Close

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 265
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ..Teraz każdy Nikoniarz i Canonier ma opcję bezlusterkową w swoim obozie więc nie musi migrować. ..
    Nie rozpatrujmy tego w kategorii musi, ale w kategorii chce. Motywacje sa najrózniejsze. Sentyment do dawniej posiadanej marki. Bo np ktoś odszedł pre lat temu z nikona dla filmowania w C lub S. No i teraz ma L-ki. Albo dajmy na to stabilizacja matrycy jaką ma Nikon Z.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-01-2019 o 15:41
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie musi i tym bardziej nie chce. Lepiej? Piszesz o jakimś promilu, bo oczywiście różne są okoliczności. W zdecydowanej większości nie ma powodu by się przesiadać, tym bardziej ze starymi zabawkami skoro i tak najlepiej zadziałają one na sprzęcie z tym samym logo.

  3. #23

    Domyślnie

    No i jest jeszcze taka grupa, na forum zwana "ortodoksyjną", która zawsze będzie kombinowała, jak tu podpiąć jakiś stary zdezelowany obiektyw z powiększalnika, czy z mikroskopu, albo inny wynalazek wymontowany z lornetki i klejony na plastelinę. To jest oczywiście margines, ale dość głośny i agresywny.
    Jacek

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    cz4rnuch, wiesz, na takiej zasadzie to nie ma co się na razie przesiadać z lustrzanki na bezlustro, bo sie nie będzie używało natywnego szkła.
    Osoby, które się jednak przesiądą na razie będą więc używały szkieł na przejściówce i nie jest to promil, a spory procent. Jeśli ma się lustrzankowe szkła to najważniejsze jest żeby dobrze działały, mniejsza o producenta.
    Przez minimum najbliższe pare lat pewna grupa fotografów mocno musi patrzeć na to co sie daje (oprócz szkieł natywnych) podpiąć do Canon R i Nikon Z.
    Nie patrz z punktu widzenia streetowca czy podróżnika czy krajobrazowca. Mowa o sytuacjach gdzie są duże szkła i potrzebny jest AF.

    JK - no toś przygadał koledze.
    Ja mówie o przypinaniu np 85/1.2 L Są osoby, które zmieniały system ze względu na ten obiektyw. Znam takie osoby osobiscie, kiedyś kondziu sie tu udzielał. I bynajmniej nie był on wyjątkiem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-01-2019 o 16:07
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No i jest jeszcze taka grupa, na forum zwana "ortodoksyjną", która zawsze będzie kombinowała, jak tu podpiąć jakiś stary zdezelowany obiektyw z powiększalnika, czy z mikroskopu, albo inny wynalazek wymontowany z lornetki i klejony na plastelinę. To jest oczywiście margines, ale dość głośny i agresywny.
    No, ale z tym nie ma problemu w żadnym systemie. Strucle da się podpiąć i używać praktycznie z każdym bezlustrem. A z moich obserwacji wynika jednak coś zupełnie innego. To spokojni ludzie, którzy się nie spinają, bo aparat jest im potrzebny właśnie tylko po to by robił za dupkę do jakiegoś klasyka lub dziwadła.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Przez minimum najbliższe pare lat pewna grupa fotografów mocno musi patrzeć na to co sie daje (oprócz szkieł natywnych) podpiąć do Canon R i Nikon Z...
    Przecież napisałem, że przyznasz mi rację dopiero za kilka lat

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    To zgoda. Za pare lat to już będę ślepy i przestanie mnie to obchodzić (a tak serio - oczy mi siadają, zaczynam czasami nosić okulary).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No i jest jeszcze taka grupa, na forum zwana "ortodoksyjną", która zawsze będzie kombinowała, jak tu podpiąć jakiś stary zdezelowany obiektyw z powiększalnika, czy z mikroskopu, albo inny wynalazek wymontowany z lornetki i klejony na plastelinę. To jest oczywiście margines, ale dość głośny i agresywny.
    To nie tak. Tego rodzaju obiektywy wykorzystywane są w ekstremalnych powiększeniach: http://extreme-macro.co.uk/extreme-macro-lenses/
    I nie ma to nic wspólnego z agresywnością.

  8. #28

    Domyślnie

    Jak nie tak? Jak tak. Napisz im w tym wątku, że to jest stary złom, że rozdzielczość żadna, że ...... , to cię zaraz zakrzyczą. Wiem co mówię, bo kilka lat temu zamieściłem tam zdjęcie z autentycznego denka od butelki - tak dla żartu. I się zaczęło.

    A w tych powiększeniach wcale nie trzeba stosować tego całego złomu. Mam taki zestaw do ponad 5:1 zbudowany z dwóch współczesnych obiektywów Nikona. Działa i problemu nie ma.
    Z Z7 też działa.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 22-01-2019 o 16:58
    Jacek

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jak nie tak? Jak tak. Napisz im w tym wątku, że to jest stary złom, że rozdzielczość żadna, że ...... , to cię zaraz zakrzyczą...
    Jeśli ktoś wchodzi do wątku tylko po to by coś takiego napisać to trzeba się poważnie zastanowić kto tu jest agresywny

  10. #30

    Domyślnie

    Ale są też nowy użytkownicy, a taki jak usłyszy - do Nikona Z można podpiąć dowolne szkło trzech największych systemów (zakładamy że AF i przysłona działają) to taki ktoś nawet jeżeli nie wyjdzie poza kitowy obiektyw, w głowie będzie miał "ale mogę"
    Przecież teraz też sporo osób kupuje Nikony/Canony - bo widzą "jedynki" w telewizji na meczach z podpiętymi 400/2.8, a przecież mało kto z nich w przyszłości kupi jakikolwiek dodatkowy obiektyw, prędzej wymieni cały aparat na nowy.

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adaptery a obiektywy
    By lukas92 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 08:47
  2. nikon v1..adaptery
    By janisjanis in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 16:12
  3. Wypozyczanie optyki (dla NIKON-a)
    By Filter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 23:34
  4. Wybór optyki makro, Nikon.
    By Rubid in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 14:52
  5. Adaptery, a mieszek...
    By Dark in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-12-2005, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •