Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    To nie znasz tego z autopsji, że gdy chcesz wydać 500 to kończy się wydatkiem za 2 500?
    Nie znam. Jeszcze się nie zdarzyło bym kupił coś dwukrotnie droższego niż zakładałem. A tu gadamy o wydatku 5x wyższym. Jeśli miałbym na coś 5x więcej to nie pytałbym o coś tańszego. Przypuszczam, że autor również nie bez przyczyny podał budżet. Budżet który zwykle naciąga się chyba nieznacznie. Zapewne gdyby mógł/chciał wziąć na raty to by po prostu zapytał o coś droższego.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To może od razu A7? Po co ograniczać się jakimś APS-C... Sorry za ironię, ale to Fuji ani nie spełnia wymogów wielkościowych z innego wątku ani cenowych z tego. Być może jesteś/byłeś z niego zadowolony ale chyba nie pasuje go wciskać tam gdzie nie spełnia podstawowych kryteriów.
    A może pytający ma kieszenie jak kolega @cz4rnuch co to mieści a7 z jakimś szkielkiem? W moich kieszeniach mieści się xt10 ze szkłem 27.

    Kieszeń to pojęcie względne. Czy wiesz co to jest nieskończoność? Weźmy np. zapchaną walizkę i zawsze można ją otworzyć i dołożyć chusteczkę.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A może pytający ma kieszenie jak kolega @cz4rnuch co to mieści a7 z jakimś szkielkiem? W moich kieszeniach mieści się xt10 ze szkłem 27.

    Kieszeń to pojęcie względne. Czy wiesz co to jest nieskończoność? Weźmy np. zapchaną walizkę i zawsze można ją otworzyć i dołożyć chusteczkę.
    Biorąc pod uwagę jakie modele wymienił autor można wyciągnąć wnioski na temat wielkości kieszeni:

    Cytat Zamieszczone przez Grywourus Zobacz posta
    Sony RX100, Olympus XZ-2, FinePix X10, Lumix LX7
    Cytat Zamieszczone przez Grywourus Zobacz posta
    Tańsze i chyba nawet lepsze byłyby mniej popularne obecnie modele bezlusterkowców np. Samsung NX1100 czy Nikon J1 ale w budżecie zmieszczę się tylko ze standardowym "nie pasownym" do kieszeni obiektywem, a za "naleśnika" musiałbym sporo dołożyć.

  4. #14

    Domyślnie

    Padło tu już wcześniej parę fajnych modeli jak choćby Nikon 1. Ja mogę napisać tylko o tym co używam. W domu w szufladzie mam też jakieś stare modele np. Canon G7 z dość jasnym szkłem od jasności 2.8 i stabilizacją a naładowany akumulator potrafi trzymać rok nieużywany albo dłuzej. Nawet o tym nie piszę bo i tak nie ma chętnych na kupowanie takich staroci. A pewnie sprzedałbym za jakąś symboliczną kwotę + przesyłka ... no i weź to doradź cokolwiek. Ja piszę od siebie i nie musicie mnie pouczać czy też odpowiadać za pytającego, to nie przedszkole


    Opps tu nie wolno nic pisać o tym że mam coś na sprzedaż, taki jest regulamin i już ktoś mi coś raz pouczał że stopka była nie taka bo dałem linka do swoich wyprzedaży. To jest dopiero bez sensu a nie to że piszę o jakimś sprzęcie które nie mieści sie w zapytaniu wg komentatorów.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 13-01-2019 o 13:19
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #15

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Faktycznie jak już pisałem budżet nie jest duży i jest raczej nieprzekraczalny. Po obejrzeniu testów i zdjęć zaczynam się jednak skłaniać do bezlusterkowców, zachowanie na wysokich ISO, szerszy zakres tonalny i możliwość upgreadu w przyszłości przez zakup obiektywu... tylko jak to do kieszeni wcisnąć bo na razie musiałbym z kitem trochę pożyć
    Niektóre propozycje odpadły bo są trudno dostępne na rynku wtórnym np. taki Samsung Mini NX z naleśnikiem.
    Nie będę ukrywał, że jako stary nikoniarz (ale taki nieortodoksyjny bo miałem i Canony i wiele innych marek) kusił mnie Nikon 1 J1-3 ale chyba jednak lepsze będą Samsungi i Sony (więcej tańszych obiektywów a i w testach wypadają raczej lepiej), mam możliwość zakupu Sony NEX-3 (bez N) i Samsunga NX1000 ponizej 400 zł, w tej cenie jest jeszcze Fuji NX10 - podoba mi się ale to jednak nie ta jakość za to do kieszeni by wszedł.

  6. #16

    Domyślnie

    A nie mógłbyś korzystać z jakiegoś wygodnego rozwiązania typu Peak Design Capture lub jednak plecak ale z paskiem na jedno ramię? Jednym ruchem kieszeń z aparatem masz przed sobą i łatwo dostępną.
    I wtedy masz znacznie większy wybór.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    A nie mógłbyś korzystać z jakiegoś wygodnego rozwiązania typu Peak Design Capture lub jednak plecak ale z paskiem na jedno ramię? Jednym ruchem kieszeń z aparatem masz przed sobą i łatwo dostępną.
    I wtedy masz znacznie większy wybór.
    Pomysł niezły, brałem podobne rozwiązania pod uwagę. Do przenoszenia to dobre i chyba nawet jeśli kupię bezlusterkowca z kitem (na początek) to to wykorzystam ale są też w moim wypadku inne problemy.
    Przy typowym DSL-rze trudno ogarniać wszystkie pierścienie i przyciski jedną ręką - tą samą którą ten aparat się trzyma. Można co prawda zaopatrzyć się w takie kule które mają opaski i trzymają się rąk uniesionych nawet w górę i wtedy ma się obydwie ręce wolne do sterowania/trzymania aparatem ale wtedy nie mam czym się podpierać i to to jeszcze pół biedy bo jakoś tam ustoję ale druga rzecz, taka trudniejsza do opisania... w pewnym uproszczeniu chciałbym sobie to fotografowanie jak najbardziej nomen omen - uprościć, a najłatwiej w mojej sytuacji wychodzi wyjęcie aparatu z prawej kieszeni i cyknięcie.
    W niektórych przypadkach, gdy np. mogę usiąść albo/i mam czas na zrobienie zdjęcia takie rozwiązanie by się sprawdziło ale np.przy street foto albo zdjęciach z wydarzeń, uroczystości, czy koncertów to już nie bardzo. No i jeszcze spory DSLR przy pasie raz, że bardzo widoczny jest a dwa mógłby utrudniać chodzenie - obijać się o kule a plecak to już jeden często noszę.
    Czyli niby dobrze, niby się da i "możnaby" ale chyba jednak nie tedy (moja) droga.

  8. #18

    Domyślnie

    Co byś nie kupił to i tak obsługa jedną ręką będzie bardzo trudna, o ile nie będziesz fotografował na auto.
    DSLR i PD Capture lub jakaś niewielka torba mocowana na pasku i masz aparat pod ręką, zabezpieczony, a przede wszystkim masz możliwość stosowania wymiennej optyki, czego od aparatu upychanego w kieszeni raczej bym nie oczekiwał.

    Pozdrawiam
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. lustrzanka czy coś do kieszeni......dylemat
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 21:36
  2. Aparat do kieszeni
    By risto in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 19:43
  3. Aparat do kieszeni
    By Olszi in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 11:23
  4. Coś... do kieszeni
    By amirez in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 20:26
  5. [ Portret ] Jedna łąka, jedna kobieta czy cos w tym jest?
    By zwireq in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •