Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dylemat statywowy

    Witajcie.
    Mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i coś w tym jest.
    Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad kupnem nowego statywu do walizki, plecaka, generalnie na wyjazdy, więc musi być lekki i mały po złożeniu.
    Jakiś czas temu kupiłem w tym celu Sirui T-005X. Z D7200 i N17-55 lub N24-120 dawał rade przy ekspozycjach 11 sekundowych z filtrem ND3.0. Takie były warunki, że dłużej się nie dało.
    Ale był mały wiatr i kilkuminutowych ekspozycji chyba bym nie ryzykował z dbałości o ostrość.
    Mam także Fotopro MGA-584 z głowica 52Q. Waga ok 1,7kg, obciążenie deklarowane 8kg i wymiary transportowe chyba 43cm jak pamiętam.
    Jednakże przymierzam się do Nikkora 70-200, więc ten Sirui odpada. Nie wiem czy da radę ta głowica z Fotopro, bo nie miałem okazji zapinać takiego zestawu.

    Może się wypowiedzą użytkownicy N70-200, bo D750 z takim szkiełkiem mocuje się za płetwę obiektywu, co zmienia środek ciężkości, ale na ile to pomaga i jak jest taki układ wyważony nie wiem.
    Szukałem jakiegoś carbona i biorę pod uwagę Sirui T-2205X + głowica K-20X. Waga będzie taka sama jak Fotopro, wymiary transportowe na korzyść Sirui, więc pytanie o głowicę, czy da radę.
    Deklarowane 12kg, więc niby lepiej niż 52Q z Fotopro.
    Co o tym sądzicie. A może jest lepsze rozwiązanie, tzn. lżejsze i mniejsze z zachowaniem odpowiednich parametrów wytrzymałościowych i wysokości ok 150cm.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 24-01-2019 o 08:28

  2. #2

    Domyślnie

    Kup to 70-200 i sam sprawdź, czy to co masz trzyma zestaw. Co ewentualnie jest słabym punktem, statyw czy głowica. Chyba tak będzie prościej niż kupować kolejny statyw w oparciu o opinie z netu.

  3. #3

    Domyślnie

    W ciągu kilku dni będę miał możliwość przetestowania tego zestawu z moim Fotopro, bo pożyczę od kolegi obiektyw, ale bardziej liczyłem na doświadczenia kolegów z forum. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą głowicą Sirui.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    W ciągu kilku dni będę miał możliwość przetestowania tego zestawu z moim Fotopro, bo pożyczę od kolegi obiektyw, ale bardziej liczyłem na doświadczenia kolegów z forum. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą głowicą Sirui.
    @Krzysztofh, jak wypadły testy Fotopro?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 18-06-2019 o 22:21

  5. #5

    Domyślnie

    Testy na pożyczonym N70-200 na Fotopro MGA-584 i kombinowanym mocowaniu na szynie arca swiss przez dodatkową szynę wypadły lepiej niż się spodziewałem. Zestaw D750 + N70-200/2.8 jest bardzo dobrze wyważony. Później z tym zestawem i już zakupioną stopką arca swiss Genesisa dedykowaną do tego Nikkora pojawiłem się w cyfrowe.pl aby sprawdzić planowany zakup Sirui T-2205X + głowica K-20X. Statyw podobny, ale głowica dużo lepsza, więc statyw trafił do mojej kolekcji. Po jakimś czasie dokupiłem N70-200/2.8 i teraz mam komplet. Wspomniany zestaw zachowuje się tak stabilnie, że nawet przy lekko poluzowanej głowicy stabilnie siedzi bez tendencji do opadania. Jasne, że przy konkretnej ekspozycji trzeba głowicę lepiej zakontrować, ale to świadczy o dobrym wyważeniu zestawu. Dobrą robotę robi też sama stopka, która doskonale pasuje do mocowania obiektywu.

  6. #6
    Lu
    Gość

    Domyślnie

    Dodam tylko ze Sigma 50-100 1,8 na tej głowicy żadnych problemów nie sprawia. Podpinam również czasami Tamrona 150-600 i też daje radę, choć lepiej spisuje się gdy do puszki D7100 jest podpięty grip

Podobne wątki

  1. Uchwyt statywowy, nosić?
    By emilcabaj86 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 18:52
  2. Sigma 70-200 f/2,8 czy można odmontować łącznik statywowy?
    By mydlo93 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 19:06
  3. Uchwyt statywowy do lamp błyskowych i parasolki.
    By TOP67 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 17:49
  4. [ Portret ] dylemat
    By andrzej_laskowski in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •