Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon d610 sigma art 135mm( kalibracja ?)

    Jestem fotoamatorem do tej pory robiącym foty Nikkorem 50mm1.8 i sigma 70-300 . Już wcześniej miałam wrażenie , ze AF chybi , nie wiedzialam czy to wina body czy szkła a Kupiłam ostanio 135 i tutaj jestem zalamana ostrość kiepska , AF nie celny ... czy trzeba skalibrować czy to moja wina - robię portrety w plenerze moim2 letnim szkrabom ...na razie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Sigma art 135mm1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Wyślij na kalibrację, albo kup/pożycz docka i po problemie

  3. #3

    Domyślnie

    Może najpierw pokaż jakieś nietrafione zdjęcia. Ocenimy co i jak. Rozumiem, że korzystasz z AF-C, masz odpięty AF od spustu migawki i podpięty pod AE-L?
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli jest słabo ze wszystkimi obiektywami, to może warto zacząć od sprawdzenia AF w korpusie?
    Oczywiście, jesli technika fotografowania nie zawodzi.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Zaraz sprawdzę i poczytam więcej na ten temat ?bo do tej pory chyba byłam nieświadomym nieświadomym fotoamatorem, zdjęcia podeśle wieczorem , tylko muszę jeszcze zobaczyć jak je tutaj umieścić .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Rozumiem, że korzystasz z AF-C, masz odpięty AF od spustu migawki i podpięty pod AE-L?
    Bez tego to juz nie ruszy z ostrymi zdjęciami?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malami Zobacz posta
    Jestem fotoamatorem do tej pory robiącym foty Nikkorem 50mm1.8 i sigma 70-300 . Już wcześniej miałam wrażenie , ze AF chybi , nie wiedzialam czy to wina body czy szkła a Kupiłam ostanio 135 i tutaj jestem zalamana ostrość kiepska , AF nie celny ... czy trzeba skalibrować czy to moja wina - robię portrety w plenerze moim2 letnim szkrabom ...na razie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Sigma art 135mm1.8
    @Malami W jakim stanie jest komora lustra? czy są zabrudzenia na lusterku, czy w wizjerze widzisz paprochy? jak długo masz to body?

    Zanim zabierzesz się za kalibrację obiektywów czujniki AF muszą być bezwgłędnie czyste inaczej korekty będziesz wykonywać bez końca.

    Następnym etapem będzie sprawdzenie czy występuje różnica w ostrzeniu między LV a normalnym af.
    Ustaw na stabilnym podłożu (stół, statyw) aparat i wceluj w jakiś obiekt pod kątem np. tytuł na książce, gazecie, pudełku, etc.
    Wykonaj jedno zdjęcie (wybierz z kilku twoim zdaniem ostrych) z opóźnieniem czasowym na LV i jedno normalnie z wizjera stosując punkt centralny.

    Porównaj te zdjęcia w komputerze, jeśli będzie różnica w ostrości (przesunięcie) konieczna będzie kalibracja.
    Zrób to dla obiektywu 50 1,8 i 135 1,8.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Bez tego to juz nie ruszy z ostrymi zdjęciami?
    Nie wiem czego to pytanie miało dotyczyć, ale skoro mowa o modelach w postaci 2-latków, to często do "portretów" stosuje AF-C. Nie wytłumaczysz dziecku żeby stało spokojnie bo punkt ostrości ”będzie nie tam gdzie trzeba". Wydaje mi się, że z fotografią dzieci jestem na bieżąco: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...5%9B-naukowiec. Prosiłem o zdjęcia aby zobaczyć skąd wynika nieostrość... Możliwe, że wymagana jest kalibracja. Zamiast zdjęć książek polecam FoCal XL - http://www.zts.skibek.pl/foccal-2-2xl-kolejna-odslona/.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Nie wiem czego to pytanie miało dotyczyć, ale skoro mowa o modelach w postaci 2-latków, to często do "portretów" stosuje AF-C. Nie wytłumaczysz dziecku żeby stało spokojnie bo punkt ostrości ”będzie nie tam gdzie trzeba". Wydaje mi się, że z fotografią dzieci jestem na bieżąco: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...5%9B-naukowiec. Prosiłem o zdjęcia aby zobaczyć skąd wynika nieostrość... Możliwe, że wymagana jest kalibracja. Zamiast zdjęć książek polecam FoCal XL - http://www.zts.skibek.pl/foccal-2-2xl-kolejna-odslona/.
    Tak, stosuje się. Sam tak działam i nie wyobrażam sobie już wrócić do ostrości na spuście migawki (mimo, że nie robię zdjęć dzieci). Napisałem w ten sposób ponieważ wydaje mi się, że dla kogoś kto nie zna/nie używa tego rozwiązanie może nie do końca jest to coś, od czego powinien zacząć. I jeśli koleżanka tak nie pracuje to po takiej wskazówce nie skupi się na rzetelnych testach zestawu tylko zacznie szukać info o AF i przycisku. Dariusz podał merytoryczną podpowiedź i jeśli użytkownik się z tym upora, skalibruje szkło i body to również gorąco polecam odpięcie AF od spustu (raz to robiąc już się do tego nie wraca).

  10. #10

    Domyślnie

    Ja miałem podobne problemy w zestawie d600 i 35 1.4 Art. Kalibracja w body do niczego. Kalibracja dockiem do niczego. Pojawiła się okazja kupic d800 z kolejnym artem 35 1.4 (oferta super cenowo, tutaj na forum), podobno skalibrowanym pod body (jakims tam programem). Efekt ? Stary Art poszedł do ludzi. Nowy z d800 trafia bez problemu.
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 00:03
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 19:57
  3. Nikon D70 + Sigma 28-135mm F3.8-5.6 - brak przysłony 3.8
    By M_K in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-12-2006, 10:18
  4. OB SIGMA MC 3,5-4,5/35-135MM NIKON AF co to warta??????
    By Jarecki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 20:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •