Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 94
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cris82 Zobacz posta
    Jak już wybiorę odpowiadający mi "gadżet" z pewnością będę się z niego cieszył
    To z pewnością. Polecam coś poczytać o dysonansie postdecyzyjnym

    Luzu trochę. Badźmy świadomi ułomności ludzkiej heurystyki i tyle. To, ze zadajesz pytania to dobrze. Grunt by umieć odpowiedzi przefiltrować.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Ależ różnią się i to wyraźnie. Jak można nie zauważyć różnic konstrukcyjnych pomiędzy serią Eizo CG i Nec EA, albo Nec P/PA. Przecież seria 24” EA to jakaś wydmuszka w porównaniu do P/PA i CG. Już na pierwszy rzut okiem widać solidność i grubość obudowy matrycy i elementy odprowadzające ciepło z obudowy, że o wadze nie wspomnę. Drugi element to podstawa/stopka w CG i P/PA. Waga samej stopki to ponad 1kg więcej niż to coś udające podstawkę w EA. Kolega używa na co dzień CG241W i CG247, a u mnie stoi LCD24WUXi2 i P242W, więc wiem jak to wygląda.
    No to się zdziwisz jak wyglądają najnowsze PA i CG. Jakby zakryć symbole to miałbyś duży problem z rozróżnieniem czy to EA czy PA. A podstawka od nowych EA 27" jest większa i cięższa od podstawki PA 27".

    Cały monitor:
    EIZO CG279X - 10,3kg
    NEC PA271Q - 9,7kg
    NEC EA271Q - 9,1kg
    NEC EA271U - 9,5kg

    Waga stopy:
    NEC PA 27" - 2,7 kg
    NEC EA 27" - 3,4 kg

    Kolejny raz, drogi kolego, pleciesz androny.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 30-01-2019 o 02:06

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Monitor seryjny to z puntu widzenia fotografii, półprodukt.
    Tak jest. Producent sprzedaje samą obudowę, a później chce nam sprzedać dodatkowo matrycę.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wyświetla przypadkowo
    Fajna właściwość. Otwieramy fotkę z kotem, a tu na ekranie zając. Zabawne?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...ma nieuruchomione bądź wręcz zablokowane możliwości ...
    Ciekawe po co producent w te właściwości wyposaża monitor, jeżeli jednocześnie są one zablokowane?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... zdecydowana większość użytkowników nie potrafi wyregulować sobie jasności
    Oczywiście. Skąd takie dane? Proszę o źródło.

    … i można te bzdety cytować w nieskończoność, bo to co powyżej to tylko z jednego posta w tym wątku.

    Ale, ale! Jest jeszcze link do procedur wygrzewania. Tu są dopiero parodie. https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3031

    … przedstawiciele producentów mówią, że to zbędne … Dlaczego więc przedstawiciele twierdzą że niepotrzebne, skoro doskonale widać, że za parę dni monitor może świecić inaczej?
    No proszę. Taki doświadczony specjalista, a zamyka monitor LCD w podwyższonej temperaturze wbrew zaleceniom producenta i pozostawia na 100-120 godzin !!! i jeszcze dziwi się, że monitor inaczej świeci.
    Bo widocznie w takich ekstremalnych warunkach monitor i matryca zużywa się w takim tempie, że wymaga kolejnej kalibracji. Tak dzieje się z normalnym monitorem po okresie 6-12 miesięcy pracy, więc kupując „wygrzany” monitor mamy zużycie matrycy tak lekko licząc ok. 1 roku. Ja bym takiego monitora nie kupił nawet w tej samej cenie co w markecie, a co dopiero płacąc dodatkowo za „zużycie”. Po to producent montuje w porządnych monitorach wydajne radiatory odprowadzające ciepło, żeby temperatura pracy nie przekraczała 30-35 st.C, a w wyższej też pewnie da radę, tylko proces jego zużycia drastycznie przyspiesza.
    Gdyby to wyglądało inaczej. Był namiot, ognisko i tańce szamana przy zawieszonym nad ogniskiem monitorze. Odpowiednie zaklęcia i śpiewy. To kto wie? Za taką frajdę mógłbym spokojnie dać te 1000 zł więcej.


    (procedury) zostały opracowane kiedy obecni technicy pracujący w serwisach czytali jeszcze Bajtka.
    Śmiać się, czy płakać? Skąd wzięły się procedury na wygrzewanie monitorów LCD w 1986 roku. Wówczas w Polsce nie było nawet kolorowych monitorów kineskopowych VGA. Do ZX-Spectrum, Atari, Commodore podpinało się najczęściej mały 14” telewizorek czarno-biały, a po kolorowy szło się do Pewex’u. Trzeba mieć niezłą fantazję.

    Tak gwoli informacji tym młodszym użytkownikom – Bajtek to pierwszy komputerowy miesięcznik w PRL i jego pierwszy samodzielny numer w formie kolorowego czasopisma zaczął ukazywać się od 1986r. Wcześniej była to kilkustronicowa comiesięczna wkładka do Sztandaru Młodych.


    Pozdrawiam.

  4. #44

    Domyślnie

    Dałeś klasyczny popis ignorancji. Brawo za odwagę

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest zwyczajny okres buntu, przez który przechodzi sporo osób po tym jak trafia na teksty że monitor na półce w tesco raczej służy do doświetlania stanowiska pracy niż do pracy na nim, potem mamy mocny trądzik jak się dowiadujemy ze monitor za parę czy kilka tysiaków trzeba jeszcze wybierać, kalibrować... jak to przeminie to okazuje się że rady są przydatne, a koszty w cale nie tak duże za jakość

  6. #46

    Domyślnie

    Drogi ignorancje dorjan, wygłupiłeś się już z nieznajomością budowy, cech a nawet wagi monitorów o których starasz się prowadzić polemikę. Teraz nabijasz się z profesjonalnych procedur stabilizacji i końcowego przygotowania monitorów średniej i wyższej klasy. Oczywiście, nie masz zielonego pojęcia, że monitor ma fabrycznie w menu serwisowym opcję "Burn-in", która służy właśnie do tego celu.





    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 31-01-2019 o 15:14

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Te monitory konstrukcyjnie nie różnią się NICZYM od np high-endowych EIZO CG produkowanych jeszcze niedawno.
    Twoja sztuka „wykręcania kota ogonem” osiągnęła całkiem niezły poziom. Wielu uczestników tego forum nie zauważa sofizmatów i traktuje Twoje wypowiedzi jak „prawdę objawioną”. W zależności od potrzeb powołujesz się na monitory „niedawno produkowane”, a jak przedstawia się różnice w 24” modelach i Twoje stwierdzenie jest fałszywe to wyciągasz z cylindra kolejnego króliczka z napisem „najnowsze PA i CG” w rozmiarze 27”. Niestety jeżeli choć część takiej wypowiedzi jest nieprawdą, to cała wypowiedź jest tylko manipulacją.


    Inna sprawa, że ani CT ani COLOR nie jest skalibrowany.
    To jaki on jest? Kalibrowany przed odesłaniem do klienta, czy nie? Kilka wierszy niżej wklejasz certyfikat kalibracji.
    https://monitory.mastiff.pl/images/c...245wmi_2_2.png


    Wersję ColorTuned sprzedaje sam NEC bezpośrednio.
    Kolejne kłamstwo. Nie wiem – celowe, czy niedomówienie? Nec nie produkuje wersji Color Tuned, a jest to tylko aktywność polskiego przedstawiciela NEC Display Solution Polska i to byłaby prawdziwa informacja. Zabrakło jednak tego członu „Polska” i czytający mają wrażenie, że japoński Nec przygotował na polski rynek specjalnie ulepszoną i wyselekcjonowaną wersję.

    Z mojego punktu widzenia wygląda to inaczej. Z puli monitorów jakie otrzymuje Nec Polska „selekcjonuje” się egzemplarze równiejsze i bez zauważalnych wad matrycy. Tym samym te pozostałe trafiające na rynek to już przebrane i z większym prawdopodobieństwem wad. To jest strzał we własne kolano, bo świadomy klient znajdzie ten sam produkt taniej na rynku EU i podziękuje za te „resztki”.


    Większość modeli serii EA a szczególnie objęte programami CT i COLOR, mają żywcem wsadzoną elektronikę z monitora graficznego PA
    Naprawdę? Szczególnie ten objęty programem Nec EA245WMi-2 COLOR ma 3D LUT z możliwością kształtowania gamutu, czujniki podświetlenia, stabilizację DUC/DUE/ColorComp, wspiera obsługę MultiProfilera? Tylko bez żadnego ściemniania poproszę.

    Jeszcze jedno. W wyposażeniu monitorów EA CT brak większości kabli wizyjnych. Widnieją jako opcja dodatkowa przy cenie po 39 PLN za HDMI-HDMI, DVI-HDMI, DP-mDP. Prawda to?



    Teraz nabijasz się z …
    Do profesjonalnych procedur stabilizacji i końcowego przygotowania monitorów średniej i wyższej kasy wykonywanych w fabryce nie mam zastrzeżeń. Dziękuję za wizualizację. To bardzo pouczające odcinki i świadczą dokładnie o braku potrzeby dalszego „postarzania” monitorów. Fabryka już je dostatecznie ustabilizowała i „postarzyła”, a końcowy odbiorca ma je włączyć i używać. Wbudowane możliwości regulacyjne służą do korekty parametrów w czasie całej eksploatacji i żadne dodatkowe zamykanie w szafkach i „grillowanie” jest już im niepotrzebne. Widocznie inaczej rozumiemy te teksty.

    Pozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Twoja sztuka „wykręcania kota ogonem” osiągnęła całkiem niezły poziom. Wielu uczestników tego forum nie zauważa sofizmatów i traktuje Twoje wypowiedzi jak „prawdę objawioną”. W zależności od potrzeb powołujesz się na monitory „niedawno produkowane”, a jak przedstawia się różnice w 24” modelach i Twoje stwierdzenie jest fałszywe to wyciągasz z cylindra kolejnego króliczka z napisem „najnowsze PA i CG” w rozmiarze 27”. Niestety jeżeli choć część takiej wypowiedzi jest nieprawdą, to cała wypowiedź jest tylko manipulacją.
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Mówiąc o podobieństwie konstrukcji do starszych profesjonalnych EIZO ColorEdge, mówię o monitorach o przestrzeniach sRGB. One, podobnie jak współczesne EA nie miały szerokiego gamutu, 3D LUT / 3x3 Matrix, bo nie ma po co przy sRGB. Natomiast o najnowszych PA i CG napisałem w kontekście Twoich informacji o "wydmuszkach". Porównaj proszę np EA271Q i PA271Q. Zewnętrznie i wagowo niewielka różnica. Także zwyczajnie kolego zmyślasz i nie widziałeś żadnego z monitorów o których mówimy.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    To jaki on jest? Kalibrowany przed odesłaniem do klienta, czy nie? Kilka wierszy niżej wklejasz certyfikat kalibracji.
    Sedno tkwi w niezrozumieniu terminu "kalibracja", jego sensu formalnego i użytkowego. Monitory przygotowane bez związku z docelowymi zastosowaniami i warunkami są prekalibrowane. Użycie sformułowania "kalibracja" jest nadużyciem. Nieporozumienie pogłębia węższy zakres znaczeniowy angielskiego terminu "calibration", który często jest tak samo używany do pokazania jak monitor jest ROZkalibrowany.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Kolejne kłamstwo. Nie wiem – celowe, czy niedomówienie? Nec nie produkuje wersji Color Tuned, a jest to tylko aktywność polskiego przedstawiciela NEC Display Solution Polska i to byłaby prawdziwa informacja.
    NEC ColorTuned są dostępne również w Niemczech i są rozmowy na temat rozszerzenia dostępności na innych rynkach. Jest to produkt "regionalny", podobnie jak wiele innych pozycji z asortymentu NEC. Inna sprawa, że oddział w Polsce to całkiem spory kawałek NEC-a, obejmujący rejonem kompetencji Europę i Północną Afrykę. Sugerujesz ponadto, że oddziały robią coś bez porozumienia z centralą? Wybacz, ale czyjeś urojenia i uprzedzenia nie ma wiele wspólnego ze strategią rynkową.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Z mojego punktu widzenia wygląda to inaczej. Z puli monitorów jakie otrzymuje Nec Polska „selekcjonuje” się egzemplarze równiejsze i bez zauważalnych wad matrycy. Tym samym te pozostałe trafiające na rynek to już przebrane i z większym prawdopodobieństwem wad. To jest strzał we własne kolano, bo świadomy klient znajdzie ten sam produkt taniej na rynku EU i podziękuje za te „resztki”.
    Bzdury.
    1. W procesie przygotowania CT nie są badane nierównomierności paneli LCD.
    2. Zamawiając egzemplarz seryjny, odbiorca dostaje fabrycznie zapakowany.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Naprawdę? Szczególnie ten objęty programem Nec EA245WMi-2 COLOR ma 3D LUT z możliwością kształtowania gamutu, czujniki podświetlenia, stabilizację DUC/DUE/ColorComp, wspiera obsługę MultiProfilera? Tylko bez żadnego ściemniania poproszę.
    Otwórz monitor, sprawdź płytę, procesor obrazowy. Oprogramowanie jest oczywiście skromniejsze, bo inaczej byłby to dokładny klon P242W. Producent celowo ogranicza funcjonalność oprogramowania i nie ma 3D LUT. Stabilizacja DUC/DUE jest.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Jeszcze jedno. W wyposażeniu monitorów EA CT brak większości kabli wizyjnych. Widnieją jako opcja dodatkowa przy cenie po 39 PLN za HDMI-HDMI, DVI-HDMI, DP-mDP. Prawda to?
    W komplecie z EA są przewody praktycznie takie same jak z PA. Z wizyjnych w komplecie jest DisplayPort. Z PA DisplayPort jest w wersji MiniDP-DP z EA pełnowymiarowy. HDMI ani HDMI-DVI nigdy do żadnych nie były dokładane. Kiedyś były dodatkowo DVI, ale od pewnego czasu nie są dokładane a i sukcesywnie kolejne wersje monitorów mają wycofywane gniazdo DVI.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Do profesjonalnych procedur stabilizacji i końcowego przygotowania monitorów średniej i wyższej kasy wykonywanych w fabryce nie mam zastrzeżeń. Dziękuję za wizualizację. To bardzo pouczające odcinki i świadczą dokładnie o braku potrzeby dalszego „postarzania” monitorów.
    Widzisz, znowu wykazujesz, że o czymś nie wiesz. "Postarzane" i korygowane sztuka w sztukę są monitory profesjonalne. EA nie są. Dlatego "brakująca" część procedury jest robiona m.in. u mnie.

  9. #49

    Domyślnie

    Hej, kupiłem nec ea271u. Serię.
    Chciałem ocenić dany egzemplarz pod kątem tegp vzego nie można skalibrować, czyli jak rozumiem, uszkodzone piksele (tak, wiem że mogą pojawić się z czasem inie jest to częścią gwatancji) oraz nierównomierne podświetlenie. Nie mam wyspecjalizowanego sprzętu.
    Włączyłem tryb neutral. Pixele są w porządku.
    Równomierność, no i tutaj mam problem. Myślałem że jest po prostu beznadzieja, bo w dolnych rogach widać rozjaśnienie. Aaaale przy spojrzeniu na dany fragment ekranu prostopadle ("w zenicie") jest ok. Wygląda to tak, jakby kąty widzenia były za to odpowiedzialne. Na białym jednolitym obrazie, przesuwając głowę widać też lekkie pływanie bieli w zieleń i żółć kiedy na dany fragment nie patrzy się prostopadle.
    Wydaje mi się, że siedzę w odległości takiej, że kąt na skrajne fragmenty ekranu to ok 60 stopni (gdzie 90 to wprost).

    Czy tak ten model ma, czy zwracać?
    Trochę jest to rozczarowujące. Nawet na neutralu obraz mi się podoba, przejścia tonalne, detale w cieniach i światłach. Ale ta nierównomierność czy też słabe kąty widzenia - słabo.

    Jeszcze jedno, to jest wersja biała. Czy możliwe aby poza obudową była gorsza od czarnej.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  10. #50

    Domyślnie

    ja mam zwykły 2k i chodzi normalnie, nie używałem UHD, ale ze starszymi kartami może być problem..Ważna jest kwestia gniazd, te NEC-i są prekalibrowane pod złącze DisplayPort, ważne, żeby komp miał DP lub odpowiednie USB z DP lub Thunderbolt.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom
    By S@wyer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2019, 10:27
  2. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  3. który intuos do edycji zdjęć?
    By Jacek z Nikonem też in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:16
  4. program do druku i edycji zdjec
    By qciek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:46
  5. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •