Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli robi zdjęcia na statywie i oświetlenie zastane jest ok to raczej nie ma co mieszać w głowie dodatkowym oświetleniem, do tego zaraz pojawi sie problem z maskowaniem tego całego złomu rozstawionego i odbijającego się na lakierze.
    Fotografowanie przedmiotów na handel przy świetle zastanym z daleka ciągnie amatorką.
    Szczególnie jeśli ktoś się zajmuje tym handlem zawodowo i robi to stale, a nie chce sprzedać na aukcji używany dywan raz w życiu.
    Ale co kto lubi
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 21-01-2019 o 10:44

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Fotografowanie przedmiotów na handel przy świetle zastanym z daleka ciągnie amatorką.
    Szczególnie jeśli ktoś się zajmuje tym handlem zawodowo i robi to stale, a nie chce sprzedać na aukcji używany dywan raz w życiu.
    Ale co kto lubi
    Gdybym miał fotografować regularnie samochody na handel, to tak - szeroki obiektyw by się przydał do fotografowania wnętrza. Ale czy to koniecznie musiałby być obiektyw F 1:1.8 - ? Nie - jasność w tym przypadku jest bez znaczenia, mógłby to być obiektyw z jasności F 1:4.0, a byłby tańszy, mniejszy, lżejszy i wygodniejszy do operowania w ciasnej przestrzeni wnętrza samochodu. Szeroki obiektyw 1.8 kupiłbym sobie, gdyby płacił za to urząd, a chciałbym mieć bajerancki obiektyw do poprawy samopoczucia. Z zewnątrz fotografowałbym na ogniskowych typu portretowego - 85 mm, 135 mm. Najbardziej istotne byłoby ustawienie czystego samochodu na odpowiednim tle i oświetlenie go w sensowny sposób. Cóż po zooomie 1.8 gdy sfotografujemy samochód na handel stojący w kałuży na błotnym placu na tle chaotycznych bannerów wiszących na krzywym płocie przy słońcu w południe - ?
    Ale coś mi się zdaje, że kolega zakładający wątek chce kupić sobie aparat, bo lubi, a że ma (lub właśnie zamierza otworzyć za pomocą dotacji z Urzędu Pracy) autohandel i szansę wziąć dotację z Urzędu Pracy, to sobie wykombinował, że w urzędzie złoży wniosek o sfinansowanie zakupu aparatu. Gdyby na serio chciał fotografować samochody na handel, to by zlecił człowiekowi, który potrafi to robić i ma do pokazania portfolio z dziesiątkami elegancko sfotografowanych samochodów.

    Odrębna sprawa, że do fotografowania w ciasnej przestrzeni wnętrz samochodów zdecydowanie wolałbym aparat z odchylanym i kręconym ekranem, niż D7200 z nieruchomym ekranem.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 21-01-2019 o 16:38

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Fotografowanie przedmiotów na handel przy świetle zastanym z daleka ciągnie amatorką.
    Szczególnie jeśli ktoś się zajmuje tym handlem zawodowo i robi to stale, a nie chce sprzedać na aukcji używany dywan raz w życiu.
    Ale co kto lubi
    A mógłbyś wyjaśnić dlaczego?

    Ale coś mi się zdaje, że kolega zakładający wątek chce kupić sobie aparat
    Tak gwoli ścisłości - pytałem o obiektywy a nie o aparat Aparat już mam, także nie - nie chcę "wyłudzić" sprzętu z Urzędu Pracy do zabawy tylko po to by służył mi do pracy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Statyw do Nikona D7200
    By JackDoe in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 12:03
  2. Szkła Sigmy a LV w D7200
    By cezet in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 08:34
  3. Jakie szkła do d7000
    By hans1000 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 18:32
  4. Jakie szkła?
    By Jaroox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 19:22
  5. D80 + ...jakie szkła...
    By szelass in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 177
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •