Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Z jednej strony fajnie że użytkownik systemu m4/3 będzie mógł sobie kupić coś tak egzotycznego. Dla mnie jednak to body, oraz zapowiedź 150-400/4.5 to jakieś zanegowanie wszystkich atutów tego systemu i skazana na porażkę próba zawalczenia o zupełnie niedostępny dla matrycy w tym rozmiarze rynek.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta
    M. Dobasowi nie przeszkadza mała matryca i inne wady a z głodu chyba nie przymiera, choć grubasem nie jest
    A propos test i opis Marcina Dobasa:
    http://dobas.art.pl/blog/omd_em1x_test/

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Dobas
    Aparat jest większy niż dotychczasowe E-M1 Mark 2 z zamocowanym gripem. To pierwsza rzecz o której należy wspomnieć jeżeli mówimy o nowym aparacie. Mnie osobiście trochę to martwi i mam nadzieję że nie jest to kierunek który będzie dotyczył wszystkich nowych bezlusterkowców, ale Wygląda jakby historia zatoczyła koło. Lustrzanki które najpierw były w miarę małe Dlaczego puchnąć i rosnąć. Rosły rosły rosły aż w końcu pojawia się znów małe aparaty z rodziny bezlusterkowców. Niestety te nieustająco też rosną i rosną jeśli porównamy rozmiar EM-5 Mark 2 z rozmiarem E-M1 Mark 2 to aparat już jest większy. Jeśli do tego dorzucimy EM-1 x to kolejny aparat z systemu znowu jest znacząco większy niż poprzednik. Dlaczego o tym piszę? Nie dlatego żeby krytykować duży aparat bo są osoby którym to nie przeszkadza, jednak ci którzy wybierają system ze względu na małe rozmiary małą wagę i idealny system do fotografii podróżniczej
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 24-01-2019 o 21:08

  3. #23

    Domyślnie

    iso 1600 i na tej się pożal Boże matrycy wielkości paznokcia już sraczka na niebie...

    https://www.fotopolis.pl/testy/apara...rwsze-wrazenia

    Jedynie stabilizacja klasa. Chętnych na to cudo będzie można policzyć na palcach jednej dłoni i to u drwala po wypadku z piłą łańcuchową.

  4. #24

    Domyślnie



    Ta wycięta z kontekstu część recenzji nie pozbawia aparatu jego zalet w postaci sprzedawalnych fotografii.
    Jako amatorowi wydaje mi się, że gabaryty urządzenia są nośnikiem tego co i tak mamy często przy sobie na wyjeździe. Filtry ND, dodatkowe baterie, często grip. Modułu GPS czy interwałometru też możemy się spodziewać nie w torbie a w aparacie.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2018
    Miasto
    Poręba Wielka
    Posty
    80

    Domyślnie

    Gdzieś musieli zmieścić tą całą elektronikę. Tak na dobrą sprawę, jedyne czy też aż, do czego można się przyczepić, to praca w słabych warunkach oświetleniowych, ale te matrycę tak mają. Autofocus zapowiada się cudownie, filtr ND w puszce i do tego stabilizacja, którą znają Ci, którzy siedzą w Olkach.
    Myślę, że aparat znajdzie swoich nabywców i to całkiem zacne grono.

  6. #26

    Domyślnie

    Chyba nie wygląda to zbyt zachęcająco. Szczególnie w odniesieniu do osób do których (chyba) kierowany jest ten aparat.



    Za to wydaje mi się, że Olympus właśnie pokazał gdzie powinni swój wzrok skierować inni producenci bezlusterkowców. Oczywiście nie chodzi mi o to, że wszystkie bezlustra powinny tak wyglądać, bo to absurd, ale takie A9 II w skórze Oly M1X chyba miałoby więcej sensu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-01-2019 o 09:39

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta


    Znam przynajmniej jednego zawodowca fotografującego Olimpusami.
    M. Dobasowi nie przeszkadza mała matryca i inne wady a z głodu chyba nie przymiera, choć grubasem nie jest
    Ale Dobas tym foci bo to dostaje i jest "ambasadorem". Na te recenzje też bym mocno przez palce patrzył, bo wiadomo jak jest w takich przypadkach. Nie umniejszam oczywiście jego dorobkowi i zdjęciom, no ale akurat test i recenzje wszelkich ambasadorów można wsadzić gdzieś między mitologie a baśnie. Zresztą wymień jeszcze jakichś innych, oprócz niego

    A ten aparat to niezła beka. Jeszcze za jakieś 5-6k mógłby mieć sens dla ludzi siedzących w tym systemie po uszy z wiadrem szkieł (choć nadal nie wiem jaki, po co kupować z przyspawanym gripem jak można do normalnej puchy dokupić grip i mieć wybór duża/mała pucha), ale za 3k$ to jest jedna z bardziej absurdalnych premier od daaawna. Jeszcze ten bullshit ze stabilizacją, takie mydlenie oczu które trzeba serwować, bo nie specjalnie jest się czym pochwalić realnie. Jak robią takiego flagowca to chociaż matryce by nową i wow dali, ale po co


    A jeszcze apropo szkła, komentarz z optycznych, dość zabawny i chyba dość trafny:

    Na optycznych widziałem zabawny komentarz apropo tej puchy i tego nowego szkła, które będzie za ponad rok

    "M.Zuiko Digital ED 150-400mm trafi do sprzedaży w 2020 roku."
    -Zobaczą ile się im sprzeda E-M1X ...czy profesjonaliści się na niego rzucą
    i oszacują ile sztuk M.Zuiko 150-400 mogą sprzedać, a ile będą musieli dać ambasadorom -czy to w ogóle będzie się opłacać.
    Rozsądnie."

  8. #28

    Domyślnie

    Ha ha ha ha.

    Trochę śmieję się przez łzy, bo pomimo urazu do mikro matryc (mniejszych niż APS-C), szkoda gdyby Olympus odpadł z rynku foto.

    Jedyne wytłumaczenie tego szpagatu technologicznego to produkt udający PRO (tak jak ich (fejk)PRO nazewnictwo w szklarni) do którego wzdychają użytkownicy najtańszych puszek z kitowym obiektywem. Jedyne REALNE zastosowanie tego produktu to "podróżnik" który chce mieć "pewność" nieprzemakalności ... tylko że to moim zdaniem ogranicza. Gdybym był tym nieszczęśnikiem który musi żyć ze zdjęć (bo to ciężki kawałek chleba dla większości fotografów), wolałbym mieć 4 aparaty które być może przeciekną ale dadzą świetną jakość w trudnych warunkach oświetleniowych, a nie trudnych warunkach "deszczowych". Naprawdę... trzeba się mocno nagimnastykować żeby komuś wcisnąć ten CRAP.



  9. #29

    Domyślnie

    Ta sama reklama mi się dziś przypomniała
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30

    Domyślnie

    Puszka jak puszka. Będzie można ocenić jak wyjdzie.
    Ja mam bardzo ambiwalentne uczucia po tej premierze. Z jednej stron jestem w stanie sobie wyobrazić potencjalnych zainteresowanych tym korpusem. Z drugiej strony zastanawiam się gdzie zmierza Olympus.
    Nie widzę w tym nic złego że pakują swoją matryckę w korpus rodem z jedynki, bo rozumiem zalety tego rozwiązania. Nie wiem też ile kosztuje R&D takiej puszki i ile muszą tego sprzedać żeby wyjść na swoje, być może wcale nie jest tak jak niektórzy sądzą że ta premiera ich zrujnuje i to będzie koniec Olka jeśli chodzi o rynek foto.
    Matryca. Wygląda że wpakowali tam tę samą (pewnie trochę zmodyfikowaną) matrycę 20Mpx. Powiedzmy sobie szczerze d... nie urywa jeśli chodzi o osiągi. I teraz co mamy drogi "hiperkorpus" z obrazkiem, który ledwo wytrzymuje porównanie z najtańszymi apsc na rynku - trochę słabo to wygląda. Pół biedy jeszcze z punktu widzenia kogoś z zewnątrz ale dla użytkowników systemu to rodzi tylko kolejne wątpliwości.
    Cóż konkurencja dobrze, że jest ale czy to wystarczy........
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Olympus vr-320
    By bogdi64 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 08:57
  2. NEW! Olympus E-5
    By morzon in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 12:12
  3. Olympus SP-570 UZ.
    By AMI in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 10:25
  4. Olympus E-1P ?
    By prz3mo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2007, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •