Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Gerda

  1. #1

    Domyślnie Gerda

    Po dosc dlugiej przerwie postanowilem znowu poprobowac moich sil w studio wiec zaprosilem Gerde i taki oto obrazek poczynilem. Konstruktywnie Krytyczne slowa szanownych kolegow fociarzy i kolerzanek fociarek mile widziane wiec zapraszam.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_AAA0674_obr.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	12,58 MB
ID:	20041

  2. #2
    Alienus
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Jak ja lubię takie portrety. Wszystko jest tu idealne. Światło, modelka, jej poza i gest. A mina jej na początku odstrasza, tylko jak się przypatrzyć, to zauważyć można (nieźle odegraną - i tu brawa dla modelki - rolę) w wyrazie jej twarzy, gdzie zawarty jest wstręt do męskiej części publiki (którą interesuje wyłącznie to, co znajduje się pod ubraniem). I wtedy dochodzi do nas, dlaczego ona się nie uśmiecha; i po tym (z szacunkiem) podziwiamy jej oczy i zawartą w nich...

  3. #3

    Domyślnie

    Portret fajny ale przydałby się usmiech i w źrenicach odbija się swiatło i to mi przeszkadza

  4. #4
    Alienus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Portret fajny ale przydałby się usmiech
    Jego brak wyjaśniłem. Z uśmiechem, to byłoby już inne zdjęcie. Całkiem inne "oblicze".
    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    ...w źrenicach odbija się swiatło i to mi przeszkadza
    Rzecz gustu, ale nie wada, tylko (w tym przyp.) konieczność, gdy chce się skierować wzrok widza na oczy:
    https://fotoblogia.pl/151,jak-czytac...o-na-zdjeciach
    Ale tak to jest jak nie potrafi się "czytać" zdjęć (filmów, obrazów etc.), a przemawia wyłącznie z poziomu gustu i bez zastanowienia (potwierdza się tu maksyma - De gustibus non est disputandum).
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Przyciąga mnie ta twarz.
    Odbicie światła w oczach byłoby milsze, gdyby był to jednolity, okrągły odblask Tu widać całe kanciaste oświetlenie, jakby raniło jej oczy. Zwraca uwagę ale w niezbyt pożądany sposób. Gdybyś użył blendy byłoby łagodniejsze.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 18-01-2019 o 23:14

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Przyciąga mnie ta twarz.
    Odbicie światła w oczach byłoby milsze, gdyby był to jednolity, okrągły odblask Tu widać całe kanciaste oświetlenie, jakby raniło jej oczy. Zwraca uwagę ale w niezbyt pożądany sposób. Gdybyś użył blendy byłoby łagodniejsze.
    Dzieki za konstruktywizm

  7. #7

    Domyślnie

    Klimatyczny portret. Do mankamentów dodałby sine dłonie - tzn. wyszły, jak by były sine.

  8. #8

    Domyślnie

    Odnosiłem wrażenie że autor i komentujący gość to ta sama osoba.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alienus Zobacz posta
    Witam.
    Jak ja lubię takie portrety. Wszystko jest tu idealne. Światło, modelka, jej poza i gest. A mina jej na początku odstrasza, tylko jak się przypatrzyć, to zauważyć można (nieźle odegraną - i tu brawa dla modelki - rolę) w wyrazie jej twarzy, gdzie zawarty jest wstręt do męskiej części publiki (którą interesuje wyłącznie to, co znajduje się pod ubraniem). I wtedy dochodzi do nas, dlaczego ona się nie uśmiecha; i po tym (z szacunkiem) podziwiamy jej oczy i zawartą w nich...
    Szanując twoja ocenę, śmiem się nie zgodzić - modelka ma po prostu taki układ ust i nic tego nie zmieni. Takie miny robi na zawołanie moim zdaniem. Światło, poza, kolory - super jak dla mnie. gratulacje.
    ogranicza nas tylko wyobraźnia
    WWW.LIFEZOOM.CO.UK

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Odnosiłem wrażenie że autor i komentujący gość to ta sama osoba.
    Nie tylko Ty Tak wynika z treści. Dziwne...
    Ostatnio edytowane przez DeadPixel ; 26-08-2019 o 22:35
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •