Close

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 178
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zdecydowanie wydumany problem. Wiesz ile zdjęć mieści się na karcie 128 GB? Mnie się udało zapełnić kartę 128 GB chyba tylko raz na jakimś dłuższym wyjeździe (bardziej przez nieuwagę), a zrobiłem d7200 ponad 60k zdjęć, zwykle mam w takich wypadkach włożone 2x128. Przecież, jak skończy się jedna karta, zdjęcia dalej będą się zapisywać na drugiej odrobinę większej. Prawdopodobieństwo, że coś stracisz akurat w tym momencie jest praktycznie zerowe.
    Trzeba by włożyć pustą kartę 120, potem 128 i zobaczyć, czy w ogóle aparat pokaże inną liczbę zdjęć do zrobienia. Wątpię.
    Akademicka dyskusja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps. Karty CF nie są szybsze od XQD
    Przy 7200 też bym się nie martwił i nie szukał problemu, lecz "uwaliłem" kartę na ślubie która była nie do odczytania i tu zemścił się na mnie brak kopi równoległej, od tamtej pory mam zawsze dwie równe karty w paracie. Wracając do ilości zdjęć na 810 robiłem około 1000 na 64 GB, i to na jeden kpl. mi wystarczało dwa kpl. SD z CF w zapasie i byłem pewny. Niestety na 850 na karcie 64 mieści się tylko 636 zdjęć i te kilka dodatkowych z 8 GB przepraszam ale robi mi sporą różnice. Oczywiście mogę robić w JPG i na pełnej kompresji do tego obcinając matryce ale nie o takie zdjecia mi chodzi....
    Specjalistą od szybkości kart nie jestem biorę to co podaje producent i staram się z tego korzystać raz zdradziłem SAN-DISK na rzecz Kingstona nomen omen 128 GB i tą kartę uwaliłem na weselu.... koszt odczytu z karty której nie widzi żaden komputer zaczyn asie od 1,5 tyś....
    A wracając do szybkości, SAN-DISK chwali się teraz takim CF: EXTREME SPEEDS OF UP TO 525MB/S READ AND 450MB/S WRITE dla pojemności 512 GB i z tego co czytam jest to trochę więcej od najszybszej XQD. link: https://www.sandisk.com/home/memory-...mepro-cfast-2d

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Maja tez szybkie SD, drogie i problemowe odnośnie odprowadzenia ciepła.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    XQD i CFexpress są ze sobą zgodne ale kwestia co obsłuży aparat i co tam zamontował Nikon czy teraz Panas bo XQD to PCIe 2.0 x2, a CFexpress to nawet PCIe 3.0 x8
    Czyli ten drugi może być szybszy ale nie ma pewnie nic na przeszkodzie żeby XQD zrobić nową rewizje itd bo konstrukcja zapewnie odprowadzenie ciepła, tak samo jak sam slot w aparacie.
    Niech przykładem będzie SD gdzie nowa rewizja to też już nie jest zwykła karta pamięci UHS tylko zrobiona jak XQD i ma interfejs PCIe 3.0 x1 ale tam są problemy z odprowadzaniem ciepła, dlatego żeby aparat bezpiecznie działał musi być przystosowany do tych najnowszych SD, a takiego aparatu może nie być jeszcze na rynku.
    Technicznie nie ogarniam , wkurza mnie tylko wprowadzanie czegoś nowego na rynek mimo iż ( sugeruje się opisem) jest coś szybszego, to trochę jak z Z7, niby fajnie, stabilizacja 5 osiowa fiu fiu, większy otwór, więcej światła lepsza plastyka itd. a naprawdę jasnych szkieł praktycznie nie ma...

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    Technicznie nie ogarniam , wkurza mnie tylko wprowadzanie czegoś nowego na rynek mimo iż ( sugeruje się opisem) jest coś szybszego, to trochę jak z Z7, niby fajnie, stabilizacja 5 osiowa fiu fiu, większy otwór, więcej światła lepsza plastyka itd. a naprawdę jasnych szkieł praktycznie nie ma...
    Może dlatego że system wystartował pare miesięcy temu ?
    A jasne szkła masz przez adapter.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to jest link do kart CFast.
    tak, to jest link do CF która jest według tam zamieszczonego opisu szybsza od XQD.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może dlatego że system wystartował pare miesięcy temu ?
    A jasne szkła masz przez adapter.
    tak tylko że ten adapter przysłania ta piękna dziurę ... a nowe obiektywy do nowego systemu o zbliżonej jasności będą znacznie większe cięższe od obecnych... 50 1.8 dla Z7 jest zdecydowanie większa od normalnej 50 1.8.

  6. #16

    Domyślnie

    Strasznie mieszasz. Raz piszesz o 64, potem o 128 GB, 64 GB to czy XQF czy SD nie problem kupić. Poza tym porównujesz CF z CFast*
    Tu nie chodzi, czy to d7200, czy d850. Jak karta jest za mała, to kupujesz większą albo używasz kompresji. Różnica między 120 GB a 128 GB jest żadna. Sorry, ale jeśli bierzesz od kogoś kasę za ślub, to kup drugą czy trzecią kartę, a nie roztrząsaj, że jest 120 GB a nie 128 i kilka zdjęć mniej wejdzie. Jeśli oczywiście masz taki styl pracy, że robisz tysiące zdjęć bez kompresji.

    * "CFast cards are not physically or electrically compatible with CompactFlash cards"
    https://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash#CFast

    Ps. 64 GB przy dużych matrycach nie dają komfortu fotografowania, przynajmniej dla mnie.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Strasznie mieszasz. Raz piszesz o 64, potem o 128 GB, 64 GB to czy XQF czy SD nie problem kupić. Poza tym porównujesz CF z CFast*
    Tu nie chodzi, czy to d7200, czy d850. Jak karta jest za mała, to kupujesz większą albo używasz kompresji. Różnica między 120 GB a 128 GB jest żadna. Sorry, ale jeśli bierzesz od kogoś kasę za ślub, to kup drugą czy trzecią kartę, a nie roztrząsaj, że jest 120 GB a nie 128 i kilka zdjęć mniej wejdzie. Jeśli oczywiście masz taki styl pracy, że robisz tysiące zdjęć bez kompresji.

    * "CFast cards are not physically or electrically compatible with CompactFlash cards"
    https://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash#CFast

    Ps. 64 GB przy dużych matrycach nie dają komfortu fotografowania, przynajmniej dla mnie.
    Nie bardzo wiem gdzie mieszam chcę kupić najszybsze możliwe karty do nowego aparatu za rozsądną kasę padło na pojemność 128 GB ( na 256 mnie po prostu nie stać - a muszę mieć dwie w dwóch slotach o tej samej pojemności ) i tu władowałem się niechcący w 120 GB - prosząc jak na wstępie o pomoc w rozróżnieniu tych dwóch pojemności i sensu obcinania 8Gb.
    Piszę o szybkich kartach bo takie potrzebuje, nie zamierzam czekać po serii zdjęć na rozładowanie bufora a przy wolnych kartach to jest pewnik. I nie ma tu znaczenia czy biorę kasę i za co.... żeby była jasność ślubów praktycznie nie robię...
    Dla mnie jest, i to spora różnica miedzy d7200 a D850 i myślę że nie muszę tu się rozpisywać....

    A co d o odnośnika encyklopedycznego

    * "CFast cards are not physically or electrically compatible with CompactFlash cards"
    https://en.wikipedia.org/wiki/CompactFlash#CFast

    Brawo ! tyle tylko ze rozmawialiśmy o prędkości odczytu i zapisu a nie kompatybilności, a tu okazuje się że XQD nie jest najszybsza mimo iż także ma zupełnie inną strukturę odczytu i zapisu względem dotychczasowych nośników, a CFast była przed XQD dostępna na rynku a przy tym dysponuje większą pojemnością...

    Czemu uważasz że 64 Gb ni e dają komfortu przy dużych matrycach ?

  8. #18

    Domyślnie

    Czemu uważasz że 64 Gb ni e dają komfortu przy dużych matrycach ?
    Bo są za małe po prostu
    ...tyle tylko ze rozmawialiśmy o prędkości odczytu i zapisu a nie kompatybilności...
    To ja się poddaję, sądziłem, że problem jest konkretny i dotyczy konkretnego aparatu, a nie tak ogólnie dyskusja jest o jakichś kartach.
    Mieszasz CF z CFast, 64 ze 128, co już napisałem, a co nawet zacytowałeś
    Dla mnie jest, i to spora różnica miedzy d7200 a D850 i myślę że nie muszę tu się rozpisywać..
    Nie musisz.
    Musisz (jeśli chcesz oczywiście) po prostu kupić większe karty lub aparat z większym buforem (albo dopasować technikę zdjęć do sprzętu). Ewentualnie poczekać na karty CFexpress, które mają być kompatybilne z XQD. Zdaje się d5 ma slot 2x XQD, będzie równo i szybko na obydwu kartach

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HARNAS Zobacz posta
    tak tylko że ten adapter przysłania ta piękna dziurę ... a nowe obiektywy do nowego systemu o zbliżonej jasności będą znacznie większe cięższe od obecnych... 50 1.8 dla Z7 jest zdecydowanie większa od normalnej 50 1.8.
    To jest cena jaką się ponosi za kosmicznie gigantyczną ilość pikselków na matrycy, jak ci nie zależy to zapnij yongnuo 1.8/50, jakby nikon zrobił małe 50mm jak do lustrzanki to byłby płacz że słaba rozdzielczość, że rogi mniej ostre, a na f/1.8 nie ma żylety, wiec masz obiektywy S, które są jak widać świetne i nie musisz już kupować tak często wyśmiewanych kundelków.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Bo są za małe po prostu

    To ja się poddaję, sądziłem, że problem jest konkretny i dotyczy konkretnego aparatu, a nie tak ogólnie dyskusja jest o jakichś kartach.
    Mieszasz CF z CFast, 64 ze 128, co już napisałem, a co nawet zacytowałeś

    Nie musisz.
    Musisz (jeśli chcesz oczywiście) po prostu kupić większe karty lub aparat z większym buforem (albo dopasować technikę zdjęć do sprzętu). Ewentualnie poczekać na karty CFexpress, które mają być kompatybilne z XQD. Zdaje się d5 ma slot 2x XQD, będzie równo i szybko na obydwu kartach
    W 810 wystarczają w 100% w 850 są za małe fakt....


    Widzę że za wszelką cenę próbujesz udowodnić że.... no właśnie nie do końca wiem co, a problem który na wstępie zainicjowałem uciekł na dalszy plan ..... I powstała akademicka dyskusja...

    Sorry, odpuszczam, chyba że masz coś sensownego do napisania względem różnicy w wielkości pojemności karty sony xqd serii g 120 a 128 Gb.




    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY
    By irche in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 01:59
  3. nowy komp, nowy system - tylko co?
    By drhardware in forum Komputery
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 10:04
  4. Format
    By gruby in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:03
  5. Format A3
    By paranoid in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •