Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Co do obiektywu to mam wątpliwości czy wybór Tamrona makro 60/2 do tego typu fotografii jest optymalny.
    Według mnie ten Tamron do tego typu zastosowań jest bardzo optymalny.
    Ale jeśli nie, to co w zamian?

  2. #12

    Domyślnie

    Tamron będzie bardzo spoko. Ewentualnie dłuższa wersja, czyli Tamron 90.
    Kurs Tomka jest dobry na początek, ale mam wrażenie, że nieco się zdezaktualizował. Mnie przynajmniej nie wszystkie techniki podpasowały i sporo z nich wymieniłem na inne.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwona1981 Zobacz posta
    https://allegro.pl/oferta/obiektyw-m...0mm-7802731512

    czyli taki jest ok? wolę zapytać niż ponosić koszta.
    na Nikona będzie dobry, na apsc będzie wąsko 90mm
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #14

    Domyślnie

    Tamron 60/2 to dobry obiektyw, sam go kupiłem kilka lat temu z zamiarem wykorzystania uniwersalnego, bo ostry, bo jasny, bo skala odwzorowania 1:1. Niestety wydaje mi się po tych kilku latach, że to trochę przesada. Jest takie powiedzenie: jak jest do wszystkiego to jest do niczego. To powiedzenie w stosunku do Tamrona 60/2 jest oczywiście nie całkiem prawdziwe, ale ten obiektyw jest stworzony do makro i wykorzystanie go do innych celów jest możliwe, ale jeżeli nastawiamy się na portret tak jak autorka tego wątku, to na pewno są do tego lepsze obiektywy. Moze to przypadłość mojego egzemplarza, ale ostrzenie AF tego obiektywu pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście w makro gdzie z reguły ostrzy się ręcznie to nie ma znaczenia, ale przy portrecie to już inna sprawa- AF to duże udogodnienie. Mam też Samyanga 85/1.4 i do portretu wybieram najczęściej Samyanga ponieważ jeżeli mam ręcznie ustawiać ostrość to Samyang daje większe możliwości , a myślę o czymś co do portretu nadaje się znacznie lepiej np. Tamron 85/1.8, bo to daje wygodę fotografowania i jakość zdjęcia.
    Oczywiście sprawa rozbija się o budżet, ale jeżeli myślimy o zastosowaniu profesjonalnym, to nie koniecznie zakup musi się odbywać poprzez rozbicie skarbonki, są rózne sposoby finansowania inwestycji.

  5. #15

    Domyślnie

    Kochani to może jednak kupię ten https://allegro.pl/oferta/obiektyw-s...kon-7792748659 czy lepszy tamron? Nie chcę na sam początek wydawać po 2-3 tyś na obiektyw. Moim głównym zajęciem jest makijaż i stylizacja rzęs, zdjęcia chcę robić ładne by wrzucać na swój fanpage. To będą zdjęcia wyłącznie twarzy do obojczyka i rzęs.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Tamron 60/2 to dobry obiektyw, sam go kupiłem kilka lat temu z zamiarem wykorzystania uniwersalnego, bo ostry, bo jasny, bo skala odwzorowania 1:1. Niestety wydaje mi się po tych kilku latach, że to trochę przesada. Jest takie powiedzenie: jak jest do wszystkiego to jest do niczego. To powiedzenie w stosunku do Tamrona 60/2 jest oczywiście nie całkiem prawdziwe, ale ten obiektyw jest stworzony do makro i wykorzystanie go do innych celów jest możliwe, ale jeżeli nastawiamy się na portret tak jak autorka tego wątku, to na pewno są do tego lepsze obiektywy. Moze to przypadłość mojego egzemplarza, ale ostrzenie AF tego obiektywu pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście w makro gdzie z reguły ostrzy się ręcznie to nie ma znaczenia, ale przy portrecie to już inna sprawa- AF to duże udogodnienie. Mam też Samyanga 85/1.4 i do portretu wybieram najczęściej Samyanga ponieważ jeżeli mam ręcznie ustawiać ostrość to Samyang daje większe możliwości , a myślę o czymś co do portretu nadaje się znacznie lepiej np. Tamron 85/1.8, bo to daje wygodę fotografowania i jakość zdjęcia.
    Oczywiście sprawa rozbija się o budżet, ale jeżeli myślimy o zastosowaniu profesjonalnym, to nie koniecznie zakup musi się odbywać poprzez rozbicie skarbonki, są rózne sposoby finansowania inwestycji.
    Ale zdjecia makijaży to nie portret, tylko często zbliżenia na powiekę, usta etc. Fotografia beauty. Tomek Pluszczyk do beauty poleca 135mm na FF. Na APS-C to będzie 90mm. Wiele jednak zależy tu od tego, ile mamy miejsca i jakie kadry chcemy robić.
    Nie wiem, czy Ty ode mnie nie kupowałeś tego Tamrona. To było bardzo fajne szkło i ja je bardzo lubiłem w portrecie. Miałem też Samyanga 85, ale dla mnie był za wąski pod aps-c.

    Softbox pod lampę błyskową, jak rozumiem? Softbox i blenda na początek wystarczą. Można tym zrobić bardzo fajne oświetlenie typu clamshell.

    https://www.youtube.com/watch?v=U18EhXyjXG0

    Ja bym do takich zastosowań brał Tamrona 60. Przy zbliżeniach róznica odległości pomiędzy nim a Tamronem 90 będzie niewielka i nie mająca znaczenia. Za to przy kadrach portretowych łatwiej będzie z Tamronem 60. Nie jest to też ogniskowa, która zniekształca, więc jak dla mnie same zalety.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 30-01-2019 o 14:46

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwona1981 Zobacz posta
    Kochani to może jednak kupię ten https://allegro.pl/oferta/obiektyw-s...kon-7792748659 czy lepszy tamron? Nie chcę na sam początek wydawać po 2-3 tyś na obiektyw. Moim głównym zajęciem jest makijaż i stylizacja rzęs, zdjęcia chcę robić ładne by wrzucać na swój fanpage. To będą zdjęcia wyłącznie twarzy do obojczyka i rzęs.
    Na początek polecam jednak szkło z autofocusem, zwłaszcza z d3200.

  8. #18

    Domyślnie

    Tak dokładnie softbox pod lampę błyskową. To jednak się chyba zdecyduję na tego tamrona. a może jest tu ktoś z Mazur to (oczywiście odpłatnie) udzieliłby mi kilku lekcji by nieco przyspieszyć zapoznawanie się z nikonem?

  9. #19

    Domyślnie

    Według mnie T60 jest ok. do takich zastosowań. Ustaw na swoim Nikkorze 55 mm i popatrz, czy ten kąt jest ok. Jest sporo szkieł makro, zwłaszcza do DX, w zakresie 40-105 mm. Kwestia budżetu, przyzwyczajenia, miejsca, itd. Ostrość oferują podobną.
    Moim zdaniem, zanim kupisz obiektyw, spróbuj z tym co masz (skala odwzorowania zdaje się 1:3, niektóre zoomy z podobną skalą mają oznaczenie macro ). Możesz zdalnie wyzwolić tę lampę w softboxie? Twój nikkor przymknięty np. do f 7.1 powinien dać akceptowalną ostrość. Żeby był efekt WOW! potrzeba przede wszystkim dobrego światła i obróbki, na tym bym się skoncentrował, obiektyw zdążysz dokupić.

  10. #20

    Domyślnie

    Kitem też się da podziałać, tylko zbliżeń się nie zrobi. Chociaż moze dłuższa ogniskowa jest lepsza do zbliżeń, bo przy krótszej ogniskowej możemy sobie zasłaniać światło.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] portrety
    By hellbike in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 00:04
  2. [ Portret ] Portrety
    By robasiek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 18:51
  3. [ Przyroda ] Dwa portrety
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 21:54
  4. [ Portret ] dwa portrety
    By nathaniel in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 15:18
  5. [ Makro ] Portrety...
    By Burkinafaso in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •