Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Drzewko w LR

  1. #1

    Domyślnie Drzewko w LR

    Hej,

    Z racji zmiany komputera musiałem przeinstalować LR. Zauważyłem, że w zakładce Library po lewej stronie w module Folders LR nie tworzy drzewka folderów - nie pokazuje ścieżki do zdjęć np. Dysk E -> 2019-> chrzty ......

    tylko widnieje dysk E i wszystkie zaimporotowane foldery wymieszane ze sobą.

    LR w wersji 6.3. Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym wdzięczny.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    Zainstalowałeś na nowo Lr więc żeby widział zdjęcia jak poprzedni musisz mu zainstalować Catalog z poprzedniego Lr, wtedy będzie również obslugiwał wszystkie zdjęcia jak poprzedni. Jeżeli tego nie zrobisz to nowo zainstalowany Lr nic o Twoich wcześniejszych zdjęciach nie wie, więc musisz je na nowo zaimportować i obrobić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę, że nie tylko przeinstalowałeś Lr ale zmienialeś komputer, to pewnie i pliki są w innym miejscu? W takiej sytuacji tylko stary Catalog Lr z poprzedniego kompa i Import wszystkich zdjęć, a i tak bez lekkiego bałaganu się pewnie nie obejdzie. Jeżeli jednak skasowałeś stary Catalog Lr to tylko Import i obrobka od nowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, nie o to chodzi. Kompletnie odcinam sie od starego kompa i wszytkich starych adresów zdjęć i wszystkiego innego.

    Nowy komp, LR od zera, nowe zdjęcia. Mam je na dysku E - zlecenia - 2019 - chrzty. Taki przykładowy adres. Natomiast LR pokazuje mi tak jakbym miał każde konkretne zlecenie od razu na dysku E czyli E-chrzest 1, kolejne E- ciążowa 1, E- chrzest 2. Bez żadnych folderów między dyskiem a folderem ze zdjęciami.

  4. #4

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć jak ustawiłeś parametry importu w nowym Lr. Przypuszczalnie tak ustawiłeś bo"głupi " program sam nic nie wymyśli. Kliknij Librery>Import i zobacz co tam z prawej strony w tym słupku wyhaczyłeś. Kombinacji tam trochę jest i nie wszystkie muszą być od razu oczywiste.

  5. #5

    Domyślnie

    No wlasnie chodzi o to, że wszystkie ustawienia są standartowe Dołączam ss dla jasności.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	19883


    Natomiast poniżej ss z sekcji library import

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	19884

    I właśnie tak samo chce mieć w module library folders, bo inaczej jest ciężko cokolwiek znaleźć

  6. #6

    Domyślnie

    Pokazujesz lewą kolumnę Librery>Import> Source czyli źródło skąd kopiujesz pliki, a ja napisałem o prawej kolumnie ekranu Librery > import>Destination. W tej (prawej) kolumnie masz jako czwartą zakładkę Destination. Tam masz coś inaczej ustawione niż chcesz mieć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W Lr są rózne metody wyszukiwania zdjęć. Klasyczne naśladowanie katalogow Win jest chyba najmniej efektywne ponieważ Lr stosuje nieco inną logikę prowadzenia bazy danych, ale da się go nakłonić i do tego. Wiele osob w tym ja używają głównie katalogów kalendarzowych natomiast jako podstawowy sposób wyszukiwania stosują tematyczne tagowanie zdjęć. Lr daje tutaj duże możliwości i każdy sposob jest dobry jeżeli potrafimy nad tym panować.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Drzewko [IR]
    By bil78 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 16:31
  2. [ Krajobraz ] Drzewko i...
    By PABLOOK in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 11:24
  3. [ Krajobraz ] Drzewko :)
    By jarek76 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 14:22
  4. [ Krajobraz ] Drzewko cz.2
    By jarek76 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 06:58
  5. [ Krajobraz ] drzewko
    By bckp in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •