Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 178

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie XQD - nowy format

    Witam forumowiczów



    Stoje przed sporym dylematem, do nowego nabytku chcę kupić karty aby zabezpieczyć się na podwójnym zapisie powinienem kupić dwie karty o takiej samej pojemności tj. SD UHS-II 128 GB i XQD G 128 GB, i tu zaczynają się schody, dostępne w Polsce są karty XQD G 120 GB, na stornie SONY są wskazane tylko karty o pojemności 32;64;128;256 oczywiście mama na myśli serię G czyli z prędkościami 400 i 440 Mb/s.
    Karta o pojemności 120 Gb, dostępna jest na popularnym serwisie aukcyjnym który ostatnio skomercjalizował się, a karta 128GB teoretycznie w popularnym sklepie internetowym lecz jej dostęp jest na zapytane.
    Dzwoniłem do SONY starając się u źródła uzyskać najbardziej wiarygodnych informacji, konsultantka nie wiedziała o czym mówię , i stwierdziła że karty 120GB nie istnieją prosząc mnie o zdjęcie pudełka i dowód zakupu....
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma wiedzę czym one się rzeczywiście różnią??

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashpir Zobacz posta


    to nie jest storna SONY, na stornie SONY są tutaj:

    https://www.sony.pl/electronics/kart...qd/xqd-g-serie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Poważnie pytasz? A jakie to ma znaczenie? Zapełniasz zawsze karty do ostatniego bajta?
    zdecydowanie poważnie, jak wypuszczą SD 120 GB nie będzie problemu, tak masz bez sensu luźne 8GB, robiąc serie zdjęć często dochodzę do pełnych kart i nic w tym dziwnego skupiam się na zdjęciu. A po za tym do tej pory ładowałem CF i SD tej samej pojemności teraz nikon wymyślił nowy format mimo że CF ma większa prędkość maksymalną....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    https://pro.sony/pl_PL/products/xqd-...es-memory-card

    Jak widac taki jest typoszereg. Ale ostatnio chyba na Amzonie widziałem wersję 128 jako niedostępną/wycofaną.
    Też miałem dylemat z tymi dwoma pojemnościami.
    w Polsce też są jakby niedostępne, ponoć czekają na dostawę cyfrowe.pl ma najlepsza cenę ale i tak brak dostępności

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Możliwe że użyto innych kostek pamięci, zobaczcie że wiele SSD ma pojemności 120 i 128 albo 240 i 256 itd, jest też kwestia że kostki "gorszego sortu" dające faktycznie 128GB zabezpiecza się ukryciem 8GB na uzupełnianie martwych komórek pomięci ale wiedząc o tym wielu by stwierdziło że te karty 120GB to drugi gatunek, a tego raczej się nie dowiemy bo byłby to strzał w kolano producenta.
    Wydaje się to logiczne, tylko dalej jestem w czarnej odchłani czy oddać tą 120 i czekać na 128 czy zostawić i liczyć na nie wiem co ?? a może te 128 już nie wrócą i zostaną tylko 120 ??? na stronie SONY.COM czyli w USA, mamy znów tylko 120 i 240.... jakaś masakra....






    Najnowsza informacja z źródła:

    " Nawiązując do Pana zgłoszenia uprzejmie informuję, iż zakupiona karta jest produktem profesjonalnym, którego jako infolinia wparcia technicznego nie wspieramy - stąd brak modelu na stornie sony.pl Dany model karty jest obsług tylko i wyłącznie przez urządzenia profesjonalne, stąd prędkość zapisu danych 440 Mb/s, 400 Mb/s. "

    zbaraniałem... przecież 128 ma też takie prędkości....
    Ostatnio edytowane przez HARNAS ; 11-01-2019 o 15:17

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    to nie jest storna SONY, na stornie SONY są tutaj:

    https://www.sony.pl/electronics/kart...qd/xqd-g-serie
    To jest strona Sony:

    "Administratorem niniejszej Witryny jest spółka Sony Professional Solutions Europe, oddział spółki Sony Europe Limited, z siedzibą pod adresem: Sony Europe Limited, The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 OXW, zarejestrowana pod numerem 2422874 oraz posiadająca następujący adres korespondencyjny w sprawach związanych z niniejszą Witryną: Sony Professional Solutions Europe, Jays Close, Basingstoke, Hampshire, RG22 4SB, UK"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashpir Zobacz posta
    To jest strona Sony:

    "Administratorem niniejszej Witryny jest spółka Sony Professional Solutions Europe, oddział spółki Sony Europe Limited, z siedzibą pod adresem: Sony Europe Limited, The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 OXW, zarejestrowana pod numerem 2422874 oraz posiadająca następujący adres korespondencyjny w sprawach związanych z niniejszą Witryną: Sony Professional Solutions Europe, Jays Close, Basingstoke, Hampshire, RG22 4SB, UK"
    Tak, prawda tyle że PROFESJONAL a zwykłe SONY odcina sie od nich i "ICH" produktów, odpowiedz konsultantki SONY jak wyżej....

  6. #6

    Domyślnie

    Stoje przed sporym dylematem, do nowego nabytku chcę kupić karty aby zabezpieczyć się na podwójnym zapisie powinienem kupić dwie karty o takiej samej pojemności tj. SD UHS-II 128 GB i XQD G 128 GB...
    Poważnie pytasz? A jakie to ma znaczenie? Zapełniasz zawsze karty do ostatniego bajta?

  7. #7

    Domyślnie

    https://pro.sony/pl_PL/products/xqd-...es-memory-card

    Jak widac taki jest typoszereg. Ale ostatnio chyba na Amzonie widziałem wersję 128 jako niedostępną/wycofaną.
    Też miałem dylemat z tymi dwoma pojemnościami.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe że użyto innych kostek pamięci, zobaczcie że wiele SSD ma pojemności 120 i 128 albo 240 i 256 itd, jest też kwestia że kostki "gorszego sortu" dające faktycznie 128GB zabezpiecza się ukryciem 8GB na uzupełnianie martwych komórek pomięci ale wiedząc o tym wielu by stwierdziło że te karty 120GB to drugi gatunek, a tego raczej się nie dowiemy bo byłby to strzał w kolano producenta.

  9. #9

    Domyślnie

    zdecydowanie poważnie, jak wypuszczą SD 120 GB nie będzie problemu, tak masz bez sensu luźne 8GB, robiąc serie zdjęć często dochodzę do pełnych kart i nic w tym dziwnego skupiam się na zdjęciu. A po za tym do tej pory ładowałem CF i SD tej samej pojemności teraz nikon wymyślił nowy format mimo że CF ma większa prędkość maksymalną....
    Zdecydowanie wydumany problem. Wiesz ile zdjęć mieści się na karcie 128 GB? Mnie się udało zapełnić kartę 128 GB chyba tylko raz na jakimś dłuższym wyjeździe (bardziej przez nieuwagę), a zrobiłem d7200 ponad 60k zdjęć, zwykle mam w takich wypadkach włożone 2x128. Przecież, jak skończy się jedna karta, zdjęcia dalej będą się zapisywać na drugiej odrobinę większej. Prawdopodobieństwo, że coś stracisz akurat w tym momencie jest praktycznie zerowe.
    Trzeba by włożyć pustą kartę 120, potem 128 i zobaczyć, czy w ogóle aparat pokaże inną liczbę zdjęć do zrobienia. Wątpię.
    Akademicka dyskusja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps. Karty CF nie są szybsze od XQD
    ..mimo że CF ma większa prędkość maksymalną...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zdecydowanie wydumany problem. Wiesz ile zdjęć mieści się na karcie 128 GB? Mnie się udało zapełnić kartę 128 GB chyba tylko raz na jakimś dłuższym wyjeździe (bardziej przez nieuwagę), a zrobiłem d7200 ponad 60k zdjęć, zwykle mam w takich wypadkach włożone 2x128. Przecież, jak skończy się jedna karta, zdjęcia dalej będą się zapisywać na drugiej odrobinę większej. Prawdopodobieństwo, że coś stracisz akurat w tym momencie jest praktycznie zerowe.
    Trzeba by włożyć pustą kartę 120, potem 128 i zobaczyć, czy w ogóle aparat pokaże inną liczbę zdjęć do zrobienia. Wątpię.
    Akademicka dyskusja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps. Karty CF nie są szybsze od XQD
    Przy 7200 też bym się nie martwił i nie szukał problemu, lecz "uwaliłem" kartę na ślubie która była nie do odczytania i tu zemścił się na mnie brak kopi równoległej, od tamtej pory mam zawsze dwie równe karty w paracie. Wracając do ilości zdjęć na 810 robiłem około 1000 na 64 GB, i to na jeden kpl. mi wystarczało dwa kpl. SD z CF w zapasie i byłem pewny. Niestety na 850 na karcie 64 mieści się tylko 636 zdjęć i te kilka dodatkowych z 8 GB przepraszam ale robi mi sporą różnice. Oczywiście mogę robić w JPG i na pełnej kompresji do tego obcinając matryce ale nie o takie zdjecia mi chodzi....
    Specjalistą od szybkości kart nie jestem biorę to co podaje producent i staram się z tego korzystać raz zdradziłem SAN-DISK na rzecz Kingstona nomen omen 128 GB i tą kartę uwaliłem na weselu.... koszt odczytu z karty której nie widzi żaden komputer zaczyn asie od 1,5 tyś....
    A wracając do szybkości, SAN-DISK chwali się teraz takim CF: EXTREME SPEEDS OF UP TO 525MB/S READ AND 450MB/S WRITE dla pojemności 512 GB i z tego co czytam jest to trochę więcej od najszybszej XQD. link: https://www.sandisk.com/home/memory-...mepro-cfast-2d

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. Format
    By gruby in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:03
  5. Format A3
    By paranoid in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •