Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    Zgadzam się w 110% albo więcej. To wymaga czasu, którego zbytnio nie mam, ale to jedyna droga. Bardzo serdecznie pozdrawiam.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juanitos Zobacz posta
    Zgadzam się w 110% albo więcej. To wymaga czasu, którego zbytnio nie mam, ale to jedyna droga. Bardzo serdecznie pozdrawiam.
    No ale żeby cokolwiek zmienić w tych ustawieniach to musisz poświęcić te 2-5 min na modyfikację. Samo się nie zmieni. Jeśli oczekujesz konkretnych wartości jakich używam to później Ci podam.

  3. #13

    Domyślnie

    Trochę mnie nie zrozumiałeś Czasu na zmianę nastaw posiadam aż nadto, problem jest z testowaniem, bo za oknem szaro i buro. Natomiast miałem na myśli czas biologiczny (posiadam 72 latka) dlatego chciałem się dowiedzieć co ludzie stosują. W literaturze nic nie ma, raz tylko optyczni.pl zająknęli się, że ustawienie ostrości na 3 działkę (w Nikonach) to wg nich jest neutralny poziom wyostrzania. I tak mam ustawione (moim zdaniem zbyt mało). Zatem, gdybym dostał "gotowca" to było super

  4. #14

    Domyślnie

    Możesz zrobić tak: Ustaw sobie na próbę zapis RAW. W nowszych aparatach jest funkcja wywoływania RAWów z menu aparatu (w menu RETUSZU -> Przetwarzanie RAW). Możesz zrobić zdjęcie i spróbować wywołać z różnymi ustawieniami, a później porównać co wolisz.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juanitos Zobacz posta
    W literaturze nic nie ma, raz tylko optyczni.pl zająknęli się, że ustawienie ostrości na 3 działkę (w Nikonach) to wg nich jest neutralny poziom wyostrzania. I tak mam ustawione (moim zdaniem zbyt mało). Zatem, gdybym dostał "gotowca" to było super
    A widzisz, skoro wyostrzanie na poziomie "3" jest za słabe, to czemu nie zmieniłeś na 5, 7 czy 9? Miałbyś "odpowiedź" w 2 minuty, a "gotowca" w max 10 minut jeśli trzeba byłoby sprawdzić więcej poziomów wyostrzania... A tak czekasz od 17h. No ale czasu masz aż nadto to okej

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @Juanitos, ustawienia wysłałem w prywatnej wiadomości.

  6. #16

    Domyślnie

    Obawiam się, że "gotowiec" z ustawień PC niewiele pomoże. Chyba, że ktoś ma dokładnie takie aparaty jak Twoje, podobny gust i odbiór zdjęcia, no i fotografuje podobne tematy.
    Używasz komputera do poprawiania zdjęć? Na czym je później oglądasz?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juanitos Zobacz posta
    ......
    Ten rodzaj fotografi ma już swoją nazwę, którą posługują się warszawscy "zawodowi" fotograficy: malarz fotografii. Obrazki, które zdobywają teraz nagrody wyglądają jak jarmarczne obrazy malowane przez ludowych twórców, ale widocznie ma tak być.
    ....nasiedziałem się już wystarczająco i chciałbym mieć przyrząd który robi sobie zdjątka jak przystało na XXI wiek. Problemem jest mój wiek biologiczny, ponieważ znajduję się w bańce czasowej: ze starych nikt nie zna się na cyfrach, młodzi ambitni uznają tylko RAW, a zdecydowana większość populacji to smartfonowcy.
    Wielkie dzięki wszystkim co zechcieli się znizyć do gostka od jotpegów. Stan chyba jest taki: są posiadacze lustrzanek naciskających przycisk z obiektywem kitowym i to kończy ich wszelką działalność, potem są rawowcy i potem już nic... Pozdrawiam serdecznie wszystkich dyskutantów.
    Wydaje mi się, że z zbyt uogólniasz. Raw jest odopowiednikiem ciemni. Tylko tyle. W ciemni można zrobić kicz lub porządne zdjecie. Przypisywanie jarmarczności fotografującym w RAW jest niezrozumieniem.
    Format jpg jest zwykle wykorzystywany tam, gdzie jest niezbędne szybkie przekazanie zdjęcia do publikacji. Lub nie ma się ochoty na edycję.
    Obróbka plików raw na komputrze ma też zaletę, że komputer ma więcej mocy obliczeniowej niż aparat i mamy więcej czasu na przetworzenie pliku - ergo efekt końcowy może być lepszy.
    Dla mnie obrobla plików RAW ma też tą zaletę, że jest to czas na obejrzenie zdjęć, selekcję, kadrowanie. Wtedy na dysk wędrują zdjęcia do których warto wracać i które sa gotowe do druku lub publikacji
    Kłopot jest też taki, że matryce w róńych aparatach są... różne. Podobnie jak ludzkie gusta. Nie ma jedynie słysznych ustawień PC dla wszystkich aparatów i ich użytkowników.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #18

    Domyślnie

    Szanowny @Juanitos.

    JPG z aparatu, to jak polaroid. Nic już nie zmieniasz masz "odbitkę".
    RAW - to klisza do wywołania. A właściwie jak kilka klisz na raz, o różnym nasyceniu kolorów, różnej kontrastowości itd. To jakbyś jedno ujęcie zrobił na filmie ORWO, Kodak Ektra, Kodak Portra, Fuji Reala, Fuji Velvia i co tam Ci przyjdzie do głowy.
    Kiedyś musiałeś mieć te kilka klisz i iść z nimi do ciemni, teraz siadasz przy komputerze z jednym plikiem i robisz to samo, tylko że wszystko możesz cofnąć i poprawić aż uzyskasz zadowalający Cię efekt.
    Jak zawsze wymaga to trochę wprawy, ale przecież do pracy się nie śpieszysz, możesz codziennie posiedzieć 2-3 godziny i za tydzień inaczej spojrzysz na RAW'y.

    To tak na szybko mi w dużym skrócie.

    Pozdrawiam,
    tbogdanowicz

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Szanowny @Juanitos.

    JPG z aparatu, to jak polaroid. Nic już nie zmieniasz masz "odbitkę".
    ...
    Nie, no zbyt duże uproszczenie. Prawidłowo naświetlonego jpg można całkiem fajnie podkręcić, sam kiedyś z tego korzystałem w początkach przygody z cyfrą. Te zdjęcia wyglądają ok także dziś.

  10. #20

    Domyślnie

    Tak, to uproszczenie. Ale uważam że wystarczająco dobrze pokazuje różnice pomiędzy RAW'em a JPG'iem z aparatu, którego oczekuje autor wątku.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Profile Picture Control
    By szerilla in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-12-2018, 19:11
  2. picture control
    By ptasiek49 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 21:24
  3. D300s vs Picture Control
    By wuyaszek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 10:02
  4. Picture Control
    By apaw in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 19:50
  5. picture control
    By crisder in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 12:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •