Close

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 94
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trevor Zobacz posta
    Hej, kupiłem nec ea271u. Serię.
    [...]
    Równomierność, no i tutaj mam problem. Myślałem że jest po prostu beznadzieja, bo w dolnych rogach widać rozjaśnienie. Aaaale przy spojrzeniu na dany fragment ekranu prostopadle ("w zenicie") jest ok. Wygląda to tak, jakby kąty widzenia były za to odpowiedzialne.
    Doedukowałem się. To jest tzw IPS glow, cecha tej matrycy w mniejszym lub większym stopniu będzie. W droższych modelach jest filtr który to ukróca.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  2. #52

    Domyślnie

    Hey pisałem w wątku wymiana chłodzenia ale posty tam powstają z szybkością światła więc tutaj się wkleję zamiast zakładać osobny temat.

    Przemyślałem sprawę monitora i wygląda na to że najrozsądniej będzie kupić nowy monitor fotograficzny i jakiś używany do grania.
    I miałbym dwie prośby-pytania jaki obecnie wybrać monitor do obróbki foto i video?
    Jestem zadowolony z firmy EIZO i ich wsparcia bo po 5 latach miałem okazje sprawdzić ich serwis.
    I takie pytanie czy jest sens inwestować w taki np EIZO ColorEdge CG279X czy jest jakaś dobra alternatywna w postaci NEC? Polecono mi tutaj NEC MultiSync PA271Q ale to było własnie z punktu do foto i grania jako kompromis.
    Jest jeszcze coś pomiędzy wartego uwagi?
    Drugie pytanie to o monitor do grania cobyście mogli polecić z 32-34 cali z 144hz i 1ms czasem reakcji 2k. Fajnie byłoby jakby jeszcze można było na tym jakiś film obrobić pod SM itp pierdoły więc w srgb. aby dało się na tym też popracować po kalibracji, tutaj nie ma dużego nacisku bo i tak materiały w 100% pod smartphony i treści "zajawki".
    Z tego co widziałem to teraz dużo sprzętu idzie w HDR itp bajery i takie jeszcze pytanie o kalibrator jest sen kupować X-Rite i1 Display Pro Plus czy zwykły pro w zupełności wystarczy?

    Ponad 10 lat mają moje monitory i powoli dobrze byłoby to wymienić na coś co popracuje następne 10lat. a do grania to jakiegoś używanego kupić i pobawić się z vesa.

  3. #53

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o graficzny, NEC PA271Q COLOR jest niewiele gorszy od EIZO CG279X a prawie 4 tys tańszy. Gwarancja również 5 lat, gwarancja na piksele i co ciekawe, wielofunkcyjna prekalibracja, zwalniająca od wyważania otwartych drzwi.

  4. #54

    Domyślnie

    Ten NEC PA271Q COLOR to jest po prostu NEC PA271Q w UK różnica jest na poziomie 2500pln i gwarancja 4 lata. Ale dzięki za odpowiedź. Dobrze też rozumiem że te monitory są po prostu skalibrowane stąd nie potrzeba wywarzać otwartych drzwi?

  5. #55

    Domyślnie

    Różnic jest znacznie więcej.

  6. #56

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć tej serii w UK i chyba wezmę tego EIZO, bo nie trzeba nic przy nim robić z tego co pisze producent.

  7. #57

    Domyślnie

    "Tuningowane" NEC-e to produkt regionalny. Dostarczyć można w dowolne miejsce na świecie, to żadna filozofia. Gwarancja jest ogólnoświatowa. Co do "nic nie trzeba przy nim robić", to właśnie NEC jest gotowcem w takim zakresie, na jaki pozwala współczesna technika.

  8. #58

    Domyślnie

    Dziękuje nie biorę już nic z EU bo już 50dni do mnie towar idzie i musiałem pisać do dwóch CEO aby w końcu coś ruszyło. Dodatkowo dowalili mi cło i dodatkową opłatę za "czyszczenie" poza tym to monitory to dość delikatny sprzęt i wrazi problemów chce mieć sprawnie wymieniony.
    Zresztą tak teraz to wygląda w UPS:
    https://uk.trustpilot.com/review/ups.com/gb
    Inne firmy lepiej sobie radzą.

    Mówisz że EIZO z wbudowanym kalibratorem jest gorszy niż ten NEC wyjęty z pudełka? to po co ten wbudowany kalibrator który niby ma wykluczać konieczność kalibracji?

  9. #59

    Domyślnie

    "Wbudowany kalibrator" to nie jest. Posunięcie znakomite marketingowo, ale średnie użytkowo. To jest tak naprawdę czujnik sprawdzający czy ustawienia wywołane z pamięci i wprogramowane do procesora obrazowego są poprawne. Dla laika procedura wygląda jak kalibracja, więc nikt tego nie prostuje. Dodatkowo, ten czujnik jest na zewnątrz, wrażliwy na światło otoczenia i kurz. W NEC-u jest w środku, przez co wszyscy gadają, że "EIZO ma kalibrator" a NEC nie. W rzeczywistości w NEC-ach jest on lepiej zrobiony, bo jest w środku, uszczelniony i dodatkowo działa cały czas, a nie tylko kiedy się wysunie.

    Tak, NEC w wariancie COLOR jest znacznie bardziej opłacalny od EIZO CG279X. Różnica ceny powala a jakościowo jest to samo, przy czym w NEC faktycznie nic z kalibracją nie trzeba robić. W EIZO scenariusze do pracy trzeba sobie samemu zrobić.

    Ekscesy z transportem były w chwili zamknięcia transportu do UK. Po wszystkim wysyłałem monitor komuś do Szkocji i doszedł w 4 dni. Bez cła.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o graficzny, NEC PA271Q COLOR jest niewiele gorszy od EIZO CG279X a prawie 4 tys tańszy. Gwarancja również 5 lat, gwarancja na piksele i co ciekawe, wielofunkcyjna prekalibracja, zwalniająca od wyważania otwartych drzwi.
    To może coś więcej na temat niewiele gorszy od EIZO CG279X.

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom
    By S@wyer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2019, 10:27
  2. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  3. który intuos do edycji zdjęć?
    By Jacek z Nikonem też in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:16
  4. program do druku i edycji zdjec
    By qciek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:46
  5. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •