Close

Strona 6 z 27 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 265
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To porównywanie często kończy się dziwnie bo co można do takich maleństw jak 2.8/24 2.8/35 czy nowe 1.8/45 porównać jeśli konkurencja nie ma nic tak malutkiego i lekkiego ?
    Dla mnie Samyang odwalił kawał dobrej roboty dla systemu Sony, podobnie jak zoomy Tamrona, Nikon i Canon to przyszłość w tej kwestii ale znając ich podejście do 3rd obiektywów to będą mocno utrudniać życie.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Nie, to nie tak, że kto chce to zrozumie. Zasugerowałeś dobitnie, że SY to mało ostre, wolne szkła. A to już dawno jest nieprawda. Tyle.
    Dokładnie. Miejsca na interpretację zero. Napisane jest albo ostro i szybko albo Samyang. Gdyby to jeszcze była czyjaś opinia z użytkowania, ale tu mamy tylko i wyłącznie radosną twórczość. I piszę o tym dlatego, że dla tych dla których opcja obiektywów Canona, Nikona czy Sony jest po prostu za droga właśnie Samyang jest obecnie chyba najlepszy w kategorii cena/jakość. A dodatkowo robi także obiektywy bardziej niszowe, których zazwyczaj nie ma u innych. I nie ukrywajmy, pro i bogacze raczej nie sięgną po chińskie przelotki dlatego też brak kompatybilności techarta z tanimi obiektywami np od Samyanga trochę jednak zaweża funkcjonalność tego rozwiązania. Nawet na tym forum gdy pierwszy raz pojawiły się informacje o tym adapterze to kilka osób cieszyło się właśnie z tego, że podepną sobie tanie naleśniki od Samy. Przy okazji wcale nie twierdzę, że sprawa jest przesądzona. Możliwe, że w przyszłości z nowym softem dopiszą też obsługę Koreańczyków.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-06-2019 o 13:12

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To dla mnie oczywistość. To bagnet szklarni EF. ale ja się zastanawiam czy sie nie uda zrobic przelotki do szkieł R!
    Z tego co słyszałem nieoficjalnie to Canon mocno nakombinował z elektroniką w tych nowych szkłach i podejrzewam, że będzie to (pomijając kwestie mechaniczne) od bardzo trudne do niemożliwe.
    Poza tym po co? W innym wątku napisałeś, że ogólnie mówiąc szkła Canona to starocie i technologiczna qpa - więc po co coś takiego podpinać - ja się pytam ?
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #54

    Domyślnie

    Zrobienie przelotki Sony - Nikon też wyglądało na nie do zrobienia. W tej chwili skłaniam się ku temu, że zrobienie przelotki Canon R - Nikon Z też jest możliwe, ale pozostają dwie kwestie o których wspomniałeś. Po co (bo możliwe, że Jacek jednak nie ma racji i jakieś tam szkła Canona jednak są choćby znośne ) i jak to będzie działać? Bo jednak możliwe jest, że będzie to działać przeciętnie lub słabo.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zrobienie przelotki Sony - Nikon też wyglądało na nie do zrobienia. W tej chwili skłaniam się ku temu, że zrobienie przelotki Canon R - Nikon Z też jest możliwe, ale pozostają dwie kwestie o których wspomniałeś. Po co (bo możliwe, że Jacek jednak nie ma racji i jakieś tam szkła Canona jednak są choćby znośne ) i jak to będzie działać? Bo jednak możliwe jest, że będzie to działać przeciętnie lub słabo.
    Tak jak pisałem kwestie mechaniczne może są do ogarnięcia - może - podkreślam, bo 4 mm to nie jest jakoś wiele miejsca. Natomiast Canon w mocowaniu RF zmienił nie tylko odległość od matrycy i może się okazać, że kwestie komunikacji będą trudniejsze do przeskoczenia niż w dotychczasowych szkłach (a i to jak wiemy nie jest idealne)...
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Nie, to nie tak, że kto chce to zrozumie. Zasugerowałeś dobitnie, że SY to mało ostre, wolne szkła. A to już dawno jest nieprawda. Tyle.
    I to podtrzymuję, bo to fakty. Przy czym generalizowałem, ale umówmy się, że 3 szybkie szkła nie mogą zmieniac oceny całości. Zobacz ile produktów ma Samyang. Ja juz pomine fakt, że większość to szkła manualne, czyli o prędkosci nie ma mowy.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Poza tym po co? W innym wątku napisałeś, że ogólnie mówiąc szkła Canona to starocie i technologiczna qpa - więc po co coś takiego podpinać - ja się pytam ?
    No i zaraz będą mi wsadzane w usta nadinterpretacje tego co napisałem.
    Ja napisałem (ogólnie) o szkłach EF (i wymieniłem też świetne EF - 70-200/2.8, supertele itd), napisałem też że szkła R i Z to nowe konstrukcje i są zapewne co najmniej dobre.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I to podtrzymuję, bo to fakty. Przy czym generalizowałem, ale umówmy się, że 3 szybkie szkła nie mogą zmieniac oceny całości. Zobacz ile produktów ma Samyang. Ja juz pomine fakt, że większość to szkła manualne, czyli o prędkosci nie ma mowy...
    Ale rzeczy zaczynasz wypisywać. Rozmowa toczy się na temat przejściówki z przenoszeniem AFu z obiektywów Sony więc o czym Ty piszesz? Szkieł Samy z AFem i z bagnetem E jest 6 lub 7 i w przeważającej ilości są one szybkie, pracują nawet lepiej niż Sigmy. Poza tym gdyby przyjąć tą Twoją komiczną linię obrony to ile szkieł manualnych ma Nikon? Czy to oznacza, że można powiedzieć, że Nikony mają słaby i wolny AF? Nie róbmy kurtyzany z logiki.

  8. #58

    Domyślnie

    Przelotkę z Soniaka zamówiłem w preorderze, zobaczymy jak to się będzie miało do FTZ. Dla mnie dużym plusem jest wielkość, podpięcie 85 1.4 z FTZ a 1.4 GM z tym ich adapterem to już dosyć duża różnica wielkościowa

  9. #59

    Domyślnie

    Doszła przedwczoraj



    Różnica dosyć zauważalna. Podpiąłem tylko 50 1.8 FE i ostrzyl bardzo dobrze i celnie.

  10. #60

    Domyślnie

    To ciekawe, bo na aparatach Sony ten obiektyw ostrzy słabo i niecelnie

Strona 6 z 27 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adaptery a obiektywy
    By lukas92 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 08:47
  2. nikon v1..adaptery
    By janisjanis in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 16:12
  3. Wypozyczanie optyki (dla NIKON-a)
    By Filter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:34
  4. Wybór optyki makro, Nikon.
    By Rubid in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 14:52
  5. Adaptery, a mieszek...
    By Dark in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •