Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ja tego gościa znam osobiście, bo mi tam interes załatwiał. Aczkolwiek kilku chińskich producentów z mojej branży wymiękło, bo w PL produkuję lepiej i co najdziwniejsze - taniej.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #22

    Domyślnie

    Chodzi raczej o marki/produktu krajowe. Nie wiem może jest jakas PL firma która ma swoje produkty telefoniczne. Ale nie ma się co mierzyć z Chinami. Ale ja się nie znam ważne żeby telefon mi hulał. Wcześniej redmi note 3 którego skatowalem przez prawie 3 lata, kupiony na aliexpres, lepiej mi hulał od Samsungów znajomych które kupowali za worek kasy, i zawsze mówili to samo jak nie dopuszczali argumentów że mają gorszy parametrami telefon, a markowy "ja mam przynajmniej krajową gwarancję" ? kończyło się kontrargumentem, że jak mi się popsuję Xiaomi, to kupię jeszcze 3 kolejne za cenę Twojego jednego
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-01-2019 o 12:43

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Mniejsza kasa leci na marketing, reklamę. Chiny, Korea to potęga gospodarcza, to już nie jest świat w którym szyto skarpety i tandetne plastikowe podróbki. Generalnie masz tam miliony ludzi którzy kupują te produkty, masz dobrze rozwinięta motoryzacje, i wszelkie produkty, które często są lepsze od światowych wylansowanych marek. Coś w ten deseń
    Tylko że nadal technologicznie są daleko z tyłu, tłuczenie fonów składanych z modułów od dziesiątków producentów z japonii, korei, usa, tajwanu itd co często tez sami produkują u siebie, podrabiają czy kopiują nie jest miarą potęgi.
    Potęga powstała bo czerpią z gigantycznych swoich surowców i mają tanią siłę roboczą, nawet taka "drobnostka" jak finansowanie przez państwo wysyłki na cały świat ma znaczenie, jakby przyszło ludziom płacić po 50zł za przesyłkę to by im handel tak się nie rozkręcił

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zerknij sobie na kanał na YT "Raport z Państwa srodka" gość mieszka tam, prowadzi biznes, trochę opowiada o kulturze, o gospodarce. Ja byłem w szoku jak mocno się rozwija ten kraj, i przestaje już używać powodzenia "chińskie gówno"
    Teraz spieprzył do Kambodży bo całe te "interesy" w Chinach jaki miał to jednak z pełną legalnością odnośnie podatków itd wiele nie ma wspólnego co zresztą sam o tym wspominał

    Co do Xiaomi to zdecydowanie są to bardzo atrakcyjne ceny i bardzo dobre wykonanie ale na rynku jest bardzo dużo tego i wiele firm z chin robi to lepiej już ale nie ma u nas popularności, co ciekawe jak kiedyś podawano sprzedaż Xiaomi w EU jest malutka, rośnie tam gdzie naszych imigrantów jest dużo.

    My mamy od dawna taką łatwość wpadania w owczy pęd co dotyczyło nawet samochodów, ubrań, miejsc wypoczynku i np tego xiaomi

    Bardzo dobre fony chińskie to vivo, one plus, asus...
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-01-2019 o 13:18

  4. #24

    Domyślnie

    Samsung padł mi po 3,5 roku (bateria spuchła). Nie wiem, w czym Xiaomi miałoby być gorsze. W tej samej cenie ma lepsze podzespoły, a wykonanie takie samo, jak nie lepsze.

  5. #25

    Domyślnie

    A ja polecę Motorolę Moto G6, dobra bateria, fajne bebechy no i młody przez ponad pół roku nie zwiesił ani nie nie zepsuł telefonu

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że teraz raczej się już nie kupuje się z tak dużymi ramkami, szkoda miejsca jak ekran można mieć na całym fonie.

    Bardzo fajne są te nowe Nokie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tylko że teraz raczej się już nie kupuje się z tak dużymi ramkami, szkoda miejsca jak ekran można mieć na całym fonie.
    Chyba, że się woli większe ramki i parę fajnych bajerów, zamiast braku ramki i braku bajerów.
    Ot, ja osobiście wolałem mieć USB-C, minijacka i NFC, zamiast całkowitego braku ramek, więc...
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bardzo fajne są te nowe Nokie.
    ...kupiłem Nokię 6.1.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większość fonów w okolicach 200$ są raczej bez ramek, ekran wtedy 6", mocna bateria, rozdzielczość większa niż 1080p, zazwyczaj pamięć 4/64GB itd.

    Miałem na myśli nowe nokie, ta kosztuje 170$

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Większość fonów w okolicach 200$ są raczej bez ramek, ekran wtedy 6", mocna bateria, rozdzielczość większa niż 1080p, zazwyczaj pamięć 4/64GB itd.

    Miałem na myśli nowe nokie, ta kosztuje 170$
    https://www.telix.pl/wp-content/uplo...5/nokia-6x.jpg
    Prawda jest taka, że same parametry nie są żadnym wyznacznikiem czy pewniakiem. Pojemna bateria nie musi być wydajna, bo to zależy od optymalizacji urządzenia jak i samej jakości ogniwa. Wyższa rozdzielczość wymusza znów większą wydajność urządzenia w kwestii pewnych zastosowań. W przypadku mniej wydajnych urządzeń owa rozdzielczość może być minusem. Podobnie pamięć RAM- nie do końca liczy się ilość a optymalizacja, zarządzanie. Pamięć masową urządzenia można w obecnych czasach pominąć- większość urządzeń oferuje wystarczającą pojemność na aplikacje, a resztę wrzuca się na kartę.
    Oczywiście powyższe też nie jest żadną regułą, aczkolwiek pisząc to miałem na myśli jedno- nie ma sensu generalizować, uogólniać...

    Co do Nokii- do tej pory telefony tej marki miałem najdłużej. Najczęściej topowe. W międzyczasie były przerywniki telefonów innych marek (również topowych), ale te miałem krócej. Ze wszystkich byłem zadowolony, ale nie wiem czy to przypadek, że Nokie miałem najdłużej, czy może byłem z nich ciut bardziej zadowolony.

    Od pewnego czasu nie używam już topowych telefonów, gdyż te ze średniej półki są na tyle dobre, że nie czuję potrzeby wydawania 2-3k za telefon.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do optymalizacji, od androida 8 jest świetna, nawet zmniejszanie rozdzielczości z natywnej na mniejszą, zarządzanie rdzeniami i ich zegarem, to poszło bardzo do przodu razem z dobrymi bateryjkami jakie wciskają chińczycy od dłuższego czasu.
    Pamięć w fonie zazwyczaj jest szybsza, mniej zawodna, nie nagrzewa się jak karta i nie pobiera tyle prądu, czyli jak mi chińczyk da 4/64 to mi wystarcza z nawiązką.

    Dla mnie po za czystym androidem bez cudów producenta fona najważniejszy jest duży ekran tak 6-6,2" ale tak by całość nie była ani cięższa ani większa od zwykły 5,5".
    Kolejna sprawa do bateria i ogólnie wydajność energetyczna fona, jak znajomi szukali dla swoich samsungów punktu szybkiego lądowania to ja miałem jeszcze 60% i spokojnie mogłem dopiero w nocy wrzucić ładowanie w hotelu.

    Tak piszesz z tymi fonami z średniej półki, są obecnie nawet lepsze niż flagowce sprzed roku czy dwóch znanych i lubianych producentów.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ahh... zapomniałem jeszcze o fonach OPPO, bardzo dobra jakość i ciekawe własne rozwiązania.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do ok.700zł
    By Kulegos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-07-2018, 14:15
  2. Kitowy Nikkor 18-105 oraz 18-140 a 700zł
    By Coor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 11:31
  3. Aparat do 700zł
    By adov88 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 15:55
  4. Monitor LED IPS 23" 600-700zł
    By Sixzeroeight in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:14
  5. zoom x10 do 700zł
    By rainer in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •