Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Fotografia produktowa, pytanie o oświetlenie

    Potrzebuję porady odnośnie zakupu lamp błyskowych. Do tej pory korzystałem ze świetlówek, ale niestety zdjęcia nie są zadowalające ze względu na zbyt małą ilość światła.

    Przeznaczenie:
    Fotografia produktowa, głównie większe przedmioty np odzież.

    Posiadany sprzęt :
    Nikon D3200 + 18-55 , tła kartonowe, kilka białych parasolek.

    Zastanawiałem się nad zakupem lamp :

    Wariant A)
    2x lampa studyjna np. Quadralite Up! 200 (https://store.quadralite.eu/pl/lampy...698711313.html)
    2x softbox
    zdalny wyzwalacz do lamp na stopkę.

    Wariant B)
    2x lampa systemowa np. Quadralite Stroboss 60 N (https://store.quadralite.eu/pl/lampy...698711009.html)
    2x softbox
    zdalny wyzwalacz (niestety mój aparat nie pozwala na wyzwalanie lamp zgodnych z CLS zdalnie)

    Wariant B rozważam ze względu na obawy o kiepską regulację błysku w lampach studyjnych w moim budżecie. Ogólnie szukam dwóch lamp za +/- 1000 zł. Marką Quadralite zainteresowałem się ze względu na dość dobre opinie w internecie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym szedł w cztery mocne manualne reporterskie jakieś tańsze viltrox/triopo/godox itp bo wyjdzie cie poniżej tysiąca, a dlatego cztery żeby mieć możliwość robienia białego tła albo doświetlanie elementów snootem/kloszem itp, do tego mocowanie bowens na statywy i modyfikatory jakie potrzebujesz, jeśli chcesz mieć światło modelujące to studyjne lampy tylko.
    Poczekaj może ktoś napisze więcej przydatnych rzeczy w temacie.

  3. #3

    Domyślnie

    W temacie oświetlenia błyskowego jestem totalnie zielony. Pomyślałem o zakupie 2 lamp, bo gdyby efekty były niezadowalające łatwiej sprzęt zbyć i poszukać czegoś innego.

    Wydaje mi się, że ze światła modelującego mogę zrezygnować, tak samo jak z automatycznych lamp (nie pomyślałem o tym od razu) bo w sumie i tak z tej automatyki bym nie korzystał.

    Co do samych lamp, Stroboss 60 Basic kosztuje tylko 320 zł.
    Znalazłem np coś takiego,https://eltec.pl/search/triopo/Lampa...iwersalna.html jak dobrze rozumiem lampa jest wyzwalana jedynie ze stopki bądź z fotoceli, więc musiałbym korzystać również z lampy w aparacie by wyzwalać błysk lamp dodatkowych ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiizzz Zobacz posta
    Do tej pory korzystałem ze świetlówek, ale niestety zdjęcia nie są zadowalające ze względu na zbyt małą ilość światła.
    Żartujesz, prawda? Chyba, że Twoje produkty są bardzo ruchliwe, i nie wchodzi w grę wydłużenie czasu naświetlania (i/lub podniesienie ISO, aparat oczywiście na statywie)
    Całkiem możliwe, że problemem nie jest zbyt mało światła, tylko coś innego.
    Możesz opisać dokładniej, skąd pomysł na zmianę?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiizzz Zobacz posta
    jak dobrze rozumiem lampa jest wyzwalana jedynie ze stopki bądź z fotoceli, więc musiałbym korzystać również z lampy w aparacie by wyzwalać błysk lamp dodatkowych ?
    Wyzwalacz radiowy, nadajnik na aparacie, odbiornik pod jedną lampą, reszta błyska od fotoceli, zestaw wyzwalaczy nawet taki tani PT-04 wystarcza w pomieszczeniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Żartujesz, prawda? Chyba, że Twoje produkty są bardzo ruchliwe, i nie wchodzi w grę wydłużenie czasu naświetlania (i/lub podniesienie ISO, aparat oczywiście na statywie)
    Całkiem możliwe, że problemem nie jest zbyt mało światła, tylko coś innego.
    Możesz opisać dokładniej, skąd pomysł na zmianę?
    Dużą część zdjęć wykonuję na modelu stąd też moja rezygnacja ze statywu(nie wiem czy słuszna).
    Na początku mojej przygody z fotografią zaczynałem od statywu, i małych świetlówek, wtedy głównie na stole (nawet nie kupowałem bezcieniowego), bardzo długie czasy naświetlania i zdjęcia wychodziły fajne, ale przy pracy z człowiekiem efekt już nie był tak dobry.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przy pracy z modelem to faktycznie bez statywu trzeba i wtedy błysk łatwiej kupić, a mając cztery lampki możesz zadbać o tło jeśli ma być białe.

Podobne wątki

  1. Fotografia produktowa- domowe studio bezcieniowe. Oświetlenie
    By SoftD in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-10-2017, 10:38
  2. Fotografia produktowa GSM
    By akaboczek in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 19:06
  3. Fotografia produktowa
    By dariuszroman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 21:46
  4. Oświetlenie studyjne (fot produktowa)
    By skoroszyt in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •