Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Żeby zajmować się ślubami, trzeba być młodym, zdrowym, pięknym i bogatym. No i oczywiście mieć mocne bicepsy.
    No i przecież wystarczy fuji albo nawet ajfon

  2. #12

    Domyślnie

    Może lepiej 2x D750 niż D850 na start...
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  3. #13

    Domyślnie

    Hej,
    Jeżeli chodzi o sprzęt to raczej biorę pod uwagę nowy. Po pierwsze boję się inwestować w używany w szczególności jeżeli to i tak niemałe kwoty wchodzą w grę. W późniejszym czasie owszem jeżeli trzeba będzie odświeżać szkła i zakupić kolejne, jednak jeżeli chodzi o body to wolałbym kupić nowe. Po drugie w zakresie dofinansowania muszę na wszystko mieć rachunki

    Faktycznie widzę, że nie macie żadnego dylematu pomiędzy FX a DX... Wszyscy zalecacie i proponujecie pełną klatkę i to głównie widzę że D750 ( najlepiej dwa te same body. Widzę też propozycję D850 ( jednak cena tego body 12 tysięcy stanowi pewną przeszkodę. Tym bardziej, że muszę pomyśleć o drugim body i wszystkich obiektywach i dodatkach. Jednak tak jak wielokrotnie czytałem jakość zdjęć w FX jest lepsza niż w DX. Jak wspominałem zdjęcia wykonywałem Nikonem D3100 i z obiektywem 18-105 dobrze mi się działało więc teraz tez muszę postawić na zmiennoogniskowy. W fotografowaniu przy użyciu innych obiektywów niestety nie mam doświadczenia. Dlatego proszę o informację jakie obiektywy byłyby jakościowo najlepsze.
    - w planach jest Nikkor 24-70.
    - zapewne potrzebny byłby 35mm i 85mm ( wskazałem te z tego względu, że najczęściej w takich zestawach są wykorzystywane i potrzebne, a nie chciałbym zakupić sprzętu, który nie będzie mi potrzebny.

    Jeżeli chodzi o kwotę dofinansowania to może być to kwota 20 tys. Jednak jeżeli byłaby niższa to również nie stanowi to problemu, bo wtedy to uzupełnię lub dopłacę jeżeli będzie taka potrzeba i sens inwestowania w coś lepszego
    Ostatnio edytowane przez DGpgotography ; 29-01-2019 o 14:07

  4. #14

    Domyślnie

    Nowy Nikkor 24-70 to ponad 30% lub 50% budżetu (w zależności od wersji). Dostajesz niezłą optykę i legendarny AF.
    Alternatywą jest Tamron 24-70 G2 - 25% budżetu - IMO rozsądny kompromis.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Nie ogarniam co to za dylemat. Przecież z powodzeniem i za 10k można złożyć używany zestaw, który spokojnie da radę. Skoro jednak budżet ma wynosić ok 20k, to d750 + d600. Do tego 35 1.4 i 85 1.4/1.8. Do tego lampa i coś szerokiego, najlepiej 20 1.4. Starczy do wszystkiego z powodzeniem, a nawet może być w nadmiarze.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  6. #16

    Domyślnie

    Czy mieliście kontakt z sklepami eGlobal Central Polska i Digitaland ??? Pytam, bo szukając body przewijają się oferty np D750 za kwotę 5100 co jest o jakieś 1,5 tysiąca mniej niż w popularnych polskich sklepach. Oczywiście mam świadomość aby sprawdzić jak jest z zakresem gwarancji. Jednak czy mieliście kontakt z wskazanymi stronami. Opinie raczej pozytywne, negatywne głównie związane z czasem dostawy, jednak jeżeli ktoś zamawia sprzęt 14 grudnia i liczył że kurier pojawi się przed świętami to się nie dziwie, bo wiadomo że sprzęt jest z zagranicznej dystrybucji.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DGpgotography Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o sprzęt to raczej biorę pod uwagę nowy. Po pierwsze boję się inwestować w używany w szczególności jeżeli to i tak niemałe kwoty wchodzą w grę. W późniejszym czasie owszem jeżeli trzeba będzie odświeżać szkła i zakupić kolejne, jednak jeżeli chodzi o body to wolałbym kupić nowe. Po drugie w zakresie dofinansowania muszę na wszystko mieć rachunki
    Każde dofinansowanie akceptuje umowę zakupu albo normalnie zakup używanego z fakturą co nie jest trudne.

    Cytat Zamieszczone przez DGpgotography Zobacz posta
    - w planach jest Nikkor 24-70.
    - zapewne potrzebny byłby 35mm i 85mm ( wskazałem te z tego względu, że najczęściej w takich zestawach są wykorzystywane i potrzebne, a nie chciałbym zakupić sprzętu, który nie będzie mi potrzebny.
    Po co ci zaten zoom jak stałki też będą ?
    Ja od paru lat widzę że imprezowe zdjęcia to w 80% są robione parą 30 i 85mm, czasami pojawia coś z 70-200 albo z ciemnego kita coś na 24mm.

    Cytat Zamieszczone przez DGpgotography Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o kwotę dofinansowania to może być to kwota 20 tys. Jednak jeżeli byłaby niższa to również nie stanowi to problemu, bo wtedy to uzupełnię lub dopłacę jeżeli będzie taka potrzeba i sens inwestowania w coś lepszego
    Nie znam dofinansowania, które całą kwotę pozwala wydać na sam sprzęt, upewnij się ile procent z tego możesz wydać.

  8. #18

    Domyślnie

    mi z dotacji starczylo tylko na 750 plus 3 sigmy 24 50 i 85 i nic wiecej sprzetu mialem juz tez sporo lampy karty komp itd itd i drugie body d800, te 20 tys to nie za duzo wiec albo kompromisy albo 750 i super szkla i ja bym ta droga szedl od biedy 3100 jako backup na poczatek wystarczy

    685 korzystam ale nie umywa sie do sb900 czy 910 z 685 korzystam z wyzwalaczami i do tego jest bajka tania i dobra
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  9. #19

    Domyślnie

    Nie znam dofinansowania, które całą kwotę pozwala wydać na sam sprzęt, upewnij się ile procent z tego możesz wydać.
    Znajoma wizażystka brała teraz w UP, składała praktycznie na równe 20k, dostała pozytywną decyzje ale na 15k złotówek. Miała brać tyle, albo spadówa. Z tym różnie bywa, chyba chodzi o to ilość środków na dany region i rok jest. aaa... i jeszcze zapłaciła jakiejś firmie za biznes plan i pomoc...
    Na resztę sprzętu musiała brać kredyt, bo wszystko miała zaplanowane co do złotówki.

    Skoro jednak budżet ma wynosić ok 20k, to d750 + d600.
    Miałem D600 robiłem śluby, ale gdybym miał możliwość wybrania drugi raz tego aparatu, to nie chciałbym D600 do reportażu. AF z D600 jest na lajtowy na jakiś plener, z dobrym światłem. Nie mówię że nie można, bo można ale ten AF męczy się na ślubach i trzeba mieć dużo do niego cierpliwości. Czasami się trafiały takie śluby, gdzie nie chciałem nawet tego aparatu z torby wyciągać. Moim zdaniem kupowanie za kase z dotacji D600 to zmarnowany potencjał, bo jestem przekonany że później będzie chciał D600 sprzedać i zamienić na coś lepszego.

    Przecież z powodzeniem i za 10k można złożyć używany zestaw, który spokojnie da radę.
    Dlaczego ma kupować używany? Bierze sprzęt do pracy, który ma być pewniakiem. Wiem że nowe też może paść, ale nie ma historii, i kupując aparat już z przebiegiem trzeba brać uwagę że ma już zrobione X zdjęć i będzie się go krócej używało. Ja zawsze co jakiś czas wymieniam jedno body, i musi być to nowe body, nawet żeby lepiej spać ... nigdy bym nie kupił używanego aparatu, do "zarobkowej" fotografii.

    Może lepiej 2x D750 niż D850 na start...
    2x D750 bardzo spoko. Ale jednak mając dostać kasę, wolałbym kupić coś co będzie później trudniej kupić. Podtrzymuje zdanie że przy dotacji warto iść na jakość a nie na ilość. Dlatego D850 + Sigma 35mm za kasę z dotacji, a resztę dorzuć z własnej kieszeni na D750 na szkła i lampy. Przecież na początku można robić D850 + 35 i jakaś 85mm, D3xxx zostawić sobie w zapasie, a później dokupować sprzęt. Rozumiem że ktoś kto zakłada działalność w tej branży jest już pewien swojego biznes planu który realnie się spełni i będzie zarabiał, tuż po dostaniu dotacji. Lepiej kupić coś raz a porządnie, niż później bujać się z tym rok i czekać żeby móc wymienić.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 29-01-2019 o 19:05

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To że planuje nie oznacza że to zrealizuje, jedynie 3% firm otwartych z dotacji w branży foto nie zostaje zamknięta po wymaganym czasie do utrzymania firmy, aż dziw bierze że nadal dają kasę na sprzęt foto.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 18/11/2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2018, 22:51
  2. Fotografia dziecięca i rodzinna w studio - 22.09.2018
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 21:00
  3. Fotografia rodzinna, a prawo do zdjęć
    By w0j in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:29
  4. Fotografia rodzinna - stawki
    By kowalski in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 22:43
  5. [ Portret ] Rodzinna fotografia
    By autograf in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •