Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Celsius Library

  1. #1
    an
    Gość

    Domyślnie Celsius Library

    Czy taki set Wam się podoba? Co byście zmienili?
    Dziękuję!

    1.
    Załącznik 19750

    2.
    Załącznik 19751

    3.
    Załącznik 19752

    4.
    Załącznik 19753

    5.
    Załącznik 19754

    6.
    Załącznik 19755

  2. #2

    Domyślnie

    Jako zdjęcia z wakacji całkiem mogą być. Jako "fotografia architektury", to nie przejdzie. Pierwsza zasada w architekturze, co jest proste ma być proste I TYLE. Pionowe krawędzie mają być pionowe, a poziome poziome. Poszukaj hasła "magiczny sposób trzymania aparatu". Druga sprawa, to światło - tu masz środek dnia - trzeba by jakoś umiejętnie korzystać z kontrastów.

  3. #3
    an
    Gość

    Domyślnie

    @PM.M dziękuję! Z tym, że nie ma działu "zdjęcia z wakacji", to dałem do architektury...
    Ostatnio edytowane przez an ; 11-01-2019 o 16:45

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia całkiem przyjemne. Widać że myślałem przy kadrowaniu. Trochę irytuje mnie krzywość na 1 i prawa krawędź na 5. światło też opanowane, mimo środku dnia (chyba).

    A dział na zdjęcia z podróży jest .

    https://forum.nikoniarze.pl/forums/2...r%C3%B3%C5%BCe

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie. W jednym miejscu "podróże" w drugim "turystyka". A po zmianach miał już być porządek .

  7. #7

    Domyślnie

    Miałeś trudne zadanie z tym idealnie niebieskim niebem, pierwsze wygląda prwei jak szparowane .
    Trochę mi brakuje w tej opowieści całości, zdjęcia pokazują jak dla mnie tylko "zajawkę" miejsca.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8
    an
    Gość

    Domyślnie

    @tbogdanowicz @Kojocisko dziękuję za opinie. Fotografowałem to miejsce w samo południe, przy niemal 40st. więc praca była nieco dyskomfortowa W dodatku wokół był tłum ludzi, stąd tak kadrowałem, żeby przynajmniej na zdjęciach już nikogo nie widzieć - stąd te czasem "dziwne" ujęcia. Generalnie jednak lubię budynki/budowle "brać" szeroko, z bliska i od dołu, więc trochę to taka moja maniera. Z opanowania światła i kontrastów jestem dość zadowolony mając na uwadze, jak to w rzeczywistości wyglądało. Tym bardziej drodzy Panowie, że to pliki prosto z puszki ... robione w jpg-ach bez jakiejkolwiek obróbki, poza tym co sam manualnie na body wymyśliłem.

    Tak, dział Architektura, to może nie najlepsze miejsce - pewnie w turystykę powinienem pójść. Na przyszłość się poprawię, ale jak już wątek założyłem, to uzupełnię go jeszcze innymi scenami z tego miejsca. Jeżeli to przeszkadza to poproszę o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce, bo hasło Architektura może zbyt górnolotnie brzmi dla moich prac.

  9. #9

    Domyślnie

    Ale żeby było jasne - obejrzałem z przyjemnością, nie jako arcydzieło fografii, ale poprawnie zrobione świadectwo bycia, zobaczenia. To fotografia bliska memu sercu, sam uprawiam tylko taką. I warto takie zdjęcia pokazywać - żeby coś u siebie poprawić, zmobilizować się i przygotować zdjęcia do prezentacji oraz pogadać o ciekawych miejscach.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10
    an
    Gość

    Domyślnie

    @Kojocisko tym bardziej ogromne podziękowania za miłe słowo. Pozwolę sobie jeszcze dorzucić kilka obrazów, ale żeby już nie mieszać w tym dziale trzymając się tematu Biblioteki.

    7.
    Załącznik 19886

    8.
    Załącznik 19887

    9.
    Załącznik 19888

    10.
    Załącznik 19889

    11.
    Na zakończenie jako mały bonus, całkowicie bez podtekstów i dla żartu, zlokalizowałem publiczne forum mające 2000 lat:
    Załącznik 19890

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •