Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Celsius Library

Domyślnie Celsius Library

Czy taki set Wam się podoba? Co byście zmienili?
    Dziękuję!

1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2139.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	7,35 MB
ID:	19750

2.

Nazwa:	IMG_2143.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	6,55 MB
ID:	19751

3.

Nazwa:	IMG_2156.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	7,15 MB
ID:	19752

4.

Nazwa:	IMG_2161.JPG
Rozmiar:	4,97 MB
ID:	19753

5.

Nazwa:	IMG_2162.JPG
Rozmiar:	7,06 MB
ID:	19754

6.

Nazwa:	IMG_2168.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	5,80 MB
ID:	19755

Domyślnie

Jako zdjęcia z wakacji całkiem mogą być. Jako "fotografia architektury", to nie przejdzie. Pierwsza zasada w architekturze, co jest proste ma być proste I TYLE. Pionowe krawędzie mają być pionowe, a poziome poziome. Poszukaj hasła "magiczny sposób trzymania aparatu". Druga sprawa, to światło - tu masz środek dnia - trzeba by jakoś umiejętnie korzystać z kontrastów.

Domyślnie

@PM.M dziękuję! Z tym, że nie ma działu "zdjęcia z wakacji", to dałem do architektury...
    Ostatnio edytowane przez aryan ; 11-01-2019 o 15:45

Domyślnie

Zdjęcia całkiem przyjemne. Widać że myślałem przy kadrowaniu. Trochę irytuje mnie krzywość na 1 i prawa krawędź na 5. światło też opanowane, mimo środku dnia (chyba).

A dział na zdjęcia z podróży jest .

https://forum.nikoniarze.pl/forums/2...r%C3%B3%C5%BCe

Domyślnie

No właśnie. W jednym miejscu "podróże" w drugim "turystyka". A po zmianach miał już być porządek .

Domyślnie

Miałeś trudne zadanie z tym idealnie niebieskim niebem, pierwsze wygląda prwei jak szparowane .
    Trochę mi brakuje w tej opowieści całości, zdjęcia pokazują jak dla mnie tylko "zajawkę" miejsca.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |D850|T24-70/2.8G2|T35/1.8|N70-200/4|S135/1.8|SB910| fikołki 500px

Domyślnie

@tbogdanowicz @Kojocisko dziękuję za opinie. Fotografowałem to miejsce w samo południe, przy niemal 40st. więc praca była nieco dyskomfortowa W dodatku wokół był tłum ludzi, stąd tak kadrowałem, żeby przynajmniej na zdjęciach już nikogo nie widzieć - stąd te czasem "dziwne" ujęcia. Generalnie jednak lubię budynki/budowle "brać" szeroko, z bliska i od dołu, więc trochę to taka moja maniera. Z opanowania światła i kontrastów jestem dość zadowolony mając na uwadze, jak to w rzeczywistości wyglądało. Tym bardziej drodzy Panowie, że to pliki prosto z puszki ... robione w jpg-ach bez jakiejkolwiek obróbki, poza tym co sam manualnie na body wymyśliłem.

Tak, dział Architektura, to może nie najlepsze miejsce - pewnie w turystykę powinienem pójść. Na przyszłość się poprawię, ale jak już wątek założyłem, to uzupełnię go jeszcze innymi scenami z tego miejsca. Jeżeli to przeszkadza to poproszę o przeniesienie tego tematu w odpowiednie miejsce, bo hasło Architektura może zbyt górnolotnie brzmi dla moich prac.

Domyślnie

Ale żeby było jasne - obejrzałem z przyjemnością, nie jako arcydzieło fografii, ale poprawnie zrobione świadectwo bycia, zobaczenia. To fotografia bliska memu sercu, sam uprawiam tylko taką. I warto takie zdjęcia pokazywać - żeby coś u siebie poprawić, zmobilizować się i przygotować zdjęcia do prezentacji oraz pogadać o ciekawych miejscach.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |D850|T24-70/2.8G2|T35/1.8|N70-200/4|S135/1.8|SB910| fikołki 500px

Domyślnie

@Kojocisko tym bardziej ogromne podziękowania za miłe słowo. Pozwolę sobie jeszcze dorzucić kilka obrazów, ale żeby już nie mieszać w tym dziale trzymając się tematu Biblioteki.

7.

Nazwa:	IMG_2129.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	8,50 MB
ID:	19886

8.

Nazwa:	IMG_2126.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,61 MB
ID:	19887

9.

Nazwa:	IMG_2138.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	7,44 MB
ID:	19888

10.

Nazwa:	IMG_2158.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	3,26 MB
ID:	19889

11.
    Na zakończenie jako mały bonus, całkowicie bez podtekstów i dla żartu, zlokalizowałem publiczne forum mające 2000 lat:

Nazwa:	IMG_2090.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	10,15 MB
ID:	19890

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów