Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: Cash Back Fuji

  1. #11

    Domyślnie

    W aktualnym regulaminie nie ma podanego terminu rozpatrzenia wniosku, może to być i 2 lata
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #12

    Domyślnie

    Ogólnie cashbacki to durne rozwiązanie. Jak już to powinien realizować je sklep. Podajesz przy zakupie kod promocyjny i od razu cena w koszyku spada.

  3. #13
    La
    Gość

    Domyślnie

    Ja dostałem informacje, że rzekomo nie określiłem numeru konta bankowego, więc sprawę rozpatrzą jak uzupełnię. Numer uzupełniony, od miesiąca nic się nie dzieje.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ogólnie cashbacki to durne rozwiązanie. Jak już to powinien realizować je sklep. Podajesz przy zakupie kod promocyjny i od razu cena w koszyku spada.
    Niestety sklep zakupił towar jeszcze przed kaszbakiem i nie będzie ponosił kosztów takiej promocji. A Fuji nie może oddać kasy sklepowi, bo takiej operacji nie ma jak zaksięgować. Byłaby to darowizna, od której sklep jeszcze musiałby zapłacić podatek. Poza tym kaszbaki często są ograniczone tylko do jednej sztuki danego sprzętu dla danego klienta. W przypadku natychmiastowego rabatu przy kasie nie dałoby się wyegzekwować takiego ograniczenia.

    Kodami rabatowymi może szastać Olympus, który ma swój sklep
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Może lekko nie na temat ale miałem cashback w Nikon, zarejestrowałem się, dostałem potwierdzenie i do 24.01 mieli czas na rozpatrzenie, żadnego info a tu dzisiaj wpłynął zwrot.
    Sens cashback pewnie jest taki, że klient nie może zwrócić towaru i pewnie o to chodzi a tak, jakby w sklepie był w niższej cenie to nadal klient miałby taką możliwość , czy dobrze myślę ?

  6. #16

    Domyślnie

    Po dwóch tygodniach już nie masz możliwości zwrotu przedmiotu do sklepu.
    Bardzo dziwnie to wszystko wyglada i moim zdaniem „kłóci” to się z przepisami i prawami konsumenta bo z momencie zakupu zawierasz umowę.

    W momencie zakupu każdy domniemywa ze zwrot nastapi szybko i ufa sklepowi, firmie np FujiFilm.
    Rzeczywistość jak widać bywa inna.
    Sprawę trzeba skierować do rzecznika praw konsumenta.
    Było już wiele firm które stosowały nieuczciwe praktyki.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 22-01-2019 o 13:39

  7. #17
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Masz racje, Nikon zapisał sobie, że ma 14 dni na weryfikację, więc sprzęt już zostaje, w ciągu tych 14 dni weryfikują i przelewają kasę, tak było u mnie, jednak jak będzie jakiś problem z weryfikacją, poproszą o uzupełnienie i po sprostowaniu leci nowe 14 dni na kolejną weryfikację.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja nie zakładałem, że zwrot będzie szybki. Dałbym im jeszcze trochę czasu. Czy były w przeszłości przypadki, że ktoś nie dostał zwrotu?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niestety sklep zakupił towar jeszcze przed kaszbakiem i nie będzie ponosił kosztów takiej promocji. A Fuji nie może oddać kasy sklepowi, bo takiej operacji nie ma jak zaksięgować. Byłaby to darowizna, od której sklep jeszcze musiałby zapłacić podatek. Poza tym kaszbaki często są ograniczone tylko do jednej sztuki danego sprzętu dla danego klienta. W przypadku natychmiastowego rabatu przy kasie nie dałoby się wyegzekwować takiego ograniczenia.

    Kodami rabatowymi może szastać Olympus, który ma swój sklep
    Skąd wiesz, że sklep zakupił przed promocją? Przecież informacja nt casback jest wcześniej i wtedy mogłyby sklepy zamawiać po obniżonych cenach. Moga już w takcie promocji zamawiać "pod klienta". Fuji może ostatecznie skorygować fv. itd

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niestety sklep zakupił towar jeszcze przed kaszbakiem i nie będzie ponosił kosztów takiej promocji. A Fuji nie może oddać kasy sklepowi, bo takiej operacji nie ma jak zaksięgować. Byłaby to darowizna, od której sklep jeszcze musiałby zapłacić podatek. Poza tym kaszbaki często są ograniczone tylko do jednej sztuki danego sprzętu dla danego klienta. W przypadku natychmiastowego rabatu przy kasie nie dałoby się wyegzekwować takiego ograniczenia.

    Kodami rabatowymi może szastać Olympus, który ma swój sklep
    Och c'mon. Korekta faktury. Albo rabat. Albo faktura w drugą stronę za zrealizowaną liczbę sprzedaży. Albo tysiąc innych rozwiązań.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  2. [ Reportaż ] johny cash day
    By rafulec in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •