Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Szanuj ludzi i wysil się do pisania poprawnie, nie mam nawyku wytykać tego ale bez przesady @Franek_

    Piszą coś o pro i że do sportu, a jakie jasne tele on mają żeby tam używać, trzeba by jakieś od biedy 70-200 założyc żeby przy tym mnożniku miało sens.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    mała matryca to i mnożnik ogniskowej długi
    To jest właśnie największa wada tego sprzętu. Mała matryca przełoży się na:
    -Fatalną jakość obrazu na wyższym ISO.
    -Fatalne odcięcie od tła.
    -Bardzo ograniczone do zerowych możliwości cropowania w postprocesie.

    W przypadku fotografowania większości dyscyplin sportowym istotne jest to, żeby pokryć jak największy fragment boiska, a w szczególności te najbardziej newralgiczne punkty. Zresztą rozpatrując to na na przykładach:
    Zestaw A.) FF+ 400 2.8
    Umożliwia pokrycie ogniskowych w zakresie 400mm-800/1000mm. Z nowych puszek FF z supertele można w takich typowych dla sportu warunkach(ISO 3200 przy f/2.8 i 1/1600s) wycropować w akceptowalnej jakości mniej więcej 1/4 kadru, z D850 nawet trochę więcej.

    Zestaw B.) m4/3 + 200 2.8(ekwiwalent 400)
    Umożliwia pokrycie ogniskowych w zakresie 400-500/550mm i to w znacznie gorszej jakości i ze znacznie gorszym odcięciem od tła niż FF.

    Zestaw C.) m4/3 + 400 2.8(ekwalent 800)
    Umożliwia pokrycie ogniskowych w zakresie 800-1000mm w jakości porównywalnej z FF w podanym zakresie, ale tracimy cały zakres 400-800mm, który na FF jest obsłużony w bardzo dobrej jakości.

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    megapikseli w uj, więc spokojnie można cropować
    No właśnie nie do końca, bo do tego co napisałem powyżej dochodzi jeszcze brak sensownych obiektywów w Olympusie. Jedyne co mogłoby się nadawać do fotografowania sportu to 40-150 2.8, który optycznie szału nie robi.

    Pozostałe bajery nie mają znaczenia. Nawet gdyby ten AF był w 100% nieomylny, to z takiego zestawu przyniesie się dużo, dużo gorszy materiał niż z FF z dobrym obiektywem.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Sam fakt tego, że Olympus reklamuje ten sprzęt jako sprzęt dla profesjonalnych fotografów sportowych świadczy tylko o tym, że ktoś wysoko postawiony w tej firmie jest albo upośledzony albo chory psychicznie... albo jedno i drugie jednocześnie.
    Puszka wazaca okolo 1 kg w m.4/3 to troche przesada.
    Czy nie lepiej w takim ukladzie uderzyc w Sony i FF ?
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  4. #14

    Domyślnie

    może lepiej, ale mimo tego trochę wstyd

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    może lepiej, ale mimo tego trochę wstyd
    Dobrze, że nie jadłem zupy
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Mały ptaszek, duża klatka. Ciekawe. O ile wg mnie u4/3 jest fajne jako małe i poręczne, to ten jest zaprzeczeniem. Dla profesjonalistów to znów ćwierć sensora ma. Ale stabilizacja Olka z 7,5 EV, ciekawe.
    Te 7,5 to się okazuje że z obiektywem 12-100 f4 pro is. Gdyby pucha sama w sobie miała te 7,5 EV mogłaby się jakoś bronić a tak Olympus wystawił się na rzeź tą premierą bo nic jej nie broni tak naprawdę.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko zrewiduje rynek, po sprzedaży widać że mają dobrze w olympusie i mogą zaszaleć takim aparatem żeby pokazać na co ich stać i wielkość matrycy tu nie jest tak istotna, inna sprawa że te baju baju marketingowe to raczej robienie z ludzi idiotów, a nie opieranie się na faktach.

  8. #18
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    ..... Gdyby pucha sama w sobie miała te 7,5 EV mogłaby się jakoś bronić a tak Olympus wystawił się na rzeź tą premierą bo nic jej nie broni tak naprawdę.
    Cena sie broni... przed zakupem

    https://www.wexphotovideo.com/olympu...-body-1687525/

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wszystko zrewiduje rynek, po sprzedaży widać że mają dobrze w olympusie i mogą zaszaleć takim aparatem żeby pokazać na co ich sta.
    Od księgowego to wiesz...
    Milosnik negatywow.

  10. #20

    Domyślnie



    Znam przynajmniej jednego zawodowca fotografującego Olimpusami.
    M. Dobasowi nie przeszkadza mała matryca i inne wady a z głodu chyba nie przymiera, choć grubasem nie jest

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Olympus vr-320
    By bogdi64 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 08:57
  2. NEW! Olympus E-5
    By morzon in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 12:12
  3. Olympus SP-570 UZ.
    By AMI in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 10:25
  4. Olympus E-1P ?
    By prz3mo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2007, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •