Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Tak, piszę się na taki test,

    swoją monoltę mam dwa lata, dużo nią się pobawiłem, kupiłem nówkę za 1350 zł, nie pozbywam się jej
    Widzisz, gdyby teraz minolta nadal sprzedawała nówki za 1350zł to pewnie bym nawet tego wątku nie zakładał... tylko bym się nią cieszył
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  2. #12
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    ja się nią cieszę, szanuję każdy sprzęt, dlatego mam ją ( tą minoltę ) w idealnym stanie zresztą jak większość przedmiotów.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  3. #13

    Domyślnie

    Nie ma problemu, ale jestem w Krakowie tylko do końca tygodnia, więc musiałbyś cholernie szybko wysłać ten slajd

  4. #14

    Domyślnie

    Podłączę się jeszcze pod temat i zapytam fachowców o coś takiego:

    http://www.allegro.pl/item206313923_...a_fv_wawa.html

    Orientujecie się może jak mniej więcej skanują takie wynalazki (głównie chodzi o slajd). Opłaca się kupić coś takiego, czy lepiej zlecić skanowanie na lepszym skanerze...
    Potrzebuję jakości zadowalającej do prezentacji zdjęć w internecie.

  5. #15

    Domyślnie

    „Podawana w dokumentacji wartość zakresu dynamiki - ilości możliwych do odwzorowania odcieni - może być trudna do oceny, a to z uwagi na brak jednolicie ustalonej metody jej pomiaru. Większość producentów podaje gęstość maksymalną (dMax), słowem jednak nie wspominając o zniekształceniach. Okazało się, że Super Coolscan (w którego instrukcji Nikon podaje dMax = 4,2) w naszych testach odwzorowania cieni wypadł nieco gorzej niż bardziej konserwatywnie oceniane skanery jednoprzebiegowe. Jedynym sposobem na osiągnięcie maksymalnej wartości dMax okazało się włączenie specjalnego trybu wielokrotnego skanowania (porównującego 16 oddzielnie wskanowanych próbek tego samego zdjęcia, niesamowicie jednak wydłużającego czas skanowania) z jednoczesnym wyłączeniem automatycznej korekty koloru.

    Najlepszym (i najgłośniejszym) skanerem w tym teście okazał się ArtixScan. SprintScan uzyskał najlepszy wynik przy najmniejszym poziomie hałasu, a oba skanery Minolta osiągnęły całkiem przyzwoity wynik, pomimo bardziej konserwatywnego sposobu oceny ich dynamiki. Zarówno Coolscan, jak i CanoScan najciemniejsze obszary skanowanych zdjęć przedstawiły jako niemal jednolitą czerń.”

    http://www.digit.pl/artykuly/21184.html

    Przytoczony fragment dotyczy coolscana 4000ed… Z tego co wiem aktualna wersja „V” jest okrojoną wersją tegoż skanera…(Przede wszystkim brak opcji multisamplingu…)
    No cóż trudno , V-ki już mi się odechciało . 5000ED jest drogiiiiiii.
    No cóż trzeba zbierać kasę i pewnie czekać na nówkę lub używkę 5000-ki… Kasy szkoda mi jak cholera, ale nikt pewnie bezstresowo nie zeskanuje mi slajdów dokładnie tak jak chcę...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nie ma problemu, ale jestem w Krakowie tylko do końca tygodnia, więc musiałbyś cholernie szybko wysłać ten slajd
    Ok, to może zróbmy tak, że zaczniemy zabawę jak jakiś chętny właściciel v-ki zechce się pobawić...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  7. #17
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    a więc czytając twoją poprzednią wypowiedź a właściwie cytat testu to użytkownicy skanerów minolty mogą bydź usatysfakcjonowani, hałas , towzrzyszący skanowaniu a precyzyjniej wysoki dźwięk już mi nie przeszkadza
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  8. #18
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Zamieszczam jako przykład zdjęcie pochodzące z 1993 roku, wykonane Zenkiem z Heliosem i skanowane dualem IV , skan jednoprzebiegowy, kolor 8 bitowy na kanał, wyostrzone po zmniejszeniu.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 16-08-2007 o 21:47
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    a więc czytając twoją poprzednią wypowiedź a właściwie cytat testu to użytkownicy skanerów minolty mogą bydź usatysfakcjonowani, hałas , towzrzyszący skanowaniu a precyzyjniej wysoki dźwięk już mi nie przeszkadza
    Znaczy się... Z tego co mi wiadomo MINOLTA Scan Elite 5400 jest gorsza(jeśli brać obraz wprost ze skanera...) od zwykłego coolscana V... Twój scan dual IV jest niżej sytułowany od brata "elite"... Co nie znaczy, że z czwórki nie można się cieszyć dobrymi rezultatami...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  10. #20
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    właśnie, jak widzisz na załączonym obrazku z lat 90-tych
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •