Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    XT2 + Fuji 10-24 i nic więcej do szczęscia nie potrzeba (no chyba, że tele jak lubisz się bawić w wąskie katy )

  3. #13

    Domyślnie

    Niecałe 3 lata temu zamieniłem kompletny system D800 na X-Pro2 i najpierw XF35/1,4 teraz XF23/1,4... teraz bym tego nie zrobił. Dokupiłbym tylko X100F jako support, albo nawet jakąś fajną 35-kę do nikona i drugą, mniejszą torbę. Fuji jest lżejsze, daje ładny obrazek - tak.
    Za to Nikon był cholernie powtarzalny, przewidywalny i jako system wszechstronny. Obrazek zresztą też nie był najgorszy.
    Obecnie: Fuji
    Dawniej: D800, D700, Fuji S5 Pro, Contax 139Q, Yashica FX-D, D200, D70, F90x, F80, F801s, Zenit TTL

  4. #14

    Domyślnie

    Czy piszecie z perspektywy profesjonalisty, zawodowca, pracy, czy z perspektywy amatora?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gootchio Zobacz posta
    Niecałe 3 lata temu zamieniłem kompletny system D800 na X-Pro2 i najpierw XF35/1,4 teraz XF23/1,4... teraz bym tego nie zrobił. Dokupiłbym tylko X100F jako support, albo nawet jakąś fajną 35-kę do nikona i drugą, mniejszą torbę. Fuji jest lżejsze, daje ładny obrazek - tak.
    Za to Nikon był cholernie powtarzalny, przewidywalny i jako system wszechstronny. Obrazek zresztą też nie był najgorszy.
    To bardzo ciekawe. Czy mógłbyś to rozwinąć? Sam myślę o systemie Fujifilm.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gootchio Zobacz posta
    Niecałe 3 lata temu zamieniłem kompletny system D800 na X-Pro2 i najpierw XF35/1,4 teraz XF23/1,4... teraz bym tego nie zrobił. Dokupiłbym tylko X100F jako support, albo nawet jakąś fajną 35-kę do nikona i drugą, mniejszą torbę. Fuji jest lżejsze, daje ładny obrazek - tak. Za to Nikon był cholernie powtarzalny, przewidywalny i jako system wszechstronny. Obrazek zresztą też nie był najgorszy.
    Wszystko co piszesz to prawda. Miałem kiedyś w ręku D800 i D810 oraz D3x. Tak jak np. d610 nie przypadł mi do gustu to tych wyższych modeli chyba bym za nic nie zamienił. Dokupiłbym po prostu coś mniejszego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Poszukiwanie tego "świętego Graala" siedzi czasem głęboko, gdyby tak tego można było się pozbyć i nie szukać ciągle tego lepszego i lepszego sprzętu .....
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gootchio Zobacz posta
    Niecałe 3 lata temu zamieniłem kompletny system D800 na X-Pro2 i najpierw XF35/1,4 teraz XF23/1,4... teraz bym tego nie zrobił. Dokupiłbym tylko X100F jako support, albo nawet jakąś fajną 35-kę do nikona i drugą, mniejszą torbę. Fuji jest lżejsze, daje ładny obrazek - tak.
    Za to Nikon był cholernie powtarzalny, przewidywalny i jako system wszechstronny. Obrazek zresztą też nie był najgorszy.
    Bardzo cenna dla mnie informacja, dziękuję. Od czasu do czasu zastanawiam się nad zmianą... na lepsze, ale im dłużej nad tym myślę tym razem już na chłodno to wiem, że zmiana całego systemu w moim przypadku byłaby po pierwsze bardzo kosztowna, a druga rzecz to czy poza nową "zabawką" zobaczyłbym różnicę na plus? Więc Święty Graal poczeka do następnego kryzysu tfurczego aczkolwiek jeżeli teraz bym wchodził na rynek fotografii wybrałbym Fuji

  8. #18

    Domyślnie

    Również przymierzałem się do Fuji, ale zrezygnowałem. Lustrzanka przynajmniej jak dla mnie ma więcej zalet i więcej obiektywów które mnie interesują np zakres do 600mm i poręczność zestawu, bateria plus cena. Do krajobrazów lubię często wykorzystywać długą ogniskową podobnie do fotografii lotniczej. Nikon D750 z obiektywem 150-600mm jest dla mnie poręcznym zestawem, wcześniej chciałem odchodzić całościowo zestaw, ale jakoś mi się to nie udało. Wydaje mi się że osoby fotografujące tylko street foto, portret mają łatwiejsze zadanie. Każdy wybiera zestaw pod siebie który mu najbardziej odpowiada.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    122

    Domyślnie

    Z perspektywy czasu u mnie wygląda to tak... Przemieliłem sporo sprzętu w Canonie 5d3,6d,5d1, w Nikonie d60, d750 i świadomie przerzuciłem się na xt2. Super krok przy stylu fotografii jaką robię. Nie lubię być gościem z wielkim aparatem budzącym respekt gdziekolwiek się pojawię. Lubię być niepozorny. Fuji mi to daje, odwdzięcza się bardzo ładnym obrazkiem, dobrym af, bezawaryjnością, świetną współpracą z lampami na sali, a obecnie również tanimi body i sensownymi cenami szkieł, które są na prawdę małe w stosunku do systemów pełnoklatkowych. Czasem chodzi mi po głowie zakup jakiegoś nowego bezlustra ff jednego z czołowych producentów, ale obrabiać zdjęcia przestaję mieć takie ciśnienie. Jedyne co bym pewnie teraz chciał kupić to jedno "zapasowe" a raczej dodatkowe body ff z jasną stałką 35/40/50mm do sesji itp. Canon wypuścił to nowe RF i tak właśnie spoglądam w jego kierunku, że może to być właśnie ta mała wisienka na torcie której szukam. Jeśli nie liczyłbym się z pieniędzmi to pewnie zmieniłbym wszystko na 2x A7III i 3 stałki. Ale na szczęście póki co nie widzę jakiejś wielkiej potrzeby takiej inwestycji i wymiany
    instagram xt2+16,23,35,56

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek1981 Zobacz posta
    To bardzo ciekawe. Czy mógłbyś to rozwinąć? Sam myślę o systemie Fujifilm.
    Proszę bardzo...
    Fotografia rodzinna i wycieczkowa, czasem jakiś plener z przyjaciółmi. Niby nic z krytycznymi wymaganiami, ale lubię kiedy aparat jest przedłużeniem ręki i myśli. X-Pro2 takie nie jest, ale po kolei:
    Obrazek, kolory i dynamika
    Od zawsze robię RAWy i wywołuję w Adobe, więc miałem w Nikonie takie kolory, jak lubiłem i teraz mam w Fuji. Nie ma różnicy, a nawet jeśli jest, to pomijalna.

    Obrazek, szumy
    W zastosowaniach jak powyżej, bez różnicy. Granicę Auto-ISO mam ustawioną na 3200, jak w D800 i wystarcza do wszystkiego.

    Obrazek, plastyka i ostrość
    Fujinony, których używam/-łem (14/2,8, 23/1,4, 35/1,4, 56/1,2 i 90/2), są zauważalnie i w każdym aspekcie lepsze od Nikkorów, które miałem (12-24/4IF D, 35/2D, 105/2,8VR Micro, 24-70/2,8, 80-200/2,8D ED).

    Ergonomia, gabaryty
    Drugi, niepodważalny argument na rzecz Fuji i główny powód, dla którego porzuciłem Nikona. W poprzedniej konfiguracji potrafiłem na weekendowy wypad z rodziną tachać 7kg gratów, teraz - około kilograma. Warto może wspomnieć, że gabaryty, waga i kształt nikona pozwalały mi na utrzymywanie z ręki, bez efektu poruszenia, 2-3 krotnie dłuższych czasów naświetlania.

    Ergonomia, obsługa
    D800 z gripem był gorszy chyba tylko od D5, w Fujim mimo kółek, guzików funkcyjnych itp. mało co jest pod ręką i chyba wszystko wymaga 2, 3 klików i zawsze musisz patrzeć co robisz. Oczywiście nie pomaga, to że skoro masz OVF, EVF i LCD, to zawsze w krytycznym momencie aktywne jest akurat nie to czego naprawdę potrzebujesz

    AF
    Bezlusterkowce mierzą na matrycy, więc dokładność ostrości, jak już jest, to lepsza. Niemniej sensowne śledzenie jest możliwe tylko w trybie EVF lub LCD, ale tutaj jest problem z opóźnieniami obrazu. W OVF opóźnienia są zminimalizowane, ale po pierwsze śledzenie jest uproszczone, a po drugie - paralaksa nie pomaga. Detekcja twarzy jest super, pod warunkiem że skupi się na właściwej twarzy, albo że skupi się faktycznie na twarzy a nie np. na rysunku na bluzce lub nieszczęśliwie ułożonym światłocieniu. Jak się człowiek przyzwyczai na niej polegać, to zdarzają się i wcale nie rzadko, przykre niespodzianki. Te Fujinony, które mam/miałem są wyraźnie i dokuczliwie wolniejsze od Nikkorów z AF-S'em. Dopóki nie zmieniłem systemu nie zdawałem sobie też sprawy, jak ważne jest żeby móc polegać na doborze punktu AF. Mimo prawie 3 lat, algorytmy Fuji nie przestają mnie zaskakiwać w tym aspekcie.

    MF
    Jst bezużyteczny, bo jest "by-wire". W prawdziwym MF ostrość ustawia się niemal nieświadomie, jak odwieszasz aparat na pasku, to wiesz gdzie była i gdzie będzie po ponownym przyłożeniu do oka. Palce "pamiętają" potrzebne ruchy. Tutaj - wszystko trzeba świadomie kontrolować i co gorsza zeruje się, gdy aparat się usypia.

    Opóźnienia
    Nezależnie od tego co mówią, piszą marketingowcy i fanboje, X-Pro2 i wszystkie bezlusterkowce Fuji jakie miałem w rękach, mają opóźnienia. Opóźnienie na spuście, opóźnienie na EVF ew. LCD, opóźnienie na AF. Jestem raczej z tych gorzej lub wolniej planujących, więc jak już zobaczę ten kadr i wcisnę spust, to reakcja aparatu musi być n a t y c h m i a s t o w a. Wszystko, co mam w stopce mi to dawało. Minimalne, ale jednak opóźnienie "X-Pro2'ki" sprawia, że mam znacznie więcej niewyraźnych min, zamkniętych oczu i niedoskonałych kadrów niż wcześniej. Muszę nadrabiać ilością dubli i czasem poświęconym później na selekcję.

    Ogniskowe
    W systemie Nikona miałem mnóstwo i z nich korzystałem, ale po przesiadce na Fuji używam dwóch: 23 i 35. Czasem brakuje mi czegoś dłuższego - 56 lub 90 jest na celowniku - ale można się zdziwić jak wiele, różnych kadrów da się zrobić jednym obiektywem.

    Błysk
    Do "D800'ki" miałem dwie sabinki, których używałem dużo w domu i na dworze. Sporo da się zrobić w postprocesie, sporo też załatwiają blendy, ale jednak z dobrym błyskiem rzeczy są łatwiejsze.


    Podsumowując, jestem bardzo zadowolony ze zdjęć i na pewno mam zdrowszy kręgosłup, ale gdybym miał drugi raz podejmować tą decyzję, to dokupiłbym po prostu jasną "35-kę" do D800 i częściej zabierał tylko tę parę bez gripa i bez lamp
    Ostatnio edytowane przez Gootchio ; 14-02-2019 o 15:59
    Obecnie: Fuji
    Dawniej: D800, D700, Fuji S5 Pro, Contax 139Q, Yashica FX-D, D200, D70, F90x, F80, F801s, Zenit TTL

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D40 - zużycie aparatu? uszkodzenie? czy może wszystko jest ok?
    By Pit3r in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 23:33
  2. [ Krajobraz ] Nikon moze wszystko!
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 17:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •