Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Celsius Library

  1. #11

    Domyślnie

    Ja mogę zaproponować autorowi zmianę podejścia do takiego i podobnego tematu - obleganego przez tłumy turystów. Wystarczy zejść z głównej ścieżki, kilka metrów w jedną, czy w drugą stronę, zmienić perspektywę. W tym konkretnym przypadku wiem, co mówię, bo też byłem w tym miejscu ładnych kilka lat temu. Foty mam zupełnie inne i to bez ludzi. Oczywiście ludzi też warto pokazać na kilku fotach. Jeśli ludzie za bardzo ci przeszkadzają i wolisz pustkę, to do Efezu można było się wybrać z samego rana przed tłumami, które wylewają się z autokarów. Ale takie rzeczy należy zaplanować wcześniej. Komponowanie wszystkich kadrów z zadartym w górę aparatem nie jest rozwiązaniem problemu. Resztę napisali koledzy wyżej, pod czym się podpisuję.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #12

    Domyślnie

    Zdjęcie nr. 7 pokazało mi skalę miejsca, już sobie je jakoś wyobrażam. Szkoda, że go nie wyprostowałeś, tu lepsza w odbiorze jest ósemka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13
    an
    Gość

    Domyślnie

    @Kojocisko czy tak byłoby lepiej? (dla pokazania skali, obiecuję że to naprawdę dwa ostatnie i pomijając polar, który na ostatnim się mi rozjechał).

    12.
    Załącznik 19899

    13.
    Załącznik 19900
    Ostatnio edytowane przez an ; 14-01-2019 o 12:59

  4. #14

    Domyślnie

    Pamiętaj, że ja o fotografowaniu i dobrej fotografii mało wiem. A jeszcze mniej umiem
    Ze względu na podział kadru bardziej podoba mi się 13tka. Ale oba są w miare proste, co mnie uprzyjemnia ich odbiór.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Pamiętaj, że ja o fotografowaniu i dobrej fotografii mało wiem. A jeszcze mniej umiem
    Ze względu na podział kadru bardziej podoba mi się 13tka. Ale oba są w miare proste, co mnie uprzyjemnia ich odbiór.
    Czasem, jeżeli zdajemy sobie sprawę, że wiemy mało - okazuje się, że nasza wiedza jest duża
    Dzięki za zwrócenie uwagi na temat podziału kadru, bo to na czym muszę popracować na pewno, to tendencja do pozostawiania zbyt wiele "pustego" w górnej części kadru.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •