Close

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 265
  1. #251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Coś ty się uparł na ten adapter? On nie ma robić za pierścień macro. Chcesz macro (ze skalą odwzorowania powyżej 1:1) z AF-S 105 micro to bierzesz bezlustro, FTZ i pierścienie macro (polecam Kenko), sprzedawanych najczęściej w zestawie 3 szt - od wąskiego po szeroki + możliwość składania kilku pierścieni.
    Tak przy okazji to Kenko robi też pierścienie na mocowaniu Nikon Z (są droższe), czyli można zrobić body+Kenko+FTZ+obiektyw.
    W każdej z tych opcji ma sie AF choć oczywiście często się przy macro AF wyłącza. Ale nie zawsze.
    hmm... nie rozumiem. Chciałem dopytać o adapter. Podałem obiektyw dla przykładu. Uzyskałem odpowiedź, choć też zwróciłem uwagę, że tam nieco się mylisz, co do konstrukcji. Luzik, każdemu się zgadza. Wyszedl offtop o wpływie pierścieni pośrednich, który też w miarę zgodnie zażegnaliśmy. Ale fakt, że adapter będący tematem dyskusji pozwala na skrócenie minimalnej odległości ustawiania ostrości, tylko tyle napomknąłem. Na co ja się upieram? Nigdzie nie napisałem, że chcę go używać jako pierścienia pośredniego, ani że uważam, iż działa w ten sposób. Zresztą pierścienie mam, o czym też już pisałem w tym wątku. Skończmy ten ciąg nieporozumień.

  2. #252

    Domyślnie

    Adapter Canon EF -> Nikon Z, z kieszonką na filtry:
    https://meikeglobal.com/collections/...t-adapter-ef-z

    Jest też na Sony, jakby co.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Adapter Canon EF -> Nikon Z, z kieszonką na filtry:
    https://meikeglobal.com/collections/...t-adapter-ef-z
    Jest też cena tego czegoś, żenada to mało...

  4. #254

    Domyślnie

    Adapter + VND + clear kosztuje 900 zeta, co jest pi x oko normalną ceną. Tylko że link automatycznie pokazuje adapter + 13 filtrów i pojemniki na nie, stąd te 5k. A to już powalona cena.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 14-02-2023 o 23:53
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #255

    Domyślnie

    Dodatek na filtry owszem fajny,ale pierwsza rzecz ,jak będzie się w ogóle sprawował ze szkłami obcej firmy i jego AFem a szczególnie AFC, bo to chyba najwieksza zaleta bezluster. Moje doświadczenia mówia mi,że w dzisiejszych czasach to jak chce Nikona to szkła do niego pod jego mocowanie trzeba kupować by sie nie irytować. Miałem na próbach Techarta z ef na Z i mocno różnie to bywało. Ten myk z adapterami najlepiej wykorzystał Sony,kiedy była bieda co podpiąć,to adapter Sigmy na szkła Canona zachęcał do wejścia w S.. ale w dzisiejszych czasach to coraz większy margines mi sie wydaje. Może ma ktoś to lepiej obadane i istnieje taki na rynku to podpowie.

  6. #256

    Domyślnie

    ja kilkukrotnie w rożnych odstępach czasu czytałem opinie nt. ETZ, bo mnie akurat mocno interesuje możliwość używania optyki FE i właśnie jest różnie - ogólnie zauważam trend, że jest coraz lepiej, kolejne wersje softu poprawiają współpracę z kolejnymi szkłami i wydaje się to działać (użytkownicy raczej piszą o AF-C i eye-AF). Piszę oczywiście na podstawie doświadczeń innych użytkowników, ja ciągle nie mam odwagi wyłożenia 1000zł na adapter + zakup obiektywu z obcego systemu, żeby się nie sprawdziło biadolenie trolli: "a nikon zmieni coś w oprogramowaniu i cały ten twój adapter szlag trafi, przecież możesz używać natywnych szkieł za X monet", X nie bez powodu jest duży. Na stronie Kena Rockwella z kolei było chyba, że EF na Z działa bardzo dobrze, niestety nie pamiętam o której konkretnie przelotce pisał

  7. #257
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to candar używa kilku systemów body i optyki, ma różne przelotki i chwalił. Tylko jakie to były konkretne to juz nie pamiętam. Miał m.in z obiektywów Canona EF na body Sony i .. obiektywy z Sony na Nikonie Z? Jak by złożył te dwa to by miał z Canona na Nikona, to by byo wyzwanie Przywołam go: @candar niech sam powie, możliwe że cos pokręciłem.
    Ja mam kilka przelotek, ale tylko FTZ czyli nikonowska, Nikkory F smigają, Sigma ART 85 na nim mi działa świetnie, Tamron 24-70/2.8 wersja pierwsza co najistotniejsze też działa, choć go nie używam, bo mam kita 24-70/4 Z.
    Pozostałe przelotki mam manualne (m42, Hasselblad), więc się nie liczą. Fajna jest przelotka T-S, z F na Z, baaardzo dziwna, bo jest też przelotką .. z Canon EF na Nikon Z, więc mam takie 2 w 1.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z tego co kojarzę to candar używa kilku systemów body i optyki, ma różne przelotki i chwalił. Tylko jakie to były konkretne to juz nie pamiętam. Miał m.in z obiektywów Canona EF na body Sony i .. obiektywy z Sony na Nikonie Z? Jak by złożył te dwa to by miał z Canona na Nikona, to by byo wyzwanie Przywołam go: @candar niech sam powie, możliwe że cos pokręciłem.
    Ja mam kilka przelotek, ale tylko FTZ czyli nikonowska, Nikkory F smigają, Sigma ART 85 na nim mi działa świetnie, Tamron 24-70/2.8 wersja pierwsza co najistotniejsze też działa, choć go nie używam, bo mam kita 24-70/4 Z.
    Pozostałe przelotki mam manualne (m42, Hasselblad), więc się nie liczą. Fajna jest przelotka T-S, z F na Z, baaardzo dziwna, bo jest też przelotką .. z Canon EF na Nikon Z, więc mam takie 2 w 1.
    Dzięki za wywołanie do tablicy

    Opis co i jak dałem tutaj: https://www.canon-board.info/threads...=1#post1417384

    oraz tutaj:
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1416105

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cvy9Lpq.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	496,4 KB
ID:	70701
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qwtiKLh.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	110,9 KB
ID:	70702

    Generalnie używam adapter Techart TZE-01 , aby podpinać swoje szkła Sony pod Nikona Z6, ale na dzień obecny wolałbym kupić najnowszy Megadap ETZ21 , który praktycznie ma to samo, ale jest szybszy i pewniejszy (podobno, bo nie miałem go w rękach) i rzekomo nie ma różnicy w porównaniu do natywnej optyki Nikona.

    O różnicach dotyczących pracy z tym z adapterem dużo powiedziano poniżej, ale do moich zastosowań (fotografia portretowa) spełnia on z nawiązką moje wymagania

    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  9. #259
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Kolejny adapter, z Sony na Nikon Z. https://www.optyczne.pl/19068-news-M...ETZ21_Pro.html
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #260

    Domyślnie

    21Pro? To która to już wersja?
    I co z poprzednimi było nie tak?

    PS. To ciekawie wygląda:
    usunięto z adaptera styki wykorzystywane w poprzedniej wersji do aktualizacji oprogramowania; teraz nowy firmware wgrywa się za pośrednictwem body Nikona,
    zapewniono przeniesienie w ramach danych EXIF także nazwy producenta i modelu obiektywu,
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 31-07-2023 o 12:48
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adaptery a obiektywy
    By lukas92 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 08:47
  2. nikon v1..adaptery
    By janisjanis in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 16:12
  3. Wypozyczanie optyki (dla NIKON-a)
    By Filter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:34
  4. Wybór optyki makro, Nikon.
    By Rubid in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 14:52
  5. Adaptery, a mieszek...
    By Dark in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •