Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 87 z 87

Wątek: Cash Back Fuji

  1. #81

    Domyślnie

    2800 zł to i tak będzie więcej, niż w lipcu
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    2800 zł to i tak będzie więcej, niż w lipcu
    a w lipcu nie bylo 2999 ? zresztą to był jednorazowy strzał i nie ma co porównywac do tego. Spokojnie, ida nowe modele to i "stare" potanieją
    Zresztą nie będą chyba mogli długo trzmac takiej ceny. Kiedy FF na przyklad z6 kosztował ponad dyche to taki t3 mogl kosztowac połowę,a xt30 ponad 4 tysie, ale kiedy z6 mozna kupić już za chyba 6 tys z hakiem to apsc w ceniie 5500 będzie ciezko, tym samy i niższe modele muszą taniec. Ja sam wolałbym apsc za 4 tysie niż ff za 10 czy 12 tysi ale kiedy bede mial dac za apsc 5 koła a za 6 będzie ff to się nie bede zastanawial i nawet tę wagę zaakceptuje
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 22-11-2019 o 23:08

  3. #83

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 3099 zł, a w cenie była torba PD warta 399 zł. W innych sklepach były niższe ceny, ale nie było "gratisów". W oficjalnym sklepie była rozszerzona gwarancja w cenie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja zapłaciłem 3099 zł, a w cenie była torba PD warta 399 zł. W innych sklepach były niższe ceny, ale nie było "gratisów". W oficjalnym sklepie była rozszerzona gwarancja w cenie.
    Na optycznych jest test xt30 i dosc ciekawa informacja że wzmocnienie sygnalu występuje przy konkretnych wartościach iSO przez co dynamika jest słabsza w tych wartościach szczególnie. Zastanawiam sie czy to wlasnie to nie ma wplywy na to ze tryby DR wychodza moim zdaniem sabiej niz niedoswietlanie i wyciąganie z cieni gdyz tryb dr potrzebuje większego ISO a najgorszy wynik matryca osiaga przyISO 800 a takie chyba jest w trybie dr400 ? Nie wiem czy dobrze to zrozuialem. Rzuc okiem i tam.

  5. #85

    Domyślnie

    Przeczytałem cały ten test i niczego takiego tam nie znalazłem.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przeczytałem cały ten test i niczego takiego tam nie znalazłem.
    Mówię o tym fragmencie (no chyba że go źle zrozumiałem)

    "Wynik ten jest całkiem wysoki. Widać też, że punkt wzmocnienia jednostkowego wypada dla czułości 238 (czyli nieco powyżej nastawy ISO 800). Przekroczenie tego progu powoduje, że za jakość obrazu odpowiadają już tylko i wyłącznie algorytmy cyfrowej obróbki sygnału, a nie tor analogowy matrycy. W związku z czym nie ma żadnego zysku ze stosowania takiej obróbki w aparacie i dokładnie te same efekty uzyskamy niedoświetlając zdjęcie, a następnie korygując ekspozycję w komputerze. "

    Na takich technikaliach się nie znam więc może coś źle interpretuje. Może jakoś to rozjaśnisz

  7. #87

    Domyślnie

    Te ostatnie matryce Sony, włącznie z tymi z A6xxx i X-T2/T-20/Pro2, są w technologii dual gain, czyli mają tak naprawdę dwie natywne czułości: najniższą ISO 100 dla Sony i ISO 160/200 dla Fuji oraz drugą ISO 800 w przypadku Fuji lub ISO 400 w przypadku Sony (zależy, jak to sobie dany producent wyskalował). Daje to tyle, że DR po przekroczeniu tego progu maleje nieco wolniej, niż gdyby sygnał był wzmacniany od najniższego ISO.

    Ale co Opaczni mieli na myśli pisząc, że nie daje to żadnej przewagi nad niedoświetleniem zdjęcia, to dla mnie zagadka. Jeśli pisali o DR200/400, to logiczne, że nie daje on żadnej przewagi nad niedoświetleniem zdjęcia i rozróżnieniem go w postprodukcji, bo te tryby dokładnie to właśnie robią, tyle że automatycznie w aparacie. Tyle, że to nie ma żadnego związku z dual gain.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  2. [ Reportaż ] johny cash day
    By rafulec in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •