Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 62
  1. #31
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Otwock, Warszawa
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kierunek zmiany sprzętu masz dość nietypowy, bo idziesz w kierunku starszych matryc ale lepszej ergonomii. D300 mieści się w tym oryginalnym trendzie
    Jeżeli chodzi o D5100 to kupiłem go tylko dlatego że w zestawie był 35 1.8 AF-S DX i była dobra cena, ale też z ciekawości co do ergonomii serii 5xxx. Zamierzam go sprzedać.
    Jutro będę miał chwilę to podjadę w jedno miejscie pomacać puszki D300S, D7100 lub D7200.
    Przy budzecie około 2000 zł można się pokusić o używany D600 z wymienioną migawką w akcji serwisowej.... a to już FX...
    Teraz mam zawrót głowy.
    D700; 50 1.4D; Zorki4k; AF-S 70-300VR, AF 28-80 mm G

  2. #32

    Domyślnie

    Ja polecam d7200, mam tez d800e i szczerze mowiąc chyba bardziej lubię tego maluszka

  3. #33

    Domyślnie

    Cześć wszystkim. Potrzebuję informacji na temat szkła prezentowanego poniżej na zdjęciu, czy jest coś warte? Czy badziew?
    Szkło miałoby być do D5100.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190131-072349_eBay Kleinanzeigen.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	894,0 KB
ID:	20570

  4. #34

    Domyślnie

    Ale jakich informacji? Działać będzie, a cudów nie oczekuj od plastykowego ciemnego tele. To jest pierwsza wersja i bez stabilizacji, później wypuścili drugą, podobno lepszą. Ten obiektyw o ile pamiętam kręci przodem podczas ostrzenia, czyli np filtr polaryzacyjny też się będzie przekręcać.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ale jakich informacji? Działać będzie, a cudów nie oczekuj od plastykowego ciemnego tele. To jest pierwsza wersja i bez stabilizacji, później wypuścili drugą, podobno lepszą. Ten obiektyw o ile pamiętam kręci przodem podczas ostrzenia, czyli np filtr polaryzacyjny też się będzie przekręcać.
    No i właśnie o takie info mi chodziło.
    Dzięki wielkie!

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ale jakich informacji? Działać będzie, a cudów nie oczekuj od plastykowego ciemnego tele. To jest pierwsza wersja i bez stabilizacji, później wypuścili drugą, podobno lepszą. Ten obiektyw o ile pamiętam kręci przodem podczas ostrzenia, czyli np filtr polaryzacyjny też się będzie przekręcać.
    Według moich informacji to po wersji bez VR były/są jeszcze 2 wersje z VR. Wedle testów ta najnowsza ma dobrą opinię, wcześniejsze wypadały słabo. Mam nawet tę najnowszą wersję, ale mało używam, bo 70-300 af-p jest lepszy a też kompaktowy. Wedle moich odczuć największą zaletą jest 55 mm na dole, ostrość po lekkim przymknięciu akceptowalna., ok pod światło, dużych wad optycznych nie zauważyłem. Natomiast AF jest wolny (porównałbym z N35DX) i mam wrażenie niezbyt celny, stąd może opinie o słabości tego szkła. Ale starszych wersji nie miałem, nie porównam.

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2018
    Miasto
    Polska
    Posty
    23
    Wpisów
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Cześć wszystkim. Potrzebuję informacji na temat szkła prezentowanego poniżej na zdjęciu, czy jest coś warte? Czy badziew?
    Szkło miałoby być do D5100.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190131-072349_eBay Kleinanzeigen.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	894,0 KB
ID:	20570
    Jak dla mnie to ciemny (4.5 - 5.6 ) a obiektywy bez pierścienia przysłon uważam za pomyłkę - ale to jest tylko moje prywatne zdanie.

  8. #38

    Domyślnie

    Na optyczne pewnie znajdziesz dokladny test

  9. #39

    Domyślnie

    Zdjęcia zrobione aparatem D5100 z obiektywem 18-55 DX VR to dramat. Jaki polecacie obiektyw żeby poprawić jakość zdjęć? Oczywiście nie z najwyższej półki. Podobno można uzyskać z tego aparatu dobre jakościowo zdjęcia ale czy to prawda?

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sporo zdjęć robiłem takim zestawem i dramatu nie było, musisz zastanowić się co robisz źle jako operator.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o porade
    By Tom_Killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 16:49
  2. Prośba o porade!!
    By mariusz2704 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 14:34
  3. prośba o poradę
    By ryszarDZIK in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:19
  4. Prośba o poradę ?
    By Lord Rayden in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2005, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •