Hej.

Od jakiegoś czasmu mam Problem z AF. Problem zauważyłem po podłączeniu lampy yn-685 do mojego nikona 3200. Może to tylko zbieg okoliczności ale mam wrażenie że ta lampa coś mi zepsuła. Tutaj aparat czasem łapał back focus a czasem front. Nie wiem od czego to zależało kiedy jaki powstawał. Czytałem w internecie ze można to skorygować kręcąc śrubą którą znajdziemy po podniesieniu lustra. Małym imbusem się to robi. Tam są dwie śruby na prawej stronie. Pokręciłem i jakoś udało mi się to naprawić bo jest mniejsza rozbieżność....(i tak czasem aparat nie trafia ostrością.)
Kiedyś 99 na 100 fot było udanych chyba ze ja coś sknociłem bo źle wykonałem zdjęcie ,a teraz jedna na 3 jest w marę ok. W miarę bo właśnie ostrość nie jest już taka jak kiedyś. Jest lekko rozmydlona. z większych odległości troszeczkę bardziej. W temacie napisałem, ze są luzy w obiektywie. Może one były od początku ale nie zwracałem na to uwagi. Gdy potrząsnę obiektywem słychać jak główna część (czyli wszystkie szkła) to co jest ruchome od AF rusza się.

https://photos.app.goo.gl/Zq9c2CVSp5bCVpCL8 to jest link do zdjęć google z filmem

Na filmie właśnie ruszam palcem za tą część. To jest luz milimetrowy. To jest normalne czy nie? Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i nie wiem czy tak powinno być. Co zrobić?