Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Portrety- zdjecia makijaży

    Kochani jestem tu nowa. Nigdy nie obcowałam z lustrzankami. Do tej pory byłam stylistką rzęs i zdjęcia robione S9+ wystarczały. Nie mniej jednak od niedawna zajęłam się makijażami. Udało mi się odkupić prawie wale nie używanego Nikona d3200 ze standardowym obiektywem NIKKOR 18-55VR. Ma przebieg 1200 zdjęć więc chyba niewiele? Szukam do niego obiektywu, który by się nadał do zdjęć portretowych. Posiadam już softboxa i blendę. Chce zacząć choć trochę przygotowana. Co polecacie?

    Dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    To co masz się nada jak najbardziej. Możesz ewentualnie zastanowić się nad jakimś szkłem makro - Tamron 90, 60.
    Przy takiej fotografii ważny jest retusz. Może warto zainwestować w jakieś fotografa beauty na początek.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o retusz to photoshop mam opanowany, jestem grafikiem Trochę nie zrozumiałam informacji o fotografia beauty?

  4. #4

    Domyślnie

    Photoshop dla grafika a dla retuszera to dwie różne sprawy.

  5. #5

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/obiektyw-t...1-1-7795173215

    czy taki obiektyw by się nadał? czy muszę szukać podobnego dla nikona? bo rozumiem to inne mocowanie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwona1981 Zobacz posta
    https://allegro.pl/oferta/obiektyw-t...1-1-7795173215

    czy taki obiektyw by się nadał? czy muszę szukać podobnego dla nikona? bo rozumiem to inne mocowanie?
    Oczywiście że musisz szukać z mocowaniem do Nikona, chyba to logiczne jest.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  7. #7

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/obiektyw-m...0mm-7802731512

    czyli taki jest ok? wolę zapytać niż ponosić koszta.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, taki będzie dobry.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak ten Tamron 60mm f2 nadaje się.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwona1981 Zobacz posta
    Kochani jestem tu nowa. Nigdy nie obcowałam z lustrzankami. Do tej pory byłam stylistką rzęs i zdjęcia robione S9+ wystarczały. Nie mniej jednak od niedawna zajęłam się makijażami. Udało mi się odkupić prawie wale nie używanego Nikona d3200 ze standardowym obiektywem NIKKOR 18-55VR. Ma przebieg 1200 zdjęć więc chyba niewiele? Szukam do niego obiektywu, który by się nadał do zdjęć portretowych. Posiadam już softboxa i blendę. Chce zacząć choć trochę przygotowana. Co polecacie?

    Dzięki za pomoc.
    Sądząc po tematyce ktorą chcesz się zajmować, pewnie już znasz tę stronę www, ale różnie bywa, a nasz forumowy kolega @Skinny czyli Tomasz Pluszczyk sporo na swoim blogu o tego rodzaju fotografii napisał więc na wszelki wypadek podam link:
    https://tomaszpluszczyk.pl/
    Możesz tam znaleźć porady dotyczące sprzętu foto, retuszu, oraz techniki fotografowania. Jeżeli nie byłaś na tej stronie to warto ją przejrzeć.
    Co do obiektywu to mam wątpliwości czy wybór Tamrona makro 60/2 do tego typu fotografii jest optymalny. Ten obiektyw na pewno nadaje się do okazjonalnego zrobienia portretu, ale jeżeli chcesz zajmować się tym na co dzień to trochę inna sprawa.
    Nic nie piszesz a budżecie, ale może jednak lepiej pójść w stronę obiektywów portretowych?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] portrety
    By hellbike in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 00:04
  2. [ Portret ] Portrety
    By robasiek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 18:51
  3. [ Przyroda ] Dwa portrety
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 21:54
  4. [ Portret ] dwa portrety
    By nathaniel in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 15:18
  5. [ Makro ] Portrety...
    By Burkinafaso in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •