Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Słabo działająca sigma po wizycie w serwisie i kalibracji dockiem. Co począc?

    Cześć,

    posiadam sigma 18-35, która na miała oznaczenie, że dobrze działa z D5300. Niestety moja sigma działa tragicznie, przed kalibracją w serwisie było tragicznie teraz jest tylko źle. W zasadzie można ją używać tylko w trybie LV albo w trybie manualnym. O ile serwis poprawił działanie na dalekich odległościach tak zdjęcia z 1-10m to tragedia. O portretach można zapomnieć.

    Używam jej do pracy, fotografia przemysłowa oraz produktowa. Niestety jej działanie bardzo mnie męczy i często wracam do 1.8 35DX.

    Moje pytanie jest do Was takie, co robić, jak postępować by albo otrzymać:
    -dobrze skalibrowany obiektyw,
    -nowy obiektyw dobrze działający z moim body

    Boje się, że to wada mojego egzemplarza.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że do serwisu pojechała z body pod które miała być wykalibrowana? Jeżeli tak, to ja bym dzwonił do serwisu z reklamacją, chyba że serwis Ci powiedział, że szkło jest uszkodzone?
    Opisz też dokładniej jaki to problem? Całkowita losowość trafień czy zawsze ostrość za lub przed obiektem?

    Jeżeli losowo, to sprawdź je z innym body, myślę, że znajdziesz dobrą duszę z Krakowa do testów, jeżeli jest jakaś reguła w nietrafianiu i nie chcesz wysyłać do serwisu znajdź kogoś z Krakowa z Dockiem, z pewnością niedużym kosztem pomoże chociaż spróbować skalibrować.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiscie body + lens


    Serwis wyslal raport ze jest skalibrowane szkło.


    Do 5m ostrzenia na 10 zdjec 5 ma FF a 2 BF. Dosc widoczny.

    Kalibracja dockiem po kalibracji nie pomogła.

  4. #4

    Domyślnie

    Szkło na gwarancji? Zadzwoń do serwisu, tam siedzi żywy człowiek, pogadaj na spokojnie o sprawie, miałem podobny przypadek z 35/1.4, przyjęli ponownie bez problemu. Okazało się, że do wymiany był sensor GMR (?), odpowiedzialny za prawidłowe ostrzenie, teraz jest idealnie. Nie może być tak, że tak dobre szkło leży w torbie nieużywane, koniecznie skontaktuj się z serwisem, jestem przekonany, że naprawią i będzie ostro, aż oczy wypali

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 23:42
  2. Nikkor 14-24 po wizycie w serwisie.
    By Hamarama in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:23
  3. D7000 po kalibracji w serwisie - żenada
    By bartiboro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 21:26
  4. D3S po wizycie w serwisie
    By dar_wro in forum Serwis
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 17:31
  5. Pytanie o zakres kalibracji w serwisie Sigmy
    By asche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •