Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62
  1. #51

    Domyślnie

    Mam dylemat, mam prawo jazdy i chcę kupić samochód. Który z niżej wymienionych byłby lepszym rozwiązaniem:

    Ford Transit
    Subaru Impreza

    Co sądzicie o tych samochodzikach?

    PS. Oba te szkła do zupełnie czego innego służą i są zupełnie inne.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Mam dylemat, mam prawo jazdy i chcę kupić samochód. Który z niżej wymienionych byłby lepszym rozwiązaniem:

    Ford Transit
    Subaru Impreza

    Co sądzicie o tych samochodzikach?

    PS. Oba te szkła do zupełnie czego innego służą i są zupełnie inne.
    Kolego grzecznie zapytałem co sądzicie o tych szkłach bo nie miałem możliwości zobaczenia na własne oczy tego, co potrafią te szkła zrobić i jak się zachowują. Nie miałeś lub też może nie wiesz to zwyczajnie nie odpowiadaj. Brak słów jakie potrafią być w Polsce i na tym forum gbóry.

  3. #53

    Domyślnie

    Nie ma co patrzeć co potrafią. Kluczową różnice widać po cyferkach.

    Żadne nie jest lepsze czy gorsze one są po prostu inne.

    Musisz wiedzieć czego potrzebujesz: jakie zdjęcia robisz, jakich ogniskowych używasz, jakie masz inne szkła na czym Ci zależy.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Nie ma co patrzeć co potrafią. Kluczową różnice widać po cyferkach.

    Żadne nie jest lepsze czy gorsze one są po prostu inne.

    Musisz wiedzieć czego potrzebujesz: jakie zdjęcia robisz, jakich ogniskowych używasz, jakie masz inne szkła na czym Ci zależy.
    95 procent krajobraz.

  5. #55

    Domyślnie

    Jak robisz głównie krajobraz to bierz tokinę.
    Jak będziesz chciał porobić reportaż to dokupisz sigmę.

  6. #56

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.

  7. #57

    Domyślnie

    Mam inne zdanie, wybierz Sigmę i zobaczysz czy braknie Ci szerokości.
    Sigma jest ostrzejsza, jaśniejsza i posiada stabilizację, jest bardziej uniwersalna.
    Ostatnio edytowane przez Myszowor ; 19-02-2019 o 12:06
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Tokina 12-24 F4 SD A-tx pro
    Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
    To obiektywy z różnych bajek. Kluczowe jest pytanie jakich ogniskowych będziesz używać. Bo co z tego, że jakiś obiektyw będzie "lepszy", jeżeli nie będzie Ci odpowiadał jego zakres?
    Cytat Zamieszczone przez Defendu Zobacz posta
    Aparat Nikon D7100
    Nie podajesz jakich obiektywów używasz / używałeś, więc zakładam, że masz "standardowe" podejście do fotografii. W takim przypadku odpowiedniejszy wydaje się obiektyw 17-50, bo 12-24 to już zakres bardzo szerokich kątów, więc przeznaczony dla osób o specyficznym podejściu do fotografii i raczej wiedzących czego chcą.

  9. #59

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Posiadam aparat Nikon D5100 z przebiegiem 20k
    + Nikon Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G
    + AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR

    Ogólnie rzecz biorąc to hobbystycznie pstrykam głównie na wakacjach ale priorytetem są dla mnie zdjęcia produktów w małej firmie - produkcja drzwi. Chcę to robić lepiej z myślą o drukowaniu tych zdjęć w folderach.
    Ostatnio w wolnych chwilach czytam wasze forum i teraz wiem że... nic nie wiem. Na pewno muszę wziąć się za doświetlenie i RAW-y. Rozumiem że oprogramowanie które dorzuca producent nie jest chyba przez nikogo używane. Będę próbował tym razem z darmowym RawTherapee. Do obróbki zdjęć .jpg używałem zawsze GIMP-a.
    A teraz do rzeczy - odnośnie tej mojej poprawy robienia zdjęć drzwi. Są to zdjęcia robione u nas na hali, tuż przed ich spakowaniem i wywozem do klienta. Nie jest mocno ciemno ale na pewno ciemniej niż w plenerze dlatego rozważam dokupienie lampy.
    1) Jaką lampę kupić? Czy będzie trzeba więcej niż jedną? Czy raczej myśleć o żarówkach, parasolkach?
    2) Obiektyw. Ta 50tka robi super robotę ale wolałbym trochę szerszy kąt i myślę o zmianie na Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor LUB Sigmę 18-35 ART. Nie wiem czy w moim przypadku jest sens tyle dopłacać ? Jakiej ogniskowej używalibyście do produktu 2,1m wysokości ? Nie ukrywam że jak dotąd prawie cały czas mam efekt wciągniętych krawędzi zewnętrznych które koryguję w GIMP-ie. Jeśli chodzi o tą Sigmę to myślę o niej w sytuacjach gdybym miał zrobić zdjęcia gotowych realizacji - po montażu wewnątrz domu. Wtedy na pewno przydałoby się coś dość szerokokątnego.
    3) Aparat. Czy z dobrym szkłem i doświetleniem nie będzie potrzeby zmieniać mojego aparatu na coś lepszego? Wstawiam foty na stronę i fb a cel przyszłościowy maximum to druk pojedynczego zdjęcia wielkości A5 (w tym detali)
    4) Obróbka. Czy zdjęcia powinienem obrabiać wyłącznie w formacie RAW, czy najpierw z grubsza RAW a później jeszcze częściowo w .jpg? Czy zna ktoś ten program RawTherapee i czy on wystarczy dla średnio-zaawansowanego w obróbkach? Lightroom jest bardzo ciekawy ale ja mógłbym mieć jedynie wersję Classic (Windows 7). No i ten koszt...

    Tego NIKKOR 18-105mm planuję zostawić na wypady urlopowe.


    P.S. Jak tutaj zrobić stopkę?

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg88 Zobacz posta
    Rozumiem że oprogramowanie które dorzuca producent nie jest chyba przez nikogo używane. Będę próbował tym razem z darmowym RawTherapee.
    View-NX, który dołączano do D5100, jest moim zdaniem beznadziejny. Znacznie lepszy jest Capture NX-D. Możesz go ściągnąć ze strony Nikona za free.
    Raw Therapee też jest spoko, tylko musiałbyś pokombinować z profilami obiektywów (głównie chodzi o korekcję zniekształceń geometrycznych).
    A i do niedawna oba programy nie miały obróbki lokalnej. Ostatnio Nikon zaimplementował w Capture NX-D Color Control Points. Jeśli chodzi o Raw Therapee - nie jestem pewien, nie śledziłem ostatnich wersji.

    Cytat Zamieszczone przez Greg88 Zobacz posta
    2) Obiektyw. Ta 50tka robi super robotę ale wolałbym trochę szerszy kąt i myślę o zmianie na Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor LUB Sigmę 18-35 ART. Nie wiem czy w moim przypadku jest sens tyle dopłacać?
    Czy 18-105 jest zły? Fakt, ma duże zniekształcenia geometryczne, ale one w dużym stopniu są korygowane przez oprogramowanie. Poza tym to jest dobry obiektyw o ile nie potrzebujesz dużego otworu względnego, a przy fotografowaniu drzwi chyba go nie potrzebujesz?

    Cytat Zamieszczone przez Greg88 Zobacz posta
    3) Aparat. Czy z dobrym szkłem i doświetleniem nie będzie potrzeby zmieniać mojego aparatu na coś lepszego? Wstawiam foty na stronę i fb a cel przyszłościowy maximum to druk pojedynczego zdjęcia wielkości A5 (w tym detali)
    D5100 to dobry sprzęt do takich zastosowań.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o porade
    By Tom_Killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 16:49
  2. Prośba o porade!!
    By mariusz2704 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 14:34
  3. prośba o poradę
    By ryszarDZIK in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:19
  4. Prośba o poradę ?
    By Lord Rayden in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-02-2005, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •