Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Robią też DX nawet starym D7000 i efekty bardzo ładne, specjalnie doszukiwałem się problemów w cieniach i słabym oświetleniu na wydrukach w albumie, a jednak fotograf dał rade zrobić dobre zdjęcia.
    Co z czasami jak cyfrowe foto startowało i nie było już sensu bawić się analogiem, czy wtedy nie dało się robić zdjęć, później mamy profesjonalne D200 albo D300, które chyba teraz już nie robią zdjęć na ślubach ?
    Zawsze będzie pęd za nowościami, za lepszym technicznie sprzętem ale osobiście uważam że słabemu fotografowi nie pomoże nawet D850, a dobry poradzi sobie nawet pstrykając starym D300.

  2. #32

    Domyślnie

    jest żenujące
    Mówiłem żebyś nie odbierał tego osobiście. I wciąż to polecam.

    mało kulturalne
    Mało kulturalne jest to, że ktoś Ci napisał komentarz, który nie jest po Twojej myśli?

    A skąd wniosek
    Skąd? z Twoich wypowiedzi. Można wywnioskować że nie za bardzo ogarniasz temat sprzętu fotograficznego, osoba która ma jakieś minimalne (nawet amator) potrafi samodzielnie wybrać pod siebie sprzęt. Po prostu intrygują mnie sytuacje w których ktoś chce zacząć coś "zawodowo" a nawet nie potrafi wybrać narzędzi pracy.

    jeżeli jednak nie to sprzęt pozostanie na cele prywatne i jakieś zlecenia
    Jakieś zlecenia? Rozumiem że to w biznesplanie też uwzględniasz.

    Wspomniałeś również, że lepiej jeżeli dotację dostała osoba ogarnięt
    Ogarnięte osoby, czyli takie które już jakiś czas zajmują się fotografią, które już mają wyrobioną małą renome. Tak, wole żeby dotacja szła, w takie ręce. Ale wracamy do początku, takie osoby, raczej wiedzą jaki sprzęt im potrzebny.

    niszczą fotograficzny rynek ?
    Takie osoby to żadna konkurencja, dla fotografów którzy mają już swoją bazę klientów.

    przynajmniej już jestem prawie zdecydowany na body D750
    Dobry wybór.

    bardzo dziękuję wszystkim którzy się udzielają i poświęcają swój cenny czas aby doradzić w wyborze sprzętu
    nie ma za co

    Przyzwyczajaj się, ten typ tak ma Samozwańczy, forumowy, ślubny guru
    I zawsze jak kupi nowe body, to nagle okazuje się, że poprzedni model już jest bee
    D700 było beee, bo były D600 i później D750.
    D750 było takie wspaniałe, miała taką cudną kolorystykę, ale weszło D850 i już D750 nie jest takie cacy Jeszcze 2 miesiące i nie da się nim oblecieć ślubów
    A ludzie do dzisiaj robią D700 i starymi piątkami canona i jakoś cholera się daje
    @leighadams serio? 4 strony na temat sprzętu i DG, a Ty wpadłeś tu poprzepychać się ze mną
    Gwoli ścisłości, wciąż mam D750, używam go, i uważam że to dobry aparat.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-01-2019 o 21:19

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Spokojnie, D750 nie będziesz musiał dłuuugo wymieniać. Na chwilę obecną w stajni nikona jest to aparat z najlepszym stosunkiem jakość/cena/możliwości. Tak, D850 jest lepszy, ale lepszy pewnie w 15% a droższy o prawie 100%. Imo nie jest to warte dopłacania. Nie ma takich zdjęć których nie zrobisz D750, a zrobisz D850 - zwłaszcza przy takim zastosowaniu jak piszesz. Za różnicę w cenie masz 1-2 szkła, które dadzą Ci znacznie większe możliwości niż różnica która jest między puszkami.
    Bardzo trafne uwagi. Sądzę, że przede wszystkim powinieneś inwestować w swoją wiedzę i umiejętności. Pracowałem na D610, D750 teraz D850. Jestem pewien, że nikt nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić które zdjęcie zostało zrobione którym aparatem. Polecam więc warsztaty, szkolenia i częste zaglądanie na forum.

  4. #34

    Domyślnie

    @kurczeblade, a ja myślałem, że sprzedałeś D750...

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    D750 ślady zużycia, poszedł do znajomego za 3,800zł. Było jakoś 100k zdjęć natrzepane.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja ze swoim D750 bujałem się długo a nie dałem wygórowanej ceny.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    W D750 miałem 51 skumulowanych na środku i było okej
    wagowo D750 był spoko, ale D850 to już kilogram, mógłbym w tym momencie kupić 850, ale wolę jednak zmniejszać wagę swojej torby fotograficznej.
    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    W d750 miałem to włączone zawsze na max

  5. #35

    Domyślnie

    @nikoniarz sprzedałem D750. Ale no popatrz mam teraz D750. Teraz główkuj geniuszu, jak to możliwe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	20564

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @nikoniarz sprzedałem D750. Ale no popatrz mam teraz D750. Teraz główkuj geniuszu, jak to możliwe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	20564
    "Znając" Ciebie, to domyślam się jak to "możliwe"

  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zgaduję że miał dwa D750, coś wygrałem ?

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    "Znając" Ciebie, to domyślam się jak to "możliwe"
    To "domyślaj" się dalej. Noc długa.

  9. #39

    Domyślnie

    Witam ponownie, jak już pisałem zdecyduję się na model Nikon D750. Jednak niestety nie mogę z dofinansowania otrzymać drugiego body. Jeżeli bym to wpisał to wtedy odejmą drugie body czyli powiedzmy 5 tysięcy złotych więc np zamiast 20 tysięcy jest już 15. Jeżeli chodzi o obiektywy to można szaleć. Więc pozostaje w zapasie D3100 i zakup czegoś zapasowego już ze swojej kasy ale trochę później. Proszę za tym doradźcie jakie obiektywy wybrać, żeby mieć jakiś solidny zestaw. Jak już pisałem zdjęcia wykonywałem na zmiennoogniskowych nikkor 18-105. Dlatego myślę, że w tym przypadku Obiektyw Nikon Nikkor 24-70 mm f/2.8G ED byłbym dobrym wyborem. Jednak jest to dosyć uniwersalny reporterski obiektyw i nie wiem jakie poza tym warto zakupić stalki, a wybór pomiędzy nikkorami i sigmami jest. Jeszcze raz byłbym wdzięczny za odpowiedź i pomoc. Do tego jeszcze dochodzi lampa i nie wiem czy lepiej z nikona czy jakiś zamiennik. Ostatni dylemat to kwestia zakupu i tego czy warto zakupić sprzęt na digitalland, eGlobal Central Polska czy też na eMAG. Ceny dużo niższe i można trochę odłożyć np. na dodatkowy obiektyw. Pozdrawiam serdecznie

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dofinansowanie, fundusze itd wymagają faktur na założoną już firmę, a jeśli kupujesz taki sprzęt to warto mieć też normalną gwarancje u nas, wiec szukaj w sklepach z oficjalnej dystrybucji.
    Na miejsce D3100 kup używane jakieś D600 i masz dwa body do pełnej klatki, na jednego zapniesz zooma na drugiego stałke np 85mm albo tylko stałki.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 18/11/2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2018, 22:51
  2. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 22.09.2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 21:00
  3. Fotografia rodzinna, a prawo do zdjęć
    By w0j in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:29
  4. Fotografia rodzinna - stawki
    By kowalski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 22:43
  5. [ Portret ] Rodzinna fotografia
    By autograf in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •