Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Bo tak to powinno wyglądać. Monitor jest częścią całego procesu tworzenia fotografii i jego ostatnim (nie licząc drukarki) elementem. To właśnie od monitora zależy ostateczny wygląd fotografii, nad którą pracujemy. Dlatego od nas, autorów/twórców powinien wychodzić materiał kolorystycznie poprawny lub taki, jak sobie założyliśmy. Bez skalibrowanego monitora jest to niemożliwe. Takie foty potem są oglądane (w necie, u klienta) na różnych monitorach - po prostu zwykłych, słabych, których nawet nie da się skalibrować. Jeśli będziemy pracować na podobnych monitorach, to wady mogą się nawet sumować, mówiąc oglądnie i na drugim monitorze u oglądającego może być już tragedia. Niech przynajmniej od autora materiał wyjdzie taki, jak być powinien.
    Zgadzam się w 100% stąd też niniejszy temat. Przeszkodą przynajmniej jak dla mnie jest cena 4k to max jaki mogę przynajmniej na teraz sobie pozwolić. Jeśli natomiast zdecyduje się wersję skalibrowaną będę musiał się chwilę wstrzymać:P

  2. #22

    Domyślnie

    Nie wiesz czy potrzebujesz a rozważasz modele z górnej półki, gdzie przyrost jakości wcale nie jest proporcjonalny do ceny... można i tak

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie wiesz czy potrzebujesz a rozważasz modele z górnej półki, gdzie przyrost jakości wcale nie jest proporcjonalny do ceny... można i tak
    Do górnej półki to jeszcze trochę brakuje.

    Własnie dlatego że potrzebuje założyłem temat a że brak mi doświadczenia i wiedzy z tego zakresu liczyłem na merytoryczne wsparcie ogarniętych w temacie forumowiczów.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Bo tak to powinno wyglądać. Monitor jest częścią całego procesu tworzenia fotografii i jego ostatnim (nie licząc drukarki) elementem. To właśnie od monitora zależy ostateczny wygląd fotografii, nad którą pracujemy. Dlatego od nas, autorów/twórców powinien wychodzić materiał kolorystycznie poprawny lub taki, jak sobie założyliśmy. Bez skalibrowanego monitora jest to niemożliwe. Takie foty potem są oglądane (w necie, u klienta) na różnych monitorach - po prostu zwykłych, słabych, których nawet nie da się skalibrować. Jeśli będziemy pracować na podobnych monitorach, to wady mogą się nawet sumować, mówiąc oglądnie i na drugim monitorze u oglądającego może być już tragedia. Niech przynajmniej od autora materiał wyjdzie taki, jak być powinien.
    A tak szczerze... Widziałeś kiedyś, żeby wady się sumowały? Bo ja obrabiałem na tanim marketowym, na "wypasionym" Necu zdjęcia wyglądają podobnie, na telefonach też, na każdym innym ekranie jaki widziałem. Imo monitor ma największy sens, kiedy chcemy drukować, robimy soft proofing.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    @cris82 mam wrażenie, że @adming dobrze ocenił Twoje potrzeby ponieważ widać, że nie bardzo wiesz jaki monitor jest Ci potrzebny. Na dodatek nie napisałeś dokładnie do jakich celów ma służyć, a to dałoby szansę ocenić jakie minimalne parametry powinien mieć taki monitor.
    Każdy ma inne potrzeby, jednemu potrzebne są wierne kolory, innemu duży ekran, a jeszcze inny ma nieograniczony budżet i chce wszytko "naj". Są użytkownicy dla ktorych ważna jest wielkość piksela, a dla innych najważniejsza jest częstotliwość FRC, ponieważ to jest dla nich uciążliwe dla oczu.
    Trudno w takiej sytuacji o sensowną poradę optymalnego wyboru. Jeżeli kupisz Eizo lub NEC na ktory pozwala Ci budżet to kupisz dobrze. Należy też pamiętać, że dobry monitor jest zazwyczaj sprzętem użytkowanym przez wiele lat ponieważ jego zużycie jest powolne i prędzej zużyje się "moralnie" niż straci parametry kwalifikujące go do wymiany.
    Właśnie dlatego że będzie służył długie lata założyłem temat. Żeby później nie żałować. Chciałem zebrać wiele opinii na podstawie których podejmę ostateczną decyzję. Chodzi mi zwyczajnie o przyzwoity sprzęt do retuszu zdjęć.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cris82 Zobacz posta
    Właśnie dlatego że będzie służył długie lata założyłem temat. Żeby później nie żałować. Chciałem zebrać wiele opinii na podstawie których podejmę ostateczną decyzję. Chodzi mi zwyczajnie o przyzwoity sprzęt do retuszu zdjęć.
    Proponuję przejrzeć: https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=3728&p=51956#p51956

    PS. Gadki w stylu "niepotrzebny", czy "obrabiałem na marketowym" można włożyć między bajki. Wcześniej czy później każdy "dojrzewa" do odpowiedniej jakości monitora. Przed tym etapem ewolucji jest, obserwowana również w tym wątku, pogarda a czasem i wrogość, kiedy się mówi, że to istotne narzędzie. Brakuje jeszcze jakiegoś laptopiarza, który oświadczy, że dostaje identyczny wygląd zdjęć. Ludzie wkładają straszne pieniądze w nowe body czy szkła a równie istotny element toru, monitor, zostawiają przypadkowi i jakimś popłuczynom budżetu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cris82 Zobacz posta
    Witam,

    Wstępnie zastanawiam się nad NEC PA243W-BK z SV II. Monitor ten występuje jednak w kilku wariantach zdecydowanie droższych od wybranej wersji tj w wersji Color oraz CPR. W tych wersjach monitor jest droższy o ok 1k. Pytanie moje brzmi czy jest sens dokładać praktycznie 1/3 wartości monitora dla jego kalibracji wygrzewania sprawdzana pixeli ect.
    To już Twoja decyzja. Każdy ma swój rozum. Na pewno nie ufałbym w bezinteresowność podpowiedzi sprzedawcy. Dla mnie to zakup tego monitora bez SV II byłby najbardziej rozsądną decyzją. Otrzymujesz w zestawie świetny program Multiprofiler i na początek zupełnie wystarczy. SV II możesz dokupić w każdej chwili za ok. 160 zł, a proces kalibracji zajmie kilkadziesiąt minut, tylko że trzeba zakupić/pożyczyć kalibrator i1 Display Pro. Ja nawet na swojej wiosce nie mam z tym problemów. Nie daj się wpuścić w maliny i zostaw serię EA w spokoju. Ma zdecydowanie gorszą elektronikę sterującą, a to w/g Tom01 w 85% decyduje o jakości wyświetlanego obrazka. W tym wątku odwraca kota ogonem i wciska gorszy produkt.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję przejrzeć: https://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=3728&p=51956#p51956

    PS. Gadki w stylu "niepotrzebny", czy "obrabiałem na marketowym" można włożyć między bajki. Wcześniej czy później każdy "dojrzewa" do odpowiedniej jakości monitora. Przed tym etapem ewolucji jest, obserwowana również w tym wątku, pogarda a czasem i wrogość, kiedy się mówi, że to istotne narzędzie. Brakuje jeszcze jakiegoś laptopiarza, który oświadczy, że dostaje identyczny wygląd zdjęć. Ludzie wkładają straszne pieniądze w nowe body czy szkła a równie istotny element toru, monitor, zostawiają przypadkowi i jakimś popłuczynom budżetu.
    Abstrahując od głównego tematu odnoszę podobne wrażenia i to nie tylko w tym wątku. Najważniejsze dla mnie jest, aby mimo to wyciągnąć coś dla siebie co pomorze podjąć decyzję.

    Ps. Własnie stoję przed takim dylematem. Pozostałe sprzęt posiadam już w miarę przyzwoity. Teraz przyszedł czas na monitor

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Na pewno nie ufałbym w bezinteresowność podpowiedzi sprzedawcy.
    Albo proszę o niezbite dowody, albo przeprosiny za takie podłe insynuacje.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Dla mnie to zakup tego monitora bez SV II byłby najbardziej rozsądną decyzją.
    Bez licencji na SVII nie można monitora skalibrować.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Otrzymujesz w zestawie świetny program Multiprofiler
    Który nie służy do kalibracji.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Nie daj się wpuścić w maliny i zostaw serię EA w spokoju. Ma zdecydowanie gorszą elektronikę sterującą, a to w/g Tom01 w 85% decyduje o jakości wyświetlanego obrazka.
    Większość modeli serii EA a szczególnie objęte programami CT i COLOR, mają żywcem wsadzoną elektronikę z monitora graficznego PA. Ciekwostka, model EA271U ma nawet 10 bitowy cały tor sygnałowy. Niższa cena jest głównie wynikiem zastosowania wąskogamutowej matrycy. Jakość wyświetlania naturalnego jest porównywalna. Mają też wyłączone pewne funkcje oprogramowania, których i tak nie można zrealizować na tańszym panelu, jak np softproofing.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-01-2019 o 01:33

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Albo proszę o niezbite dowody, albo przeprosiny za takie podłe insynuacje.



    Bez licencji na SVII nie można monitora skalibrować.


    Uderz w stół, a nożyce same się odezwą. Jakie „podłe insynuacje”? Hamuj się trochę. Dlaczego próbujesz pozbawić mnie prawa do braku zaufania? Taki mam charakter i jedni mogą wzbudzać moje zaufanie, a inni nie i nic Tobie do tego.

    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. "SV II możesz dokupić w każdej chwili za ok. 160 zł" i to jest właśnie licencja. Sam program jest intuicyjny w obsłudze i automatycznie uaktualniany online. Opowiadanie bzdur o zablokowanych możliwościach kalibracji w monitorach Nec to już inny temat i takie pokrętne podpowiedzi nie wzbudzają mojego zaufania do Twojej osoby. O ile jesteś świetnym fachowcem i o monitorach można się od Ciebie dużo dowiedzieć, to już sposób namawiania na te „wymyślone” modele COLOR i ColorTuned jest wręcz natrętny. Dla mnie śmieszny.

    Autor wątku zastanawia się nad zakupem graficznego monitora serii PA, a tymczasem próbujesz wcisnąć biurową konstrukcję EA z kalibracją. No cóż – to też jest sposób na złapanie klienta o ograniczonych funduszach. Dla Ciebie już niedługo nawet piekarz będzie konkurentem. Po co kupować bułeczki. Lepiej wydać kasę na skalibrowany monitor Twojej „produkcji”.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom
    By S@wyer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2019, 10:27
  2. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  3. który intuos do edycji zdjęć?
    By Jacek z Nikonem też in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:16
  4. program do druku i edycji zdjec
    By qciek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:46
  5. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •