Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 94
  1. #11

    Domyślnie

    Mam DP w karcie. Zastanawiam się trochę czy nie padłem ofiarą marketingu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Tego typu odpowiedzi podwazają sens forum. Nic nie wnosi poza wątpliwej jakości ironią. Kolega liczy na pomoc bardziej doświadczonych od niego. zaglądając do wątku też tego się spodziewam.
    Nie podważa. MZ to bardzo ważny czynnik. Jeżeli się zastanawiam czy wydanie kasy na lepszy model (w przypadku sprzętu technicznego) ma sens to z dużą dozą prawdopodobienstwa nie ma.

  3. #13

    Domyślnie

    Sens ma dobra odpowiedź dla kogoś kto pyta. Skoro pyta, to chce się uczyć. A czego z twojej odpowiedzi można się nauczyć? Może tego, że forum nie jest miejscem na pytania. Jak bardzo się różni twoja "odpowiedź" chociażby od Toma zostawiam już twojej ocenie. Dziękuję za wypowiedź i pozdrawiam.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jest jeszcze EA275UHD i też dobrze cenowo wypada. Wziąłem wersję Color Tuned, ale szczerze... jakiejś wielkiej różnicy w kolorach względem starego monitora i ekranu telefonu nie widzę. Sprawdziłem równość podświetlenia i tu jest dużo lepiej niż na BenQ za 500 zł, ale jednak... To jest BenQ za 500 zł, a to jest Nec za 3500 zł. Sam nie wiem, czy warto tyle za to dawać. Istnieje jeszcze opcja, że nie ogarniam tematu.
    No właśnie sam się zastanawiam. Początkowo temat wydawał się dość prosty bo mamy tylko dwóch sensownych producentów i w interesującym mnie przedziale cenowym 2 może 3 sensowne modele. Jednak im bardziej się człowiek zastanawia i zagłębia w temat tym więcej pojawia się wątpliwości. W tym przypadku głównie chodzi o cenę bo jednak 1k to niemało przynajmniej dla mnie (większość nie wydałaby na monitor nawet tego tysiąca ) i już znacznie poza budżetem. Zazwyczaj tak mam że jak coś sobie upatrzę to zaraz pojawia się inna lepsza opcja i niestety zazwyczaj droższa :P.

    W linku od Toma wyczytałem że niby średnio wadliwych jest ok 2% mało i dużo zarazem. Wkurzyłbym się że wydając 3,5k mogę trafić na egzemplarz z wadliwymi pixelami i nic z tym faktem nie można zrobić.

  5. #15

    Domyślnie

    Czy w cywilizowanym kraju nie ma opcji zwrotu wadliwego egzemplarza do miesiąca od zakupu? Albo choćby do tygodnia?

  6. #16

    Domyślnie

    @cris82
    Jeśli nie jesteś przekonany, jest też opcja kupna tańszego monitora bez Color Tuned. Jeśli dojrzejesz do potrzeby kalibracji, możesz to zlecić później.
    Moim zdaniem warto mieć taki monitor, choć bez niego też da się żyć. Jednak jakość i komfort oglądania i obrabiania zdjęć jest sympatyczny. Mimo, że moje zastosowania są czysto amatorskie i nie jakieś wygórowane, zwyczajnie na NEC-u widać więcej niż np. na ekranie przyzwoitego lapka z IPS. Szaleć nie ma co, jeśli nie jesteś przekonany, ale przyzwoity monitor graficzny dla mnie jest równie ważny jak sprzęt foto. Trzeba to jakoś wypośrodkować.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Mazowieckie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Sens ma dobra odpowiedź dla kogoś kto pyta. Skoro pyta, to chce się uczyć. A czego z twojej odpowiedzi można się nauczyć? Może tego, że forum nie jest miejscem na pytania. Jak bardzo się różni twoja "odpowiedź" chociażby od Toma zostawiam już twojej ocenie. Dziękuję za wypowiedź i pozdrawiam.
    100% racji!

  8. #18

    Domyślnie

    mi monitor w obrobce nie przeszkadza


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    J...ale przyzwoity monitor graficzny dla mnie jest równie ważny jak sprzęt foto. ....
    Bo tak to powinno wyglądać. Monitor jest częścią całego procesu tworzenia fotografii i jego ostatnim (nie licząc drukarki) elementem. To właśnie od monitora zależy ostateczny wygląd fotografii, nad którą pracujemy. Dlatego od nas, autorów/twórców powinien wychodzić materiał kolorystycznie poprawny lub taki, jak sobie założyliśmy. Bez skalibrowanego monitora jest to niemożliwe. Takie foty potem są oglądane (w necie, u klienta) na różnych monitorach - po prostu zwykłych, słabych, których nawet nie da się skalibrować. Jeśli będziemy pracować na podobnych monitorach, to wady mogą się nawet sumować, mówiąc oglądnie i na drugim monitorze u oglądającego może być już tragedia. Niech przynajmniej od autora materiał wyjdzie taki, jak być powinien.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #20

    Domyślnie

    @cris82 mam wrażenie, że @adming dobrze ocenił Twoje potrzeby ponieważ widać, że nie bardzo wiesz jaki monitor jest Ci potrzebny. Na dodatek nie napisałeś dokładnie do jakich celów ma służyć, a to dałoby szansę ocenić jakie minimalne parametry powinien mieć taki monitor.
    Każdy ma inne potrzeby, jednemu potrzebne są wierne kolory, innemu duży ekran, a jeszcze inny ma nieograniczony budżet i chce wszytko "naj". Są użytkownicy dla ktorych ważna jest wielkość piksela, a dla innych najważniejsza jest częstotliwość FRC, ponieważ to jest dla nich uciążliwe dla oczu.
    Trudno w takiej sytuacji o sensowną poradę optymalnego wyboru. Jeżeli kupisz Eizo lub NEC na ktory pozwala Ci budżet to kupisz dobrze. Należy też pamiętać, że dobry monitor jest zazwyczaj sprzętem użytkowanym przez wiele lat ponieważ jego zużycie jest powolne i prędzej zużyje się "moralnie" niż straci parametry kwalifikujące go do wymiany.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom
    By S@wyer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-02-2019, 10:27
  2. Monitor do 6.000 zł głównie do edycji foto
    By misiak76 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:09
  3. który intuos do edycji zdjęć?
    By Jacek z Nikonem też in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 23:16
  4. program do druku i edycji zdjec
    By qciek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:46
  5. szukam dobrego programu do edycji zdjęć
    By Piotr_M in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •