Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie d7200 czy d610 UWA

    Dzień dobry. Nazywam się Krzysztof. Przepraszam, że nie przedstawiam się w osobnym wątku, jednak mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. A więc do rzeczy. Na dzień dzisiejszy używam swojego ulubionego Olympusa, jednakże jeżeli chodzi o zdjęcia krajobrazu, czy ciasnych wnętrz niestety brakuje mi szerokości. Jedynym rozwiązaniem tego jest zakup 7-14 Olympusa, ale sama cena powala, do tego holder i filtry i cena rośnie bardzo szybko. A też nie będę się okłamywał, że z mojej matrycy można wycisnąć aż tak wiele w tej dziedzinie. Dlatego pomyślałem, że za podobną kwotę mógłbym zakupić jeden z dwóch zestawów (budżet to około 4.000-4.500 zł):

    - Nowy D7200+ np Sigma 10-20,

    - Używany D610+ nowy np. Irix 15.

    Z lustrzankami tak naprawdę miałem jedynie przelotne doświadczenia, jednakże chciałbym spróbować też czegoś innego. Oba body uszczelnione co mi pasuje, z tymi obiektywami rozmiar też nie byłby chyba aż taki tragiczny. Bardzo proszę o porady, ewentualnie lepsze propozycje od bardziej doświadczonych ode mnie. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    D7200+ Nikkor 10-20 AF-P VR. Filtr 72 mm. Zaraz dostaniesz odpowiedzi, że tylko FX robi zdjęcia, ale mnie osobiście d610 w ogóle nie leży, szkło 15 mm do FX będzie duże i raczej droższe, z filtrami kłopot (czyt. duże i drogie).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    D7200+ Nikkor 10-20 AF-P VR. Filtr 72 mm. Zaraz dostaniesz odpowiedzi, że tylko FX robi zdjęcia, ale mnie osobiście d610 w ogóle nie leży, szkło 15 mm do FX będzie duże i raczej droższe, z filtrami kłopot (czyt. duże i drogie).
    Dzięki za szybką odpowiedź. Tak po prostu zastanawiałem się nad tymi dwoma zestawami, czy w ogóle będę widział jakąś różnicę. Wysokiego ISO praktycznie nie będę używał, a ciemno będzie się robić tylko po nakręceniu "mocnego filtra"

  4. #4

    Domyślnie

    Z dobrych i niedrogich UWA to chyba tylko powyższy Nikkor, oraz z sąsiedniej stajni EF-M 11-22 do bezlustra, oraz EF-S 10-18 do lustra.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 10-20/3.5 też nie jest zła i w sumie niedroga, ale filtry 82 mm mogą boleć. Ja używam i lubię Tokinę 11-16, ale do krajobrazów czy wnętrz nie jest potrzebne ani stałe f2.8, ani f3.5.

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę, że pada kilka propozycji obiektywów. Nikkor 10-20 jest polecany, ale sądząc po jego niewygórowanej cenie pewnie będzie kompletnie "plastykowy". A może w takim razie mógłbym kupić używane body 7200, a za resztę kupić lepsze szkło? Serii zdjęć robić nie będę więc i przebieg migawki nie będzie się tak szybko zwiększał, a wtedy zostałoby mi około 2.000-2.500 na szkło.

  7. #7

    Domyślnie

    Tyle, że plastikowe produkty Nikona robią bardzo przyzwoite zdjęcia Zerknij do wątku o tym szkle. Alternatywą jest N10-24, w tym budżecie używany. No nie wiem, ja bym brał chyba nowy, aparat ma teraz w sklepach bardzo sensowną cenę, a na szkło są ostatnie dni cashback, za ~1300 zł też bym się nie zastanawiał. Przy sprzęcie używanym zawsze jakieś tam ryzyko jest, czas na poszukiwanie, czekanie na sensowna ofertę... co kto lubi.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tyle, że plastikowe produkty Nikona robią bardzo przyzwoite zdjęcia Zerknij do wątku o tym szkle. Alternatywą jest N10-24, w tym budżecie używany. No nie wiem, ja bym brał chyba nowy, aparat ma teraz w sklepach bardzo sensowną cenę, a na szkło są ostatnie dni cashback, za ~1300 zł też bym się nie zastanawiał. Przy sprzęcie używanym zawsze jakieś tam ryzyko jest, czas na poszukiwanie, czekanie na sensowna ofertę... co kto lubi.
    Może i racja, co nowe to nowe, a i różnicy w cenie dużej nie będzie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KP1986 Zobacz posta
    Dzień dobry. Nazywam się Krzysztof. Przepraszam, że nie przedstawiam się w osobnym wątku, jednak mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. A więc do rzeczy. Na dzień dzisiejszy używam swojego ulubionego Olympusa, jednakże jeżeli chodzi o zdjęcia krajobrazu, czy ciasnych wnętrz niestety brakuje mi szerokości. Jedynym rozwiązaniem tego jest zakup 7-14 Olympusa, ale sama cena powala, do tego holder i filtry i cena rośnie bardzo szybko. A też nie będę się okłamywał, że z mojej matrycy można wycisnąć aż tak wiele w tej dziedzinie. Dlatego pomyślałem, że za podobną kwotę mógłbym zakupić jeden z dwóch zestawów (budżet to około 4.000-4.500 zł):

    - Nowy D7200+ np Sigma 10-20,

    - Używany D610+ nowy np. Irix 15.

    Z lustrzankami tak naprawdę miałem jedynie przelotne doświadczenia, jednakże chciałbym spróbować też czegoś innego. Oba body uszczelnione co mi pasuje, z tymi obiektywami rozmiar też nie byłby chyba aż taki tragiczny. Bardzo proszę o porady, ewentualnie lepsze propozycje od bardziej doświadczonych ode mnie. Pozdrawiam
    Masz 7-14 panasa za 3k
    irixa 7 za 2k

  10. #10

    Domyślnie

    No i rozmiarówka swoje robi (zwłaszcza wagowo)

    http://j.mp/2QNbLbi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 -> D610
    By kubek1976 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 12:41
  2. D7200 vs D610
    By Quality988 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2018, 16:51
  3. D7200 czy D610
    By Niebieskooki1984 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 12:06
  4. D7200 czy D610 ?
    By kudkarol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 12:23
  5. DSLR - D610 czy D7200
    By Livan86 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •