Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jaka zewnętrza lampa do Nikon D3100

    Witam serdecznie, szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc.

    Kupiłem stół do zdjęć i Nikon D3100. W celach hobbystycznych, stąd też tańszy model. Szukam lampy zewnętrznej, gdzieś na YouTube widziałem jak użytkownik miał bezprzewodową lampę i albo radiowo albo błyskiem wyzwalał drugą lampę co podświetlało stół od dołu.

    W D3100 zdążyłem wyczytać, że nie ma sterowania radiem. Tamten użytkownik miał albo D300 albo D90.

    Czy ktoś z was miał lub ma D3100 i w jakiś sposób steruje lampą zewnętrzną? Może przez błysk lampy wbudowanej w aparat ?

    Jeżeli jest taka możliwość to szukając lampy na co mam zwrócić uwagę? Jakaś konkretna opcja ?

    Z góry dziękuję i życzę miłego weekendu.

  2. #2

    Domyślnie

    No, jak w tym dziale szukałeś, to się nie dziwię, że nic nie ma.
    Popatrz tu:
    https://forum.nikoniarze.pl/forums/70-Lampy-błyskowe

    Powodzenia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wyzwalacze radiowe jakieś najtańsze PT-04, nadajnik na aparat i odbiornik do lampy, reszta lamp będzie wyzwalała się błyskiem.

  4. #4

    Domyślnie

    Do Twoich zastosowań każda lampa z fotocelą. Wyzwalana błyskiem lampy wbudowanej.
    Np.: Yongnuo YN-560III lub Yongnuo YN-560 IV lub każda inna z fotocelą.

  5. #5

    Domyślnie

    Na początek można nawet zacząć od zwykłej żarówki błyskowej na gwint E27 z wbudowaną fotocelą?
    Taka żarówka kosztuje 65 zł na allegro. Można ją wkręcić zamiast zwykłej żarówki do lampki nocnej.

  6. #6

    Domyślnie

    Akurat dzis wywalilo na FB na gieldzie: https://allegro.pl/oferta/lampa-blys...OtrSzp8Yj4ARc4
    Nie moje jakby co, wiec ostroznie
    W sumie sam mam triopo 982 II, ale to powyzsze to sam nie wiem, ktory to jest gen etc. HSS czyli CLS i tak cie nie obchodzi, wyzwala sie jedynie blyskiem z wbudowanej w manualnym albo jakies radyjka ale tutaj nie jestem w temacie. (TTL dziala)

  7. #7

    Domyślnie

    @bomkallo trudno zrozumieć o co Ci chodzi w tej wypowiedzi. Wygląda, że napisane po polsku a zrozumieć nie można.

  8. #8

    Domyślnie

    Bo to napisane językiem dla osób siedzących w temacie lamp
    Na początek byle jaka lampa wyzwalana foto celą (reaguje na błysk z aparatu).
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Fotografując aparatem D3100 i wyzwalając zewnętrzną lampę lampą wbudowaną zawsze będziesz miał na zdjęciu światło z lampy wbudowanej (które nie zawsze jest pożądane, a wręcz często jest niepożądane na zdjęciu). Aby wyzwolić zewnętrzną lampę umieszczoną gdzieś - nie na sankach, mając D3100 doradzałbym kabel synchronizacyjny odpowiedniej długości (przenosi TTL) lub wyzwalacz radiowy, tylko nie najtańszy, bo takie lubią zawodzić, lecz coś ze średniej półki. Tylko drogie wyzwalacze radiowe przenoszą TTL. TTL może się przydać, albo i nie. Jeżeli masz czas na ręcznie ustawianie, to TTL jest zbędny.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zdalnie wyzwalam lampę takim czymś i działa bezproblemowo.
    https://yongnuo.com.pl/?p=487
    Oczywiście lampa ustawiona na manual.
    Te wyzwalacze nie przenoszą TTL.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3100 i lampa z Auto FP
    By bllade in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 16:36
  2. D3100 jaka lampa na początek?
    By josem32 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 22:26
  3. nikon d3100 lampa błyskowa
    By ekozlowska in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 12:03
  4. Lampa do Nikon D3100
    By dirttrack in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 17:54
  5. lampa zewnetrza do elinchroma
    By jopektomasz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •