Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Nikon coolscan V a 5000ED. Jakieś doświadczenia?

    Postanowiłem zacisnąć ząbki I wydusić pieniążki na własny skanerek… Szczerze mówiąc doszedłem do takiego wniosku po użeraniu się z wysyłką slajdów…

    Tak napaliłem się na V-kę… Cena nowego średnio na jeża, ale jeszcze ujdzie w tłoku… Tak sobie czekałem zadowolony z zakupem do lata… A tu dorwałem katalog i przeczytałem porównanie z 5000ED i już kompletnie nie wiem… Myślałem że v-ka ma tak na serio w praktyce jakość porównywalną z 5000ed, a tu czytam i chyba zonk…
    W V-e brak multisamplingu no i te 14 bitów(a ja mam świra na tle plamiastych smolistych cieni…).
    Ehhh już sam nie wiem… Miał ktoś może z was do czynienia z obydwoma skanerami?
    Bo 5000ed to już pierniczę… za tyle to już wolałbym 70-200vr…

    A może ktoś wysprzedaje jakąś v-kę czy „cuś”
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  2. #2

    Domyślnie

    Marcinie, a w jakich cenach oscylują wymienione przez Ciebie skanery?

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro kręciłeś nosem na 9000ED (parametrycznie to samo co 5000ED, tylko z opcją skanowania 120-tek), to raczej nie pakuj się w V.

    Takie małe review:
    http://www.bythom.com/coolscanv.htm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Marcinie, a w jakich cenach oscylują wymienione przez Ciebie skanery?
    2300/4600
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Skoro kręciłeś nosem na 9000ED (parametrycznie to samo co 5000ED, tylko z opcją skanowania 120-tek), to raczej nie pakuj się w V.

    Takie małe review:
    http://www.bythom.com/coolscanv.htm
    Net oczywiście przeszperałem i strasznie mało jest konkretnych informacji...

    Co do moich narzekań do skanów z 9000Ed... Moje wątpliwości były przede wszystkim do "obsługi" tych skanerów, nie tyle do samej jakości(chociaż ta rzeczywiście mnie nie zachwyciła...).

    Kurde chciałbym własny skanerek...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  6. #6
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Nie do końca na temat ale o skanerach. Zastanawiałem się czy kupić Nikona coolscan V, czy Minolty scan dual IV.
    Ze względów ekonomicznych wybór padł jednak na ten drugi.
    Nie żałuję, do potrzeb domowych wystarczający, może gdyby nie było fotografii cyfrowej myślałbym o lepszym.
    Jedną wadą Minolty jest brak ICE4, ale ma możliwość skanowania wielopróbkowego, przy16 bitowym kolorze na kanał. Wyraźnie gorsze rezultaty otrzymuje się przy skanowaniu slajdów, szczególnie starych, gęstych ORWOCHROMÓW ( UT 16, 18 i 20). Skanowanie negatywów B&W jest więcej niż zadawalające.
    Włączyłem się do dyskusji „sprowokowany” ostatnią wypowiedzią , cyt. Kurde chciałbym własny skanerek...
    Kilka fotek zamieściłem w innym wątku w którym również wypowiadałem się, poniżej przykłady skanów ( skanowanie jednoprzebiegowe bez funkcji oczyszczania itd. )
    Fot.1
    crop z fot.1
    Fot.2
    Fot.3

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 16-08-2007 o 22:31
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  7. #7
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-07-2007 o 09:45
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Właśnie dlatego nie ma po co zaglądać do tego działu allegro... Same chore oferty... 1200 zł za ten wrak? Piać ze śmiechu można...
    Nie wiem, ale dla mnie sprzedawcy(i często licytujący) tych skanerów mają chyba coś lekko z głową… Aukcje ostatnich produkowanych Minolt czyli duali IV kończą się często cenami równymi, lub wyższymi od „ostatnich dostępnych cen detalicznych”.
    Posiadacze coolscanów to już w ogóle ewenement… Wyjeżdżone w labie 5000ED(z dołączonym bębnem do skanowania negatywów w paskach), oczywiście z opisem nowiutki zeskanowane kilka rolek to standard

    Co do kupna jakiegokolwiek skanera minolty…
    „Podobno” nikonowskie coolscany też potrafią się posypać i wymagają serwisu… Gdzie więc się zgłosić jeśli w tej chwili posypie się skaner minolty? Jak ewentualnie z częściami? Dlatego ja w minoltę wolałbym nie wchodzić…

    Kurcze ktoś z czytających ma v-kę? Kurczę chciałbym zrobić taki mini forumowy teścik… Wysłałbym do tej osoby klatkę slajdu po czym może do Czornego bym tą samą klatkę podesłał na 9000… I obadalibyśmy jak to z tymi skanerami rzeczywiście jest…
    Był by ktoś chętny?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-07-2007 o 09:46
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  9. #9
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Tak, piszę się na taki test przy użyciu swojej minolty, może być ciekawie

    swoją monoltę mam dwa lata, dużo nią się pobawiłem, kupiłem nówkę za 1350 zł, nie pozbywam się jej
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 20-06-2007 o 14:01
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Tak, piszę się na taki test
    Oooo no to był by i dual IV do porównania, super .
    Koledzy od V-ki??
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •