto z różnych obiektywów
    By DMQuadro in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-04-2008, 03:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •