Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To że planuje nie oznacza że to zrealizuje, jedynie 3% firm otwartych z dotacji w branży foto nie zostaje zamknięta po wymaganym czasie do utrzymania firmy, aż dziw bierze że nadal dają kasę na sprzęt foto.
    3% pewnie tak, jeśli mówisz o tych, co zaczynają od zera, w tym przypadku ktoś musi mieć sporą nadzieje, a jak wszyscy wiemy, nadzieja matką ... Ale trzeba też pamiętać, że duża część osób gdzieś tam wcześniej zaczynała z fotografią, i chcąc nie chcąc takie osoby wypracowały sobie już jakąś "karierę" portfolio,swoją bazę klientów z poleceń, i czując odpowiedni moment idą po dotacje.

    Tutaj kolega pyta już o sprzęt, więc pewnie temat ma wypracowany

    Powtarzam się, ale taki zestaw the best.
    Nikon D850 - aparat którego nie będzie trzeba wymieniać przez najbliższe lata. AF idealny do dynamicznych scen i pracy w ciemności. Matryca 45mpx pozwoli czasami zrobić coś szerzej i przyciąć. Kolor wyjściowy dużo przyjemniejszy przy postprodukcji, w porównaniu do D750.
    Sigma 35 1.4 - spokojnie można oblecieć większość reportażu.
    Tamron 85 1.8 - uzupełniasz 35mm. Poza tym dobra optycznie 85 z szybkim AF.

    D850 13,000zł
    Sigma 35 3,200zł
    Tamron 85mm 3,200zł
    Wychodzi akurat około 20k zł.

    Biorąc taki zestaw, masz pewność, że nie będziesz chciał przez dłuższy czas niczego wymieniać.
    Dorzucasz do interesu na jakąś lampę, najlepiej SB. Ewentualnie zamieniasz Tamrona 85mm na Nikkora 85mm i masz ten zestaw z lampą.

    Później na spokojnie odkładasz sobie na drugie body, jak Ci nie pasuje Twoje 3xxx, to możesz też na zlecenia wypożyczać drugie (ja tak robiłem na początku).
    Pamiętając oczywiście że też warto mieć też dwie lampy.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 29-01-2019 o 21:28

  2. #22

    Domyślnie

    @kurczeblade jesteś pewny, że jeżeli kolega jest na początku drogi (o czym świadczy jak sam zauważyłeś pytanie o sprzęt) poradzi sobie z 35 i 85 na jednym aparacie? Bo ja jestem pewny, że nie Zdecydowanie poleciłbym nawet D850 ale z Tamronem 24-70 G2 i lampą. Zrobi tym całe zlecenie, a po kilku zleceniach sam będzie wiedział czego mu potrzeba. Praca na stałkach jest ok jak ma się jedną na jednym aparacie, a drugą na drugim Chyba że 2xD750 do tego 24 i 50 lub 35 i 85. No i oczywiście dwie lampy

  3. #23

    Domyślnie

    Jeśli ktoś otwiera firmę, to zakładam że ma chociaż podstawą wiedzę. Bo rozumiem że autor nie będzie eksperymentował i uczył się na klientach. Więc nie widzę problemu żeby sobie poradził z zestawem który zaproponowałem.

  4. #24

    Domyślnie

    Drodzy koledzy Widzę, że temat trochę ,, zjechał '' w kierunku utrzymania się na rynku Dlatego jak już wspomniałem na początku przypomnę, że fotografia docelowo ma stanowić 50% działalności. Drugim 50% jest taniec ( zajęcia grupowe, lekcje indywidualne z parami przed weselem ) Dlatego też nie obawiam się utrzymania na rynku. Jeżeli z fotografią się powiedzie to wtedy będę zmuszony ograniczyć taniec, jeżeli jednak nie to sprzęt pozostanie na cele prywatne i jakieś zlecenia '' od czasu do czasu''. Jak wspomniałem fotografowałem Nikonem D3100, przez równo 5 lat migawka dotarła już do 110 tysięcy, więc wydaje mi się że 22 tysiące na rok to sporo jak na amatora i robienia zdjęć z zamiłowania Mogę przesłać kilka poglądowych Dlatego głównie proszę o wsparcie i doradzenie, bo jak wspomniałem w pierwszym wpisie sprzęt raczej mam rozeznany tylko gorzej z właściwym wyborem, tak aby sprzęt posłużył na dłużej i żebym nie kupił czegoś co i tak będę musiał wymienić Dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad D750 a nawet wspomniany przez kolegę wyżej D850... Jedak kwota spora i nie wiem jak do tego podejdą w Urzędzie...Z tego co rozmawiałem nie ma ograniczeń więc mam wskazać taki sprzęt jaki jest potrzebny, a jak to rozpatrzą to już czas pokaże...

  5. #25

    Domyślnie

    Spokojnie, D750 nie będziesz musiał dłuuugo wymieniać. Na chwilę obecną w stajni nikona jest to aparat z najlepszym stosunkiem jakość/cena/możliwości. Tak, D850 jest lepszy, ale lepszy pewnie w 15% a droższy o prawie 100%. Imo nie jest to warte dopłacania. Nie ma takich zdjęć których nie zrobisz D750, a zrobisz D850 - zwłaszcza przy takim zastosowaniu jak piszesz. Za różnicę w cenie masz 1-2 szkła, które dadzą Ci znacznie większe możliwości niż różnica która jest między puszkami.

  6. #26

    Domyślnie

    Saint a skąd ten wniosek że 15% lepszy? W bocznych krzyżowych d850 też jest taki procent lepszy? Bo z tego co mi wiadomo bocznych krzyżowych d750 nie ma

    DG po Twojej ostatniej wypowiedzi, można wywnioskować że masz nikłą wiedzę w temacie. Nie bierz tego osobiście, ale wolałbym żeby taka dotację dostała osoba ogarnięta, która jednak będzie miała 100% pewności swojej działalności. Jednak mam nadzieję że UP nie jest na tyle naiwny żeby rozdawał przypadkowym ludziom kasę, którzy nawet nie mają w 50% pewności że im wypali, a podejście takie że najwyżej sprzęt zostanie do amatorskich zdjęć, po tym jak UP w Ciebie zainwestuję jest moim zdaniem słabe. W tym wypadku cokolwiek wybierzesz, z opcji które tutaj koledzy zaproponowali to będzie dla Ciebie duży skok technologiczny.

    Wybierz to co Ci pasuję, to Ty raczej otwierając firmę, powinieneś widzieć jakiego sprzętu sam potrzebujesz, a nie pasjonaci fotografii. Bo przypuszczam że tu amatorzy wiedza więcej.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-01-2019 o 12:18

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze rok temu D750 to był super sprzęt do ślubów, teraz D850 tylko

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeszcze rok temu D750 to był super sprzęt do ślubów, teraz D850 tylko
    D750 wciąż jest "super" sprzętem do ślubów. Dlatego wciąż go używam

  9. #29

    Domyślnie

    kurczeblade widzę mocne stwierdzenia w moim kierunku Ale ok, znam swoją wartość, a pisanie w stosunku do mojej osoby ,,mam nadzieję, że UP nie jest na tyle naiwny, żeby rozdawał przypadkowym ludziom kasę'' - jest żenujące i mało kulturalne tym bardziej jeżeli nie zna się drugiej osoby. A skąd wniosek, że mam 50% pewności ?? Jestem na 100% przekonany, że wypali. Z innym nastawieniem lepiej dać sobie spokój. Jeżeli jednak chodzi o UP to dla nich sukcesem jest jeżeli firma utrzyma się na rynku i nie ważne jest to czy fotografia będzie stanowiła 60% przychodów mojej firmy czy 20%. Wspomniałeś również, że lepiej jeżeli dotację dostała osoba ogarnięta... Masz na myśli te osoby, które nabywają sprzęt na środki z dotacji, a po roku zamykają działalność, sprzedają sprzęt, żeby zarobić i przy okazji niszczą fotograficzny rynek ???? W takim razie gratuluję podejścia... Zmieniając temat, bo nie lubię wdawać się nie mające sensu dialogi to bardzo, bardzo dziękuję wszystkim którzy się udzielają i poświęcają swój cenny czas aby doradzić w wyborze sprzętu i przedstawić swoje zdanie. Jeszcze raz wielkie dzięki. Jeszcze daje sobie tydzień na podjęcie ostatecznej decyzji, przynajmniej już jestem prawie zdecydowany na body D750 pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Przyzwyczajaj się, ten typ tak ma Samozwańczy, forumowy, ślubny guru
    I zawsze jak kupi nowe body, to nagle okazuje się, że poprzedni model już jest bee
    D700 było beee, bo były D600 i później D750.
    D750 było takie wspaniałe, miała taką cudną kolorystykę, ale weszło D850 i już D750 nie jest takie cacy Jeszcze 2 miesiące i nie da się nim oblecieć ślubów
    A ludzie do dzisiaj robią D700 i starymi piątkami canona i jakoś cholera się daje
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 18/11/2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2018, 22:51
  2. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 22.09.2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 21:00
  3. Fotografia rodzinna, a prawo do zdjęć
    By w0j in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:29
  4. Fotografia rodzinna - stawki
    By kowalski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 22:43
  5. [ Portret ] Rodzinna fotografia
    By autograf in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •