Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jaka lampa

  1. #1

    Domyślnie Jaka lampa

    Witajcie
    Mam dylemat, potrzebuję zewnętrznej lampy błyskowej, najlepiej najtańszej i najlepszej
    Nigdy nie używałem, jestem bardziej przyrodnikiem,
    ale moja córa będzie miała bal na zakończenie szkoły
    i poprosiła mnie o reportaż foto z balu, nigdy tego nie robiłem.
    Więc muszę coś kupić, bardziej jednorazowo, no może kiedyś coś.
    Patrzyłem na Quadralite Stroboss 36 i nie wiem czy się nada.
    Wprawdzie potrzebuję pod canona 200d, ale odpowiedniki można znaleźć w każdym systemie.
    No i szkiełko, jaka ogniskowa będzie najlepsza w pomieszczeniu dla tego typu ujęć.
    Zwracam się z prośbą, jak pisałem, nie miałem z tym do czynienia.
    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ok dobra.
    Wszystko się dowiedziałem od Was.
    Możecie liczyć na mnie.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No ale się wyczekałeś ledwo ponad godzinę, a tematów o lampach i obiektywach do takich zastosowań na forum pełno.

    Lampe kup mocniejszą niż stroboss 36 jeśli to duże pomieszczenia/wysokie, możesz też kupić manualne dwie, postawić gdzieś żeby pomieszczenie rozświetlało, pare chińskich z wyzwalaczami kupisz za 500zł.
    Obiektyw może 35mm może szerzej, nie koniecznie potrzeba f/1.8, zresztą do canona to chyba więcej na forum canona się dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-01-2019 o 22:32

  4. #4

    Domyślnie

    Stroboss 36 obleci, nie będę się rozpisywał: tanio ją kupisz, w razie potrzeby bez dużej straty sprzedaż. Jeżeli to twoja pierwsza lampa to pamiętaj, że najlepsze jest światło odbite. Palnik w stronę sufitu i coś z tego będzie.
    Nie piszesz jaki masz obiektyw do tego, coś jasnego 1.8 by się przydało.
    Kup lampę jak najszybciej, zacznij trenować w domu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na popularnym polskim portalu aukcyjnym masz w tej chwili używane Yongnuo 685 za 270 zł do Canona. I to jest to czego szukasz.
    A7III

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No ale się wyczekałeś ledwo ponad godzinę, a tematów o lampach i obiektywach do takich zastosowań na forum pełno.

    Lampe kup mocniejszą niż stroboss 36 jeśli to duże pomieszczenia/wysokie, możesz też kupić manualne dwie, postawić gdzieś żeby pomieszczenie rozświetlało, pare chińskich z wyzwalaczami kupisz za 500zł.
    Obiektyw może 35mm może szerzej, nie koniecznie potrzeba f/1.8, zresztą do canona to chyba więcej na forum canona się dowiesz.
    Oj dobra, dobra, chciałem z rozmachem
    Pomieszczenie będzie spore, dziewczyny nowoczesne
    Robiłem sarenki, grzyby itp, ale dziewczyn tańczących nigdy,
    właśnie obawiam się tego, ale znowu kasy nie chcę wydawać za dużo na jeden raz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Stroboss 36 obleci, nie będę się rozpisywał: tanio ją kupisz, w razie potrzeby bez dużej straty sprzedaż. Jeżeli to twoja pierwsza lampa to pamiętaj, że najlepsze jest światło odbite. Palnik w stronę sufitu i coś z tego będzie.
    Nie piszesz jaki masz obiektyw do tego, coś jasnego 1.8 by się przydało.
    Kup lampę jak najszybciej, zacznij trenować w domu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na popularnym polskim portalu aukcyjnym masz w tej chwili używane Yongnuo 685 za 270 zł do Canona. I to jest to czego szukasz.
    Krzychu dzięki.
    Jak pisałem jedna imprza, może ze dwie później, żadnych wesel itp
    Myślisz, że Yongnuo 685 za 270 zł do Canona będzie dla mnie bardziej ok niż Stroboss 36 ???
    Jak pisałem w kwestii lamp jestem zielony, aż wstyd się przyznać po tylu latach fotografii.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Myślisz, że Yongnuo 685 za 270 zł do Canona będzie dla mnie bardziej ok niż Stroboss 36 ???
    Przecież ta Stroboss to mała, słaba lampka na dwie baterie, gdzie mocy na sali może wystarczy, ale prędzej nie. Do YN-685 nie ma co porównywać.
    Z tanich chińczyków, które miałem w ręku, mogę zarekomendować też Triopo TR-980, albo nowsze. Całkiem solidna i mocna lampa.

  7. #7

    Domyślnie

    YN-685 to bardzo dobra propozycja dla amatora. Nie jedyna, ale za takie pieniądze nic lepszego nie dostaniesz.
    A7III

Podobne wątki

  1. jaka lampa
    By piotr pr in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 16:57
  2. Lampa Variant 730-2 AF + D100 (ew. jaka lampa?)
    By chewinggum in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:59
  3. jaka lampa do d80 ??
    By Winterfresh in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 10:21
  4. jaka lampa do d70?
    By staryb in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 12:13
  5. Jaka lampa do FM ?
    By Konrad G. in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •