Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Plecak + statyw

  1. #1

    Domyślnie Plecak + statyw

    Witam

    Szukam plecaka, który udźwignie statyw Manfrotto 055XPROB z głowicą 808RC4. Waga statywu z głowicą to prawie 4kg.
    Plecak nie musi być jakiś duży, aby tylko pomieścił D7100 plus 3 standardowe obiektywy (N18-105, N70-300, N35).
    Do tej pory nosiłem wszystko w torbie a statyw w ręce, ale na trochę dłuższe spacery nie jest to zbyt wygodne.
    Co polecacie i czy w ogóle jakiś budżetowy plecak udźwignie taki statyw?
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  2. #2

    Domyślnie

    Jak budżetowy to posiadam Genesisa (cena chyba coś około 220zł), pakuje to tak, że w torbie (Benro Ranger Z20) mam D7100 z zapiętym 17-105 i to wszystko ląduje w plecaku, luzem w pokrowcu N70-300 (lub odwrotnie) w plecaku jest tez miejsce na statyw Genesis C3 (bez pokrowca, złożony ma 50cm), kolejny obiektyw spokojnie się zmieści, jak i różne mniejsze graty, (bluza, woda, filtry itp, itd), z tym, że w takich wycieczkach/spacerach nie używam "etui" z przegródkami.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 14-01-2019 o 23:08

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję. Bardziej szukam takiego plecaka, który ma na zewnątrz solidne paski do mocowania ciężkiego statywu wraz z głowicą.
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam taki plecak chociaż obawiam się, że nie będzie Ci odpowiadał. Jest to NANEU SAHARA 217F. Kupiłem go po nabyciu pierwszego dużego obiektywu. Sprzęt foto jest w tym plecaku wyjątkowo bezpieczny ponieważ posiada w środku dodatkową walizką z pianki służącą do rozlokowania body i optyki.
    Do mocowania statywu w pozycji pionowej ma podwójne troki na środku. Mocuję do niego Manfrotto 190 z gimbalem i nosi się pewnie.
    Plecak ma dwie wady:nowy kosztuje dość dużo i dostęp do sprzętu nie jest błyskawiczny. Jest to plecak głównie do bezpiecznego zabierania dużej ilości sprzętu fotograficznego w trudne warunki terenowe

  5. #5

    Domyślnie

    Sporadycznie będę używał plecaka więc myślałem nad czym takim:
    https://allegro.pl/oferta/plecak-fot...xxl-7388409612

    Jedyne co mnie zastanawia, to czy te paski do mocowania utrzymają Manfrotto 055XPROB z głowicą 808RC4 (4kg).
    Miał ktoś z kolegów taki lub podobny (tani) plecak i mocował do niego ciężki statyw?

    Druga propozycja: https://allegro.pl/plecak-fotografic...909312611.html
    Tu akurat plusem jest to, że mocowanie jest na środku i ciężar będzie równomiernie rozłożony. Tak patrząc to jednak w tym plecaku mocowanie nie wygląda zbyt solidnie.
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  6. #6

    Domyślnie

    Ja polecam tego Genesisa
    https://allegro.pl/oferta/duzy-pleca...nge-7373905313

    Świetny plecak z porządnym pasem biodrowym i stelażem, maga wygodny na dłuższe wycieczki. Mimo że oficjalnie piszą że ma 40 litrów to w rzeczywistości nie jest taki duży i dałbym mu jakieś max. 30 litrów w porównaniu do Deutera ACT Lite 40+10 którego też posiadam. Moim zdaniem ten Genesis nie ma konkurencji w tej cenie. Sprzęt który masz do lekkich nie należy i darowałbym sobie plecaki które mają pseudo pas biodrowy a to najważniejsza dla mnie część plecaka, bo to na nim w głównej mierze spoczywa ciężar który nosimy. Plecaki bez pasa biodrowego w ogóle bym sobie darował na Twoim miejscu. Mocno odczujesz jego braki na ramionach.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  7. #7

    Domyślnie

    Na podstawie takich obrazków jakie są na aukcjach Allegro trudno ocenić prawdziwe cechy i użyteczność plecaka w konkretnym zastosowaniu. Ja bym jednak poszukał w sklepach stacjonarnych, tych które mają szerszy wybór i kupił wtedy u nich lub w internecie.
    Na jedno bym zwrócił uwagę na mocowanie statywu do plecaka, musi być pewne i solidne przy pomocy dwóch troków bez używania tej kieszeni podtrzymującej na dole. Taka kieszeń może jest dobra ale do bardzo lekkich statywów. Jeżeli troki nie będą trzymać samodzielnie statywu to przy ciężarze M055 z głowicą ta kieszeń prawdopodobnie "odpadnie" od plecaka na pierwszym spacerze. Ja nigdy tej kieszeni nie używam.
    Trzeba więc zabrać statyw do sklepu i zobaczyć jak to wygląda bo jest duże prawdopodobieństwo, że przy twoich potrzebach i zakupie plecaka za 100 zł stracisz tylko te 100 zł które mógłbyś dodać do zakupu solidniejszego plecaka.
    Czy znajdziesz w tym budżecie plecak na którym zawiesisz ten statyw z głowicą i na dodatek będzie to wszystko pewne wygodne i trwałe to nie wiem, ja takiego nie spotkałem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Ja polecam tego Genesisa
    Bardzo ciekawą propozycja - dzięki.
    Poszukam go w okolicy aby sprawdzić lub zamówię przez neta, bo dużo lepiej wygląda od tych moich wcześniejszych "wyborów".
    Ostatnio edytowane przez cintal ; 18-01-2019 o 00:06
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież ja właśnie o nim pisałem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Przecież ja właśnie o nim pisałem
    A ja tak szukałem, że mi jakoś umknął
    Optycznie wydaje się spory ale ważne aby statyw utrzymał, bo gratów nie mam zbyt wiele i na pewno wszystko się pomieści.
    D7100, N35 1.8G DX, N18-105, N70-300 AF-P DX, MF 055XPROB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plecak i statyw do D500
    By agn.kow.1978 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-10-2017, 18:49
  2. Plecak z zaczepem na statyw
    By tbnate in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 19:52
  3. Plecak + statyw + głowica
    By Maciek R in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 21:44
  4. Plecak na S 100-300 + statyw
    By DMQuadro in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 00:28
  5. Plecak na Nikona d80 + statyw + ...
    By Mzumi in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2006, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •