Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Park

  1. #1
    an
    Gość

    Domyślnie Park

    Spróbuję zatem tak. Co Koleżeństwo na to?

    Załącznik 19760

  2. #2

    Domyślnie

    Spacer był pewnie fajny, ale fotka słaba. Światło, ogarnięcie tematu....
    LED ZEPPELIN

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, @aryan wrzuciłeś ostatnio dużo zdjęć, z tym że każde dokładnie z innego zakresu. Można sądzić, że lubisz pstrykać zdjęcia, ok. Ale musisz sam się zdecydować, co Ci się najbardziej podoba, co rozwijać. Sądzę też, że warto by przeczytać jakąś książkę o kompozycji (np. Bryan Peterson - "Kompozycja bez tajemnic") i wiedzieć CO jest tematem Twoich zdjęć. Bo na razie to ciężko wyczytać.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjecie typu "spacerowego", jako fotka do albumu może być. Ja wym troszkę wykadrował z lewej strony aby zgubić drzewo na pierwszym planie.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  5. #5
    an
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie, przy czym mam ogromną prośbę (szczególnie do @Nikonozaur - jak sądzę fachowca w temacie) o nieco szerszy komentarz, co konkretnie byście w tym zdjęciu zmienili. Dlaczego? Ano dlatego, że to samo zdjęcie zamieszczone w pewnym zagranicznym portalu zyskało bardzo wiele opinii pozytywnych, że fajny kadr, że przepiękna tonacja, etc. etc. I teraz jestem w kropce, czy tamte opinie były prawdziwe (a w części pochodziły od osób robiących naprawdę dobrą fotografię), czy też jest to naprawdę tak złe... Ba, dodam że to zdjęcie na stocku zostało przez kogoś tam zakupione za 150USD Więc sam jestem teraz skołowany.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak to jest, każdy widzi i czyta inaczej. I tamte opinie były prawdziwe, i te są prawdziwe. Jak sprzedałeś, tzn że ta fotografia był dla kogoś tyle warta Ogólnie na zachodzie ludzie są milsi w komentarzach i wypowiedziach "keep smiling". W byłym bloku wschodnim zawsze jest źle i smutno Taka charakterystyka.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do zdjęcia, mnie rozpraszają te ławki i śmietnik, albo powinno ich nie być (na zdjęciu), albo stanowić temat. A tak trochę są, trochę ich nie ma. I z obróbką i światłem można by się pobawić.

  7. #7
    an
    Gość

    Domyślnie

    @PM.M w sprawie śmietnika jasność nad jasnościami, mnie też drażni, a wystarczyło lekko się przesunąć.

    Idąc dalej, żeby cięgi zebrać za jednym razem, wątek uzupełniam.

    2.
    Załącznik 19892

    3.
    Załącznik 19893

    4.
    Załącznik 19894

    5.
    Załącznik 19895

  8. #8

    Domyślnie

    Taki "widok ogólny" nie jest najszczęśliwszym pomysłem na kadr. Po prostu nie ma na czym oka zawiesić, nic nie jest tematem przewodnim (tytuł to za mało). W dodatku ostre słońce dało efekt w postaci przepalonej podłogi (1 i 2). Na dwójce masz przed sobą 4 drzewka ustawione w szereg, to mógłby być temat. Trójka i w szczególności czwórka są "zerowe" pod względem kadru, a dobija je turystyczno - spacerowe światło. To samo światło ratuje piątkę podkreślając sielską atmosferę. Mimo, że tu też kadrowo nie jest najlepiej ona w/g mnie jest najlepsza z zestawu.
    Park, a w szczególności las to trudne tematy. Na nieudane zdjęcia z lasu mówi się, że nieudane bo drzewa zasłaniały. Pozdrawiam.
    LED ZEPPELIN

  9. #9
    an
    Gość

    Domyślnie

    @Nikonozaur dzięki! Wyciągnę wnioski.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Park
    By -AciD- in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 13:56
  2. [ Krajobraz ] Park
    By jacekz40 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 11:17
  3. [ Krajobraz ] Park
    By Misiiia in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 01:34
  4. [ Krajobraz ] Park
    By Seeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 15:25
  5. [ Krajobraz ] park
    By maks1993 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 02:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •